Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Senator bezpartyjny, ale chętny do współpracy

 
Elbląg, Senator bezpartyjny, ale chętny do współpracy Witold Gintowt - Dziewałtowski deklaruje bezpartyjność, ale i chęć współpracy z senatorami z różnych ugrupowań (fot. arch. portEl)
Rek

W Senacie będę współpracował ze wszystkimi, którzy mają dobre pomysły. Sam pozostanę bezpartyjny – deklaruje Witold Gintowt - Dziewałtowski, zwycięski kandydat Platformy Obywatelskiej.

Niedzielne wybory parlamentarne pokazały, że dotychczasowy poseł lewicy, teraz cieszący się poparciem PO, cieszy się również zaufaniem społecznym. Zdobył najwięcej głosów w okręgu elbląskim i to on zasiądzie w Senacie. Dziś (10 października) Witold Gintowt-Dziewałtowski zwołał konferencję prasową.
     - Wyniki wyborów były przewidywalne – mówił. – Można się było spodziewać marnego wyniku SLD, zwycięstwa Platformy Obywatelskiej, a także wysokiego miejsca Ruchu Palikota.
     Poseł (bo nim pozostanie do ślubowania w Senacie) krytycznie ocenia lewicę.
     - SLD, jako formacja, pod tym kierownictwem straciła zaufanie społeczne – stwierdził. – 7 -procentowe poparcie w Elblągu, cóż, nad tym powinni zastanowić się liderzy, a także kierownictwo krajowe i regionalne. SLD w tej fazie, w kampanii przestało reprezentować poglądy lewicowe.
     Czym natomiast senator Witold Gintowt-Dziewałtowski zamierza zająć się w wyższej izbie parlamentu?
     - Tym, co mnie intrygowało i interesowało dotychczas, czyli prawem samorządowym, relacjami między samorządem, państwem a organizacjami pozarządowymi. Będę również zabiegał, by stosunki międzynarodowe, szczególnie między Polską a Litwą, przebiegały normalnie – wylicza Witold Gintowt-Dziewałtowski. – Mam pare pomysłów i do Senatu nie pójdę z pustymi rękami. Co przyniesie przyszłość – zobaczymy – dodał.
     A praca w Senacie – zdaniem Witolda Gintowt - Dziewałtowskiego - zapowiada się interesująco, chociażby ze względu na osoby, które w tej izbie zasiądą.
     - Do tej pory dobrze mi się w współpracowało z wieloma senatorami – przyznał i wymienił nazwiska marszałka Bogdana Borusewicza oraz Andrzeja Persona. – Wśród nowych senatorów też jest wiele ciekawych postaci mających ciekawe doświadczenia m.in. Włodzimierz Cimoszewicz czy Marek Borowski. Senat w tej kadencji może być silną izbą. Może wreszcie pokaże, na co go stać i co może zrobić. Senat z natury rzeczy jest izbą dużo bardziej liberalną niż Sejm – zauważa dotychczasowy poseł. – Nie ma w nim dyscypliny partyjnej, jest większa swoboda we współpracy.
     Witold Gintowt-Dziewałtowski deklaruje, że będzie senatorem bezpartyjnym, ale…
     - Będę blisko współpracował z PO, a także ze wszystkimi, którzy mają dobre pomysły – mówił. – Szansa na ich przeforsowanie jest wówczas, gdy wokół idei zgromadzi się więcej osób.
     Nowy senator zapewnia, że będzie też otwarty na społeczeństwo. Nie tylko na swoich wyborców.
     - Moje biuro będzie dostępne dla interesantów, bo uważam, że funkcja interwencyjna jest bardzo ważna – mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. – Będę starał się odpowiedzieć i reagować na każdy telefon czy wizytę osobistą – zapewniał Witold Gintowt-Dziewałtowski.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku