Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skąd się wzięła rura przy Kumieli

Elbląg, Skąd się wzięła rura przy Kumieli (fot. Czytelnik)

- Z troski o środowisko wysyłam zdjęcie dokumentujące wpuszczanie do rzeki Kumieli jakichś substancji z placu budowy – napisał do nasz Czytelnik. Sprawą po naszej interwencji zajęli się urzędnicy. Co ustalili?

Na zdjęciu Czytelnika widać rurę, wyprowadzony z terenu byłej mleczarni, gdzie trwa budowa osiedla mieszkaniowego. Gdy wczoraj pojechaliśmy na miejsce, rury już nie było. Niemniej sprawą zainteresowaliśmy urzędników.
„ W związku ze zgłoszoną interwencją, informuję, że 25 listopada pracownik Referatu Ochrony Środowiska przy udziale Straży Miejskiej w Elblągu dokonał oględzin koryta rzeki Kumieli od strony parku Traugutta w Elblągu, w sąsiedztwie budowy wielorodzinnych budynków mieszkaniowych na terenie po byłej mleczarni przy ul. Bema. W trakcie oględzin nie stwierdzono wycieku jakichkolwiek substancji do rzeki Kumieli” – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - "Z danych uzyskanych od strażników miejskich wynika, że podobne zgłoszenie miało miejsce około 3-4 miesięcy temu. Po sprawdzeniu okazało się, że z budowy odprowadzano wody opadowe.
     Informuję jednocześnie, że decyzją DGKiOŚ-ROŚ.6341.15.2015 z dnia 23.06.2015 r. udzielono Przedsiębiorstwu Budownictwa Ogólnego „EKOBUD” Sp. z o.o. pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie do rzeki Kumieli wód opadowych z łącznej powierzchni 2,08 ha terenu zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z garażami podziemnymi położonej na działkach przy ul. gen. Józefa Bema w Elblągu dwoma wylotami".

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini