Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sezon offowy czas zacząć

"Kalendarz naszych czasów" - pod takim hasłem w niedzielę 26 października odbędzie się inauguracja sezonu offowego 2003/2004. Na dużej scenie elbląskiego teatru zaprezentuje się "Alter Ego", integracyjny teatr "Dwie Twarze" oraz dziecięca grupa "Leon". Patronat medialny nad imprezą objął portEl.

Scena offowa działa przy zawodowej scenie teatralnej od sześciu sezonów. Jej opiekunem jest Tomasz Walczak.
     - Dariusz Barton, były dyrektor teatru w Elblągu, podjął sześć lat temu decyzję o uzupełnieniu oferty artystycznej zawodowej sceny ofertą edukacyjną - mówi Tomasz Walczak. - Z owego "uzupełniania" wziął się mój pomysł na teatr offowy. Postanowiliśmy zapraszać najciekawsze teatry nieprofesjonalne z całej Polski i prezentować ich spektakle w ramach cyklu Teatr Dobrego Spotkania. W ramach tego samego cyklu odbywały się i nadal się odbywają prezentacje grup offowych działających w naszym środowisku. Udało nam się wspólnie "wypracować" publiczność wrażliwą na tego typu działania artystyczne. Od samego początku te dwa światy, dwa teatry zawodowy i offowy, funkcjonowały obok siebie w zadziwiająco dobrej symbiozie. To unikat w skali kraju.
     26 października o godz. 17.00 rozpocznie się wieczór inaugurujący sezon offowy 2003/2004. Na dużej scenie elbląskiego teatru zaprezentują się trzy grupy - integracyjny teatr "Dwie Twarze", grupa teatralna "Leon" ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz "Alter Ego".
     "Dwie Twarze" skupiają aktorów "Alter Ego" oraz uczestników Klubu Młodzieży Niepełnosprawnej z MDK w Elblągu. Opiekunami grupy są Grażyna Kacprzak i Tomasz Walczak. W sobotę teatr zaprezentuje spektakl zrealizowany w konwencji teatru plastycznego - "Sen o lataniu". Spektakl opowiada o snach, które przytrafiają się wszystkim ludziom, bez względu na kolor skóry, wyznanie czy stopień sprawności fizycznej czy umysłowej.
     Inaugurację uświetni także występ teatralnej grupy "Leon" ze Szkoły Podstawowej nr 12. Jest to jedna z ciekawszych dziecięcych grup teatralnych działających w Elblągu. Jej opiekunem jest Katarzyna Kruszewska. Młodzi aktorzy zaprezentują spektakl "Czekając na Kogotam". Jego akcja toczy się dwutorowo. Z jednej strony widzowie śledzą twórcze zmagania młodej pisarki, kreującej fikcyjny świat, z drugiej zaś obserwują losy mieszkańców tego świata, miasta X.
     Na zakończenie wieczoru pn. "Kalendarz naszych czasów" zaprezentuje się grupa "Alter Ego". Pokaże spektakl poetycki "Godzina człowieczej nicości", który powstał w oparciu o teksty poetyckie Anny Świrszczyńskiej. Spektakl otrzymał Grand Prix IX Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych "Czwarta Ściana" w Turku oraz I nagrodę II Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych "Młodzi i teatr" w Iławie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski