Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Są pieniądze na przebudowę Płk. Dąbka

 
Elbląg, Są pieniądze na przebudowę Płk. Dąbka fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Rek

Prawie milion złotych dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ul. Płk. Dąbka. Wczoraj (9 sierpnia) w Olsztynie podpisana została z wojewodą warmińsko mazurskim Arturem Chojeckim umowa dofinansowania na ten cel.

- Zawieramy kolejne umowy na remonty i modernizacje lokalnych dróg. Jest to możliwe dzięki oszczędnościom, które zostały wygenerowane przy realizacji projektów przez samorządy, które wcześniej otrzymały dofinansowanie – poinformował wojewoda, zapewniając, że program będzie kontynuowany również w kolejnych latach, a środki na jego realizację większe niż dotychczas. Już podczas pierwszego naboru wniosków do programu okazało się jak ogromna jest potrzeba, aby oprócz dróg krajowych i wojewódzkich remontowane były również drogi lokalne – gminne i powiatowe. To po nich na co dzień poruszają się mieszkańcy, dlatego chcemy, aby ich stan z roku na rok poprawiał się. W wielu przypadkach, gminy ze swoimi skromnymi budżetami, nie byłyby w stanie zapewnić środków na sfinansowanie całej inwestycji, stąd pomysł, aby 50% udział w realizacji tych inwestycji ponosiło państwo - wyjaśnił Artur Chojecki.
     Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie w tegorocznej edycji programu jest Gmina Miasto Elbląg. Prezydent pozyskał z tego źródła środki na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego - przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej.
     - Zadanie, które obecnie jest realizowane jest kontynuacją odnowy ulicy Płk. Dąbka, która rozpoczęta została w ubiegłym roku w ramach tzw. weekendowych remontów dróg. Obejmuje ono wymianę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na odcinkach ul. Płk. Dąbka, przebudowę ulicy w obszarze zjazdu do nowego budynku sądu, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz w obszarze skrzyżowania ul Płk. Dąbka z ul. Pionierską – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
     Koszt projektu to 1.934.373,19 zł. Pozyskane dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wynosi 967.186,00 zł.
     Projekt ten realizowany jest w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Elblągu, które przeznacza na ten cel 110 000 zł.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dlaczego za tak ciężkie pieniądze, przy okazji przebudowy ulicy Płk. Dąbka, nie przeniesiono przystanków tramwajowych przy skrzyżowaniu z Pionierską na drugą stronę? Obecnie zasłaniają one widoczność skręcającym w lewo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  woj(2017-08-10)
 • Obrońców Pokoju i Marymoncką wyremontowano rok temu, a pasów na jezdni do dzisiaj nie ma. Takie to trudne, czy zabrakło siana na puszkę farby?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  fordis(2017-08-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok