Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Senator Gelert odpowiada prezydentowi Słoninie

W odpowiedzi na pismo prezydenta Elbląga Henryka Słoniny [opublikowane w portElu w ubiegłym tygodniu], w którym odniósł się do mojej osoby i moich działań w sprawie inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, pragnę udzielić kilku ważnych wyjaśnień napisała do nas senator Elżbieta Gelert.

W jej polemice z prezydentem czytamy:
     Prezydent Henryk Słonina od 1994 r. próbuje coś zrobić z przekopem Mierzei Wiślanej. Trwa to 12 lat i nie przynosi żadnych konkretnych efektów. W tym okresie SLD rządziło w Polsce dwukrotnie - w latach 1993-1997 i 2001-2005. Był to okres zbieżny z dwiema kadencjami prezydenta Elbląga Henryka Słoniny. Ile więc lat mamy jeszcze czekać na przekop?
     Rzeczywiście, w kontekście długości kariery samorządowej prezydenta Henryka Słoniny, mój staż parlamentarny jest niewielki. Jednak mimo tak krótkiego okresu wykonałam kilka znaczących i ważnych działań w celu przybliżenia przekopu Mierzei Wiślanej. Zrobiłam to w okresie kilku tygodni, nie 12 lat. Stąd inicjatywa rejsu na Mierzeję Wiślaną, stąd rozmowy w Warszawie z ministrem Wiecheckim, stąd prowadzone rozmowy z samorządowcami województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, stąd rozmowy z marszałkiem województwa pomorskiego Janem Kozłowskim. Wszystko to po to, aby przekonać rząd i parlamentarzystów oraz samorządowców, że warto wykonać tę inwestycję.
     Podczas mojego spotkania w Warszawie z ministrem Wiecheckim, z ubolewaniem przyjęłam informację, że prezydent Henryk Słonina w sprawie inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej nie pozyskał szerokiego poparcia różnych środowisk, w tym parlamentarzystów różnych opcji i członków rządu. Ta nieumiejętność współpracy prezydenta Henryka Słoniny ujawniła się właśnie przy zabieganiu o inwestycję przekopu Mierzei Wiślanej.
     To Pan prezydent wycofał się z tych działań, w momencie, gdy dowiedział się, że rejs na Mierzeję Wiślaną i konferencja naukowa odbędzie się pod moim patronatem. Pan prezydent zorganizował natomiast swoją konferencję prasową w tej sprawie. Ostrzegł na niej przed działaniami w sprawie idei przekopu Mierzei Wiślanej na „własną rękę”, które, jako senator, podejmuję.
     Nie jest prawdą, że nie zaproszono na rejs i konferencję parlamentarzystów z innych opcji. Takie zaproszenie otrzymał pan Leonard Krasulski. Razem z nami płynął pan Mirosław Kozłowski - przewodniczący Stowarzyszenia Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu.
     Proponuję jednak panu prezydentowi Henrykowi Słoninie, aby przełamał swoje uprzedzenia polityczne i, działając ponad podziałami partyjnymi, poparł moją akcję zbierania podpisów pod deklaracją poparcia akcji społecznej w celu przekopu Mierzei Wiślanej. Czeka na Pana w moim biurze senatorskim imienny certyfikat.
     Elżbieta Gelert, senator RP
     
