Niedziela 19-08-2018, imieniny Jana, Bolesława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Na dachu Biblioteki Elblaskiej Na dachu Biblioteki Elblaskiej

Senator bezpartyjny, ale chętny do współpracy

 
Elbląg, Senator bezpartyjny, ale chętny do współpracy Witold Gintowt - Dziewałtowski deklaruje bezpartyjność, ale i chęć współpracy z senatorami z różnych ugrupowań (fot. arch. portEl)
Rek

W Senacie będę współpracował ze wszystkimi, którzy mają dobre pomysły. Sam pozostanę bezpartyjny – deklaruje Witold Gintowt - Dziewałtowski, zwycięski kandydat Platformy Obywatelskiej.

Niedzielne wybory parlamentarne pokazały, że dotychczasowy poseł lewicy, teraz cieszący się poparciem PO, cieszy się również zaufaniem społecznym. Zdobył najwięcej głosów w okręgu elbląskim i to on zasiądzie w Senacie. Dziś (10 października) Witold Gintowt-Dziewałtowski zwołał konferencję prasową.
     - Wyniki wyborów były przewidywalne – mówił. – Można się było spodziewać marnego wyniku SLD, zwycięstwa Platformy Obywatelskiej, a także wysokiego miejsca Ruchu Palikota.
     Poseł (bo nim pozostanie do ślubowania w Senacie) krytycznie ocenia lewicę.
     - SLD, jako formacja, pod tym kierownictwem straciła zaufanie społeczne – stwierdził. – 7 -procentowe poparcie w Elblągu, cóż, nad tym powinni zastanowić się liderzy, a także kierownictwo krajowe i regionalne. SLD w tej fazie, w kampanii przestało reprezentować poglądy lewicowe.
     Czym natomiast senator Witold Gintowt-Dziewałtowski zamierza zająć się w wyższej izbie parlamentu?
     - Tym, co mnie intrygowało i interesowało dotychczas, czyli prawem samorządowym, relacjami między samorządem, państwem a organizacjami pozarządowymi. Będę również zabiegał, by stosunki międzynarodowe, szczególnie między Polską a Litwą, przebiegały normalnie – wylicza Witold Gintowt-Dziewałtowski. – Mam pare pomysłów i do Senatu nie pójdę z pustymi rękami. Co przyniesie przyszłość – zobaczymy – dodał.
     A praca w Senacie – zdaniem Witolda Gintowt - Dziewałtowskiego - zapowiada się interesująco, chociażby ze względu na osoby, które w tej izbie zasiądą.
     - Do tej pory dobrze mi się w współpracowało z wieloma senatorami – przyznał i wymienił nazwiska marszałka Bogdana Borusewicza oraz Andrzeja Persona. – Wśród nowych senatorów też jest wiele ciekawych postaci mających ciekawe doświadczenia m.in. Włodzimierz Cimoszewicz czy Marek Borowski. Senat w tej kadencji może być silną izbą. Może wreszcie pokaże, na co go stać i co może zrobić. Senat z natury rzeczy jest izbą dużo bardziej liberalną niż Sejm – zauważa dotychczasowy poseł. – Nie ma w nim dyscypliny partyjnej, jest większa swoboda we współpracy.
     Witold Gintowt-Dziewałtowski deklaruje, że będzie senatorem bezpartyjnym, ale…
     - Będę blisko współpracował z PO, a także ze wszystkimi, którzy mają dobre pomysły – mówił. – Szansa na ich przeforsowanie jest wówczas, gdy wokół idei zgromadzi się więcej osób.
     Nowy senator zapewnia, że będzie też otwarty na społeczeństwo. Nie tylko na swoich wyborców.
     - Moje biuro będzie dostępne dla interesantów, bo uważam, że funkcja interwencyjna jest bardzo ważna – mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. – Będę starał się odpowiedzieć i reagować na każdy telefon czy wizytę osobistą – zapewniał Witold Gintowt-Dziewałtowski.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary przeciwsłoneczne GENNY