Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszyło pozimowe sprzątanie miasta

Dziś (23 marca) rozpoczęła się pozimowa akcja sprzątania miasta. W pierwszej kolejności służby porządkowe zajmą się centrum miasta. Do końca marca Śródmieście oraz główne ciągi komunikacyjne Elbląga zostaną oczyszczone. Następnie pozimowym sprzątaniem zostaną objęte pozostałe części miasta, w tym również ulice osiedlowe.

Akcja „Posesja”
     Pozimowe porządki to nie tylko obowiązek miasta. Dzisiaj Straż Miejska w Elblągu rozpoczyna akcję „Posesja”. W związku z tym strażnicy przypominają, że właściciele i współwłaściciele nieruchomości (a także użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu oraz inne podmioty władające nieruchomością) są zobowiązani do utrzymywania ich w należytym porządku i czystości. Obowiązek taki nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.) oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu XXVIII/814/2014 z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów. W ramach akcji „Posesja” od dzisiaj do 26. marca przeprowadzone zostaną wzorem lat ubiegłych działania, w trakcie których sprawdzana będzie realizacja tychże obowiązków.
     Zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych będą kontrolowały wyznaczone tereny miasta. W przypadku stwierdzenia rażących uchybień będą wyciągane wnioski karno–administracyjne.
     
     Czas na porządki na działkach

     Straż Miejska przypomina również o obowiązku utrzymania porządku i czystości w przydomowych ogródkach oraz na terenie ogrodów działkowych. Właściciele tych nieruchomości - na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady - zobowiązani są gromadzić odpady zielone ulegające biodegradacji i odpady pozostałe po segregowaniu, a także odpady komunalne na terenie nieruchomości. Odpady pozostałe po segregowaniu należy gromadzić i przekazywać w jednym pojemniku, a odpady zielone ulegające biodegradacji w pojemniku lub worku - co najmniej 2 razy w miesiącu w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada. Strażnicy przypominają także o obowiązku zawarcia deklaracji na wywóz odpadów i posiadania pojemników na odpady.
     
     
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • chciałabym poruszyć jeszcze jeden problem, wiele balkonów "ozdobionych" jest wiszącą suszarką podczepioną pod balkon sąsiada z górnego piętra. I tak wiszą szmaty, suszą się wspaniale, ale SZPECĄ, niejednokrotnie świeżo odnowiony budynek ! Ok. ja też suszę na balkonie, ale na suszarce rozstawionej na podłodze, której na tle budynku nie widać. , która nie "macha" gaciami! Proszę sąsiadów, z całego miasta, wyjdźcie przed swój i sąsiedni budynek, od strony balkonów popatrzcie, może zobaczycie to co ja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  allutka(2015-03-23)
 • A kiedy ruszy remont cząstkowy głównych ulic miasta? Jest wiele pęknięć, uskoków - szczególnie na ul. Płk. Dąbka i Ogólnej i zapadniętych studzienek na bardzo wielu ulicach. Na pewno teraz miasta nie stać na kompleksowy ich remont, ale po kawałku co roku (np. po pół ulicy lub jeszcze mniej - ale systematycznie co rok) w różnych częściach miasta trzeba robić, a na razie przynajmniej te krawędzie i studzienki trochę wyrównać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-03-23)
 • PO zimowe sprzątanie już. .. przecież trwa. RozPOczęło się od UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  pampi-ZAWADA(2015-03-23)
 • A czy będzie posprzatana lewa strona wjazdu od ulicy Grunwaldzkiej do Gronowa Górnego ?Czy dalej władze Elblaga beda uważać, że to nie do nich nalezy. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-03-24)
 • taaaa, sprzątanie?? własnie taka maszyna sprzatajaca przejechała pod moim budynkiem, zostawiając szeroką smugę błota na połowę jezdni. Super, czyściej było zanim zaczęli sprzatac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tenktowie(2015-03-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne BMW
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Henko