     Zobacz pismo prezydenta Henryka Słoniny.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a moze pani gelert przedstawi najpierw analize ekonomiczna przekopu mierzei ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-19)
 • niech pani się przyzna, że jest to kampania wyborcza, podobnie jak te bilbordy, które reklamują rzekomo pani biuro, zresztą jeśli musi pani zachęcać do przyjścia mieszkańców bilbordami, to znaczy, że ani biuro ani pani nie cieszycie się zaufaniem elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-09-19)
 • Zatroskany- a czym Ty się tak zatroskujesz, chyba własną osobą, że już nawet do siebie nie masz zaufania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-09-19)
 • Pani Senator - a może jednak lepiej idzie Pani w kierowaniu szpitalem ? Już na początku gubi się Pani w meandrach lokalnej (tylko) polityki. Jakoś Pani ciagle zapomina, że Mierzeja jest dzisiaj w innym niż nasze województwie i władze gdańskie patrzą na Pani zabiegi b. sceptycznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przebrno + Stegna(2006-09-19)
 • Na początku 2004 został podpisany dokument „Karta współpracy. Porozumienia na rzecz zatrudnienia w powiecie.” W której podpisani zadeklarowali: „...Będziemy zmierzać do podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu oraz wypromowania koncepcji budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej i budowy repliki historycznej Osady Truso nad jeziorem Drużno....” Kartę podpisali m.in. parlamentarzyści z Elbląga: W.Mańkut, W.Gintowt- Dziewiałtowski, J.Miler.I co oni zrobili? Pani senator Gelert jest na początku kadencji. Jest w partii opozycyjnej.Działa i jest to nazywane kampanią wyborczą.. To szkoda ze panowie z SLD nie robili sobie takiej kampanii wyborczej. PS.PREZYDENT MIASTA ELBLĄGA NIE PODPISAŁTEGO DOKUMENTU JAKO JEDYNY Z OKOLICZNYCH SAMORZĄDÓW . DLACZEGO ??? I co zrobił do tej pory dla idei przekopu przez lata swojej kadencji? Przecież, SLD rządziło Premier i prezydent byli z SLD.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mimo to w Elblągu(2006-09-19)
 • Widzę, że kolegów pana Henryka Prezydenta zabolało, że ktoś inny może coś dobrego robić dla rozwoju Elbląga. Zabolało, że ktoś trzeźwo spojrzał na te 8 ostatnich lat, zabolało, że nie da się wszystiego ukryć poprzez zmknięcię ust mediom. Pani senator - dobrze, że Pani robi tyle dla Elbląga. Nie wiem czy to już kampania wyborcza, ale na tle starego prezydenta, nijakiego wilka i wiśniewskiego, pani działania, upór i kompetencje wróżą dobrze dla naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  retek(2006-09-19)
 • Myślę, że Pani Senator dobrze wie, że do tej idei potrzeba poparcia środowiska samorządowego z woj. pomorskiego. Dlatego pani senator mówi o potrzebie utworzenia szerokiej koalicji różnych opcji i partii na rzecz budowy kanału. Proszę mi powiedzieć, ale tak wprost, bez owijania w bawełne i gadania o wielu problemach, co w sprawie przekopu Mierzei zrobił przez 8 lat H.S.??? Tylko proszę o konkrety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seryf(2006-09-19)
 • Widać jedno - dzielna straż henia od rana zamiast pracować siedzi w necie i pisze komentarze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gal(2006-09-19)
 • co my sie tu dziwimy, że co chwila portel nam obwieszcza co jaśnie panujący zrobuł. przeciez softel obsługuje stropnę miasta. a 2+2 musi być 4. i po co sie portel na niby niezleżna gazetkę w necie kreuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GAL(2006-09-19)
 • Brawo Pani Senator
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2006-09-19)
 • admin GAL: Obsługuje, to bardzo nieprecyzyjne określenie. Prawda jest taka, że SOFTEL utrzymuje bezpłatnie na swoich serwerach stronę UM, a to przyznasz robi różnicę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  admin(2006-09-19)
 • Szanowna Pani Senator, zamiast zarzucać Prezydentowi Słoninie nie robieni nic w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną, niech lepiej Pani zapozna się z historią prób tego przekopu. Przymiarki do takiego kanału trwały już od czasu kiedy to Elbląg znalazł się w granicach Królestwa Polskiego. Poza tym samo miasto wraz z przyległym doń regionem na taką inwestycję nie stać. Może lepiej zadbać o poprawę stosunków z Rosją i uzyskać swobodę żeglugi przez ich terytorium? Cytując słowa Tadeusza Żeleńskiego „ w tym jest cały ten ambaras aby dwoje chciało naraz” stwierdzam, że tak prawdę powiedziawszy to naszym rodzimym politykom wcale nie zależy na poprawie stosunków z Rosją a na tym szczególnie cierpią strefy przygraniczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  karolisko(2006-09-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny