Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy z indeksami

 
Elbląg, Seniorzy z indeksami Inauguracja uniwersytetu dla seniorów odbyła się w Teatrze im. A. Sewruka (fot. AD)
Rek

„Człowiek uczy się przez całe życie” - mówi jedno z ludowych porzekadeł. W myśl tej zasady dziś (29 września) 400 studentów elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło kolejny rok akademicki. Zobacz fotoreportaż.

Liczą już wiele wiosen, ale wciąż rozpiera ich ciekawość świata. Zamiast siedzieć w domu, wolą poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nowe umiejętności.
     - W tym roku utrzymaliśmy blok cotygodniowych wykładów, studenci mogą też uczestniczyć w kilkunastu sekcjach tematycznych – zdradza Iwona Orężak, prezes Elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnoprawnych.
     Studenci mają do wyboru wykłady: od historii sztuki poprzez politologię, geografię do tematyki zdrowotnej. Wykłady są prowadzone przez kadrę naukową obu elbląskich uczelni wyższych, a także przez pasjonatów danej dziedziny wiedzy. Nad programem edukacyjnym czuwa Rada Programowa złożona z pracowników naukowych.
     - Będziemy starali się uatrakcyjnić ofertę dla tych, którzy lubią zwiedzać, podróżować – mówi Iwona Orężak.
     Studentem Uniwersytetu III Wieku może być każdy, kto ukończył 55 lat i jest już nieczynny zawodowo. Osoby niepełnosprawne mogą zapisać się na uniwerek bez względu na wiek. Elbląski Uniwersytet III Wieku powstał w 1999r.
     - Zaczynaliśmy z 30 studentami, sporadycznie organizując jakiś wykład – wspomina prezes elbląskiego uniwersytetu.
     Z każdym rokiem rosła liczba studentów i oferta naukowa dla elbląskich seniorów. Dziś 400 studentów zainaugurowało 18. rok akademicki.
     - Przeczytałam o uniwersytecie w internecie, przyszłam się zorientować. Chciałabym zapisać się na zajęcia komputerowe – mówi Renata Woźny, którą spotkaliśmy na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18.
     Wykład inauguracyjny „Muzyka w życiu seniora” wygłosił Ryszard Skotnicki z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
     - To na emeryturze możemy realizować nasze marzenia i pasje – mówi Iwona Orężak.
     Nie można nie wspomnieć o roli społecznej uniwersytetu dla seniorów. Dla tych ludzi, którzy często siedzą sami w domu, bo dzieci już dawno wyfrunęły z rodzinnego gniazda, a wnuki mają swoje życie. Uniwersytet III Wieku to okazja do poznania nowych osób i zawierania znajomości, które kwitną także poza salą wykładową.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl