Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sala Tradycji 16 PDZ najlepsza w Wojsku Polskim

 
Elbląg, Sala Tradycji 16 PDZ najlepsza w Wojsku Polskim fot. Martyna Józefiak, st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Sala Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, mieszcząca się w Klubie 16 Dywizji przy ul. Królewieckiej w Elblągu, została podczas konkursowego przeglądu oceniona najwyżej i zajęła zaszczytne, 1. miejsce, równorzędnie z Salą Tradycji 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki.

W dniach 19 września - 30 października 2013 roku, Komisja do spraw II Przeglądu Sal Tradycji Jednostek i Instytucji Wojskowych, powołana przez Dyrektora Departamentu Wychowania i Promocji Obronności, dokonała konkursowego przeglądu Sal Tradycji, zgłoszonych przez Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych i instytucje wojskowej. Sala Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, mieszcząca się w Klubie 16 Dywizji przy ul. Królewieckiej w Elblągu, została oceniona najwyżej i zajęła zaszczytne, I miejsce, równorzędnie z Salą Tradycji 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki.
     Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych i Medali Pamiątkowych oraz nagród i wyróżnień laureatom II Przeglądu Sal Tradycji Jednostek i Instytucji Wojskowych, odbyła się 27 listopada 2013 roku w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę za zajęcie I miejsca z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Pana Ministra Czesława Mroczka oraz Dyrektora Departamentu Wychowania i Promocji Obronności - Pana płk Jerzego Gutowskiego, odebrał Dowódca 16 PDZ, Pan gen. dyw. dr Leszek Surawski.
     Jak powiedział gen. Surawski, w dużym stopniu do zdobycia tego zaszczytnego, I miejsca na szczeblu Wojska Polskiego, przyczynili się byli Dowódcy Naszego Związku Taktycznego, między innymi gen. dyw. Krzysztof Skarbowski, gen. dyw. dr Ryszard Sorokosz, gen. dyw. Wiesław Michnowicz, gen broni Bogusław Samol oraz gen. dyw. Janusz Bronowicz. Duży wkład w obecny wygląd naszej Sali mieli również jej opiekunowie, st. chor. szt. Zygmunt Warda i obecny kustosz Pan Jan Bondar, który opiekuje się naszą salą od 2 lat.
     Mieszkańców naszego miasta i regionu, młodzież szkolną oraz grupy zorganizowane serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Sali Tradycji 16 PDZ, mieszczącej się przy ul. Królewieckiej 167, codziennie w godz. 10.00 – 15.30 po wcześniejszej konsultacji telefonicznej z opiekunem Sali pod numerem telefonu. 55 230 20 15. Wystawy fotograficzne oraz filmy i prezentacje multimedialne
     w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżą Państwu służbę i szkolenie żołnierzy „Bursztynowej Dywizji”, natomiast zgromadzone eksponaty i pamiątki dotyczące m. in. udziału naszych żołnierzy w misjach poza granicami kraju, będą stanowiły dużą atrakcję dla odwiedzających. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w niepowtarzalnej lekcji historii i współczesności naszego Związku Taktycznego.
     Zobacz zdjęcia.
     
     
     
     
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny