Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Samorządowiec dziesięciolecia

Elbląg, Samorządowiec dziesięciolecia
Sławomir Jezierski znalazl się w grupie 25 i prezydentów starostów wyróżnionych statuetką "Samorządowiec dziesięciolecia" (fot. nadesłane)

Sławomir Jezierski, starosta powiatu elbląskiego został uhonorowany statuetką „Samorządowiec Dziesięciolecia”. Nagrodę odebrał podczas XII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się na początku kwietnia w Warszawie.

Była to jubileuszowa uroczystość z okazji 10-lecia Związku Powiatów w Polsce i reformy administracyjnej kraju, dzięki której powstały powiaty. W obradach wzięło udział blisko 300 starostów, a także przedstawiciele rządu i parlamentu.
     Jednym z punktów obrad było uhonorowanie okolicznościowymi statuetkami starostów i prezydentów – „Samorządowców Dziesięciolecia”. Tę prestiżową nagrodę otrzymał m.in. Sławomir Jezierski, który jest starostą powiatu elbląskiego już trzecią kadencję.
     Wyróżnienie to otrzymało jedynie 25 starostów i prezydentów z 379 powiatów z całego kraju.
     Nagrody wręczali prof. Jerzy Regulski, założyciel Fundacji Rozwoju Demokracji
     Lokalnej, jeden z twórców samorządu terytorialnego w Polsce oraz Kazimierz Kotowski, prezes Zarządu ZPP.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zdjęcie to trzeba było wykadrować. Laureat z zawiasami i zamkami w tle nie wygląda za fajnie. Za to mapa to jest to.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  geodeta(2009-04-22)
 • No i powiedzcie drodzy parafianie - co z tego wynika? W sumie całkowicie zbędny szczebel władzy samorządowej - utworzony sztucznie i powielający wszelakie funkcje gminy i miasta-gminy. Efekty jego pracy to głównie progi i bariery w procesach inwestycyjnych i decyzyjnych. A ten Pan. Cóż od wielu dziesięcioleci w awangardzie władzy (zawsze w słusznym miejscu) i nieutulony w walce o lepsze jutro - ino czyje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2009-04-22)
 • trochę mała ta mapa w tle!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-22)
 • Ten nic na to nie może, że wciąż pełni jakieś funkcje. Jest po prostu ofiarą grasującej wśród wielu urzędasów choroby, objawami której jest przyrośnięcie tyłka do stołka. .. Nie ważne, jakiego stołka, ważne żeby stołek stał blisko koryta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Emilek(2009-04-22)
 • Aborygenie drogi! To co piszesz jest oczywiste dla tej wąskiej ale myślącej grupy naszego społeczeństwa ale co proponujesz w zamian? Układ ich zastąpić układem swoich? Dokonać rewolucji prawno-administracyjnej? Ale z kim? Przecież my co 4 lata żyjemy z tego systemu! Może uważasz, że głos przestępcy wrzucony do urny wyborczej jest mniej ważny niż profesora literatury?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Atomek(2009-04-22)
 • Zmiana administracyjna granic, likwidacja zbędnych Gmin w obrębie województwa jest prosta w realizacji. .Wystarczy aby rząd chciał to zmienić i zmieni bez problemu. Ustawa o Samorządzie gminnym Art. 4.1.Rada Ministrów, w drodze rozporządzenia: 1) tworzy, łączy, dzieli i znosi gminy oraz ustala ich granice, 2) nadaje gminie lub miejscowości status miasta i ustala jego granice, 3) ustala i zmienia nazwy gmin oraz siedziby ich władz. Zmiany, o których mowa w ust. 1,następują z dniem 1 stycznia. Wystarczy chcieć. Nie trzeba żadnej rewolucji. Ale kogo w PO interesuje dobre rządzenie czy redukcja kosztów administracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prowokator(2009-04-22)
 • ostatni guziczek sie nie dopina :D brzusio sie za bardzo spaslo :) a ludzie bez pracy gloduja :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  B L I T Z(2009-04-22)
 • Tylko takie wieśniaki, jak ty BLITZ zapinają ostatni guzik marynarki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  magister elegancji(2009-04-22)
 • BLITZ, jak już kiedyś trafisz między normalnych i kulturalnych ludzi zamiast siedzieć przed monitorem, liźniesz troszkę ogłady i dobrych obyczajów, wtedy dowiesz się, że ostatniego guzika się nie zapina. A zapinanie tego guzika można traktować tak, jak noszenie białych skarpetek i mokasynów do garnituru. Paniał? To teraz przeproś pana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-22)
 • W rzeczy samej - jakakolwiek rewolucja w post komunie jest rzeczą wysoce nieprawdopodobna i zbędną. Pełne zadowoleństwo mas jest priorytetem a władza juz sie upora z wieloma aspektami smutnej rzeczywistości - wszak ma doświadczenie 50-cioletnie i wie jak postępować z wiernymi. Tak- konstatacja stanu obecnego jest wysoce nie na miejscu. Miernoty i tak będą brylować we wszelakich rankingach wszak są tak podobni do większości urnochodów. I to jest ten problem, który w dość prosty sposób rozwiązano w nacjach na zachód od Odry.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2009-04-22)
 • Aborygenie co proponujesz? Jaki masz rozwiązania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Atomek(2009-04-23)
 • Okręgi jedno mandatowe są tu jakimś rozwiązaniem, aczkolwiek nie końca skutecznym. Po drugie obserwacja procesu wyborczego i praktyki działania i wyłaniania samorządów w krajach zachodniej cywilizacji może tu być drogowskazem. Tam samorządy stanowią odpowiedzialne ciało i efektywność ich działalności mierzona jest konkretnymi osiągnięciami a nie festiwalem medalowych i laurkowych fet. Każdy wyraz partyjny procesu wyborczego jest w polskim wydaniu żenujący i tego należy się wystrzegać. Partyjnictwo należy odgonić od samorządów, bo to główny hamulec przemian i logistyki działań. Jak na razie w Polsce towarzystwa wzajemnej adoracji mają się dobrze a ich kondycja nie jest niczym zagrożona, jedynie one są zagrożeniem dla naszej siermiężnej myśli logistyczno-samorządowej wszak ich jedynym programem jest przetrwanie na stołkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2009-04-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Elblągiem
Fototapety dziecięce
Fototapety do salonu
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro