UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sąd sądem, ale bezpiecznie być musi

 
Elbląg, Tak dziś wygląda nowy gmach sądu przy ul. Płk. Dąbka
Tak dziś wygląda nowy gmach sądu przy ul. Płk. Dąbka (fot. Anna Dembińska)

Jest wysoki na 12 kondygnacji o łącznej powierzchni 8,8 tys. m2. Zaprojektowano w nim 29 sal rozpraw, a także nowoczesne Biuro Obsługi Interesantów, Biuro Podawcze i Czytelnię Akt. Ponadto w budynku przewidziano Niebieski pokój do przesłuchań, odpowiednie pomieszczenia z bezpieczną trasą do konwojowania osób, a także pomieszczenia dla adwokatów, prokuratorów i ławników. Nowy gmach sądu powstaje przy ul. Płk. Dąbka. Miał być gotowy w lipcu 2017 r., ale już wiadomo, że będzie półroczny "poślizg".

Budowa nowego gmachu sądu przy ul. Płk. Dąbka 21 rozpoczęła się 5 lipca 2013 r. Jej wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Skanska S.A. Jak postępują prace? - Roboty budowlane w pomieszczeniach biurowych i w salach rozpraw zostały zakończone - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Pomieszczenia te są przygotowane do montażu mebli. Również zostały zakończone prace w pomieszczaniach sanitarnych. Obecnie trwają roboty wykończeniowe na korytarzach, na klatkach schodowych oraz w pomieszczeniach na poziomie -1 (na kondygnacji podziemnej) w zakresie: posadzek, okładzin ściennych, sufitów podwieszanych, montażu urządzeń instalacji teletechnicznych. Rozpoczęto prace zewnętrzne związane z zagospodarowaniem terenu - kontynuuje rzecznik sądu - w tym budowę dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych i chodników. Wykonawca wybudował już ponad 600 m2 parkingu. Rozpoczęto wyposażenie i umeblowanie budynku. Zaawansowanie robót wynosi ok. 80 proc., ale już wiadomo, że będzie opóźnienie w realizacji inwestycji. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec tego roku, ale konieczna jest zmiana projektu wentylacji pożarowej. Sąd sądem, ale bezpiecznie być musi. Teraz zakończenie inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest pod koniec 2017 r. a przeprowadzka w I kwartale 2018 r.
       Do nowego obiektu przeniesie się cały Sąd Rejonowy z budynku przy ul. Płk. Dąbka, Sąd Okręgowy – wydział IV pracy i ubezpieczeń społecznych z ul. Pułaskiego, a także wszystkie wydziały cywilne oraz księgowość Sądu Okręgowego z Pl. Konstytucji. Z racji bliskości aresztu śledczego pozostaną w dawnej lokalizacji wydziały karne SO i SR.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama