Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skarga na prezydenta. Poszło o Marymoncką

 
Elbląg, Skarga na prezydenta. Poszło o Marymoncką Przy tej drodze mieszka kilka rodzin. Ciężko nią dojechać do domów szczególnie podczas roztopów (fot. Witold Sadowski)
Rek

Mieszkańcy ulicy Marymonckiej złożyli do Rady Miejskiej skargę na prezydenta. Od lat czekają na remont należącej do miasta drogi gruntowej, która prowadzi do ich domów. Radni komisji rewizyjnej, do której trafiła skarga, złożyli wniosek o wpisanie tej inwestycji do przyszłorocznego budżetu miasta.

Przy ul. Marymonckiej mieszka obecnie pięć rodzin, znajduje się tutaj też kilka firm i gospodarstwo rolne. Od lat mieszkańcy muszą korzystać z gruntowej drogi, która co roku jest rozjeżdżana przez samochody. Ostatnio prace prowadziły tutaj elbląskie wodociągi, które doprowadzały do domów kanalizację.
     - Wodociągi są zobowiązane do odtworzenia całej infrastruktury, m.in. nawierzchni ulicy Marymonckiej i chodników do stanu sprzed inwestycji. Natomiast droga, prowadząca do tych kilku domów, będzie nadal drogą gruntową, bo obecnie nie ma środków na wykonanie innej nawierzchni – tłumaczy Robert Rajkiewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
     Mieszkańcy już mają dość wieloletniego oczekiwania na remont drogi dojazdowej do ich domów, której właścicielem jest miasto. Dlatego złożyli skargę na bezczynność prezydenta do Rady Miejskiej w Elblągu. Na ostatnim posiedzeniu rozpatrywała ją komisja rewizyjna.
     - Z dokumentów wynika, że mieszkańcy otrzymywali odpowiedzi na swoje pisma. Faktem jest, że nie były to odpowiedzi po myśli mieszkańców, ale trudno tutaj mówić o bezczynności – podsumowała dyskusję radnych przewodnicząca komisji Małgorzata Adamowicz z PO. Jednocześnie radni zapowiedzieli, że złożą wniosek do prezydenta o ujęcie remontu drogi gruntowej w przyszłorocznym budżecie miasta. - Pan prezydent poprze ten wniosek – zapowiedziała Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Pozostaje jeszcze sprawa remontu asfaltowej nawierzchni ulicy Marymonckiej, która na odcinku od ulicy Kościuszki do pętli tramwajowej jest w katastrofalnym stanie.
     - Będziemy naprawiać tę nawierzchnię jesienią w ramach tak zwanych remontów cząstkowych – zapowiedział na posiedzeniu komisji Robert Rajkiewicz.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • budowa drogi dla pięciu rodzin chyba są o wiele ważniejsze sprawy jak chcą drogę to niech sobie sami wybudują za swoje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 15
  (2014-09-15)
 • dlaczego od razu skarga na prezydenta co on jest temu winny. Mogli pisać skargi na poprzedników!!! Mieszkańcy aktywni przed wyborami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 13
  (2014-09-15)
 • tusk też nic w tej sprawie nie zrobił, może skargę do Brukseli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 6
  (2014-09-15)
 • Możecie spytać się kandydata na prezydenta - pana Wróblewskiego, o waszą ulicę - to on przez wiele lat był wiceprezydentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 7
  (2014-09-15)
 • mieszkańcy osiedla " przy młynie " , ponad 150 domów nie 5 od lat psują zawieszenia swoich aut na dziurawej drodze swojego osiedla i cierpliwie czekają, ale ta cierpliwość też niedługo może się skończyć, bo od trzeciego już prezydenta słyszą tylko obietnice i bajeczkę, że miasto nie ma pieniędzy. 10 lat temu do części osiedla doprowadzono asfalt, ale tylko do miejsca gdzie mieszkał ważny pracownik Urzedu Miejskiego. ale w dalszej jego części niestety żaden urzędnik już nie mieszka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2014-09-15)
 • Pokażcie najpierw, że jestescie wspaniałymi, kochającymi się rodzinami, to miasto wybuduje wam drogę i Aquapark, a jak nie, to musicie sami się o siebie zatroszczyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  mgrGrzesiak(2014-09-15)
 • wszystko to wina wilka i jego pisuardes
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 13
  zajec(2014-09-15)
 • Kogo interesuje pięć rodzin macie weekendy kupcie łopaty i do roboty powiedziałem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  wańka(2014-09-15)
 • Gospodarstwo rolne to tego kombajnisty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  szuter(2014-09-15)
 • do tej pory obrońców pokoju od robotniczej w górę do płk dąbka wykonana jest z połamanych poniemieckich płyt betonowych. kto jest odpowiedzialny za ten stan? nazwisko urzędasa, prosze do publicznej wiadomości podawać tak żebyśmy my podatnicy wiedzieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2014-09-15)
 • Robert Rajkiewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg w Urzędzie Miejskim w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2014-09-16)
 • Skoro to takie ważne zamieńcie się na mieszkania, pod każdym blokiem jest ładna asfaltowa ulica.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2014-09-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 5
AMK meble biurowe
AMK Meble łazienkowe 2
AMK Szkło ozdobne 1