Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sąd jeszcze raz przyjrzy się sprawie mobbingu w PUP

Sąd Okręgowy w Elblągu zdecydował, że sprawa uporczywego łamania praw pracowniczych w Powiatowym Urzędzie Pracy wróci do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy. Umorzenie postępowania było przedwczesne, nie zostali przesłuchani świadkowie, a ich zeznania nie zostały skonfrontowane – czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Przypomnijmy, prokuratura postawiła dyrektorce PUP czternaście zarzutów, m.in. publiczne i permanentne ośmieszanie i krytykowanie pracy czterech kobiet; wrogie i nieetyczne komunikowanie się z pokrzywdzonymi, ostentacyjne lekceważenie oraz izolowanie z zespołu pracowników. Łamanie praw pracowniczych miało odbywać się przez kilka lat. Sąd Rejonowy w Elblągu nie dopatrzył się jednak winy Iwony R. i w listopadzie 2008 r. umorzył postępowanie.
     Na zaskarżenie tej decyzji przez pokrzywdzone kobiety oraz prokuraturę odpowiedział Sąd Okręgowy. Wczoraj (13 stycznia) zapadła decyzja o powrocie sprawy uporczywego łamania praw pracowniczych w PUP do Sądu Rejonowego.
     - Na tym etapie postępowania decyzja o jego umorzeniu była przedwczesna – mówi sędzia Danuta Kachnowicz, p.o. rzecznika Sądu Okręgowego w Elblągu. – Zebrany materiał dowodowy nie daje odpowiedzi na kluczowe pytanie czy naruszenie praw pracowniczych – czego Sąd Rejonowy nie kwestionował - miało charakter złośliwy bądź uporczywy – to nie zostało wyjaśnione.
     - Nie przesłuchano świadków i nie skonfrontowano zeznań – dodaje sędzia Kachnowicz. – Sąd nie przeprowadził postępowania dowodowego. Sprawa wraca więc na wokandę.
     Z decyzji Sądu Okręgowego zadowolony jest Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”.
     - Nie może być tak, że osoby, które dopuszczają się mobbingu pozostają bezkarne – mówi Mirosław Kozłowski. – Ten proces ma być przestrogą dla innych pracodawców.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • nikt sie tam nie dopuszczał żadnego mobbinu, pan kozłowski sie dopuszcza mobbingu namawia te kobiety do oskarżania bogu ducha winnej pani Iwonie R, takie zdarzenia nie mialy tam miejsca!!! dlaczego nikt nie mowi o tym co dobrego zrobila ta pani gdy ona kieruja placowka pup
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  endi(2009-01-14)
 • No właśnie - co zrobiła dobrego. Mogę odpowiedzieć nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-14)
 • Endi - czy ignorowanie prawomocnych wyroków sądowych przez tą Panią jest uczciwe ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2009-01-14)
 • ja natomiast slyszalem wiele niemilych informacji na temat relacji Pani dyrektor z Podwladnymi, a niewiele dobrego na temat osiagniec - jednak ma "mocne plecy" w UM i tylko dlatego piastuje jeszcze to stanowisko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-14)
 • Pan Mirosław Kozłowski ma rację! Życzę wytrwałości w walce z słoniną, Ja też wolę KIEŁBASĘ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-14)
 • elbląscy sędziowie wypuszczają bandytów na wolność, nie poradzą sobie z mobbingiem w PUP. Radej musi poczekać aż zło, które wyrządziła zotoczy koło i wróci do niej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ster(2009-01-14)
 • ty endi nie pij tyle bo twój przepity mózg myli pojęcia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stu(2009-01-14)
 • kozlowski ma racje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-14)
 • Tak jest Ukarać Ja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pracownik PUP(2009-01-15)
 • A moze czas przyjrzeć sie firmie szkoleniowej EDUKACJA która dziwnym trafem zawsze w urzędzie pracy czy dla pracowników czy dla bezrobotnych przeprowadza szkolenia. Czas i ja wziąść pod lupe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JAKKKA(2009-01-15)
 • A ja na miejscu Pani Dyrektor podałbym do sądu PORTEL za umieszczenie informacji o procesie w dziale ZBRODNIA I KARA ze względu na sugerowanie winy czytelnikom. Uważam osobiście że tego typu informacje powinny znajdować się w dziale AKTUALNOŚCI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-01-15)
 • ty która bronisz radej i radzisz jej podanie portalu do sądu. Nie masz odwagi tchórzu podpisać się. śmierdzisz mi prowokacją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stu(2009-01-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
POLO z HAFTEM