Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skąd się wzięła rura przy Kumieli

Elbląg, Skąd się wzięła rura przy Kumieli (fot. Czytelnik)

- Z troski o środowisko wysyłam zdjęcie dokumentujące wpuszczanie do rzeki Kumieli jakichś substancji z placu budowy – napisał do nasz Czytelnik. Sprawą po naszej interwencji zajęli się urzędnicy. Co ustalili?

Na zdjęciu Czytelnika widać rurę, wyprowadzony z terenu byłej mleczarni, gdzie trwa budowa osiedla mieszkaniowego. Gdy wczoraj pojechaliśmy na miejsce, rury już nie było. Niemniej sprawą zainteresowaliśmy urzędników.
„ W związku ze zgłoszoną interwencją, informuję, że 25 listopada pracownik Referatu Ochrony Środowiska przy udziale Straży Miejskiej w Elblągu dokonał oględzin koryta rzeki Kumieli od strony parku Traugutta w Elblągu, w sąsiedztwie budowy wielorodzinnych budynków mieszkaniowych na terenie po byłej mleczarni przy ul. Bema. W trakcie oględzin nie stwierdzono wycieku jakichkolwiek substancji do rzeki Kumieli” – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - "Z danych uzyskanych od strażników miejskich wynika, że podobne zgłoszenie miało miejsce około 3-4 miesięcy temu. Po sprawdzeniu okazało się, że z budowy odprowadzano wody opadowe.
     Informuję jednocześnie, że decyzją DGKiOŚ-ROŚ.6341.15.2015 z dnia 23.06.2015 r. udzielono Przedsiębiorstwu Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o. pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie do rzeki Kumieli wód opadowych z łącznej powierzchni 2,08 ha terenu zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi położonej na działkach przy ul. gen. Józefa Bema w Elblągu dwoma wylotami".

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkolna Wyprawka
Clinex Grill
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe