Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śladami historycznej Warmii

Elbląg, Śladami historycznej Warmii
(fot. ze strony www.powiat-braniewo.pl)

W najbliższy weekend Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Powiat Braniewski zapraszają na Piknik Wczesnośredniowieczny "Osada Warmów". Piknik ma charakter historyczno - rekreacyjny i jest kontynuacją Festynu Archeologicznego - Kurhany z 2009 roku.

"Osada Warmów" zostanie ulokowana za wsią Chruściel, 400 m od budynku Nadleśnictwa Zaporowo, 2 km od kurhanów. Miejsce imprezy będzie dokładnie oznaczone i każdy kto dojedzie do wsi Chruściel nie będzie miał problemu z dotarciem do obozowiska i na kurhany. Na polu nieopodal lasu stanie wioska, złożona z 20 namiotów historycznych, na którą przybędzie około 80 Wikingów, Słowian i Prusów z całej północnej i środkowej Polski. W obozowisku znajdą się kramy z rękodziełem, a rzemieślnicy będą tworzyć na oczach przybyłych swoje wyroby. Oprócz tego przewidziano gry, zabawy, konkursy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin oraz pokazy walki, turnieje wojowników, koncert zespołu muzyki dawnej i wiele innych atrakcji.
     Piknik został przygotowany w ramach projektu: "Dom Warmiński - Śladami historycznej Warmii", i jest jednym z trzech projektów o tematyce historyczno – rekreacyjno - kulturalnej realizowanych obecnie przez Stowarzyszenie Dom Warmiński oraz Powiat Braniewski.
     
     Program pikniku wczesnośredniowiecznego "Osada Warmów" w Starym Siedlisku, 11-12 września:
     sobota
     11-14 – zabawy i gry (konkursy plebejskie dla dzieci, kubb i gry planszowe, konkursy plebejskie dla młodzieży i dorosłych, tor łuczniczy i oszczepniczy)
     14-16 – kultura, sztuka, rzemiosło (koncert zespołu muzyki dawnej, wystawa biżuterii i wyrobów rzemieślniczych, pokazy rzemiosła – krajki, filcowanie, szewstwo, kowalstwo,haft, czerpanie papieru, bicie monety, nauka tańca, konkurs pieśni)
     16-19 – turnieje i walka (słów kilka o broni i uzbrojeniu, pokaz szyków, turniej walk indywidualnych, nauka walki w szyku dla dzieci, bitwa)
     
     niedziela
     11-13 -historia i archeologia (wystawa archeologiczna, odczyty i prelekcje na różne tematy, pokazy rzemiosła)
     13-16 - turnieje i walka (turniej łuczniczy, turniej walk grupowych, słów kilka o broni i uzbrojeniu, bitwa)
     
     W planach przewidziano także wystawy historyczno-archeologiczne oraz wystawę przyrodniczą Nadleśnictwa Zaporowo. Prócz uczty dla ducha, będzie także ta dla ciała - rozpalone zostanie ognisko, przy którym każdy będzie mógł usiąść i rodzinnie upiec kiełbaski. Organizatorzy niestety nie przewidują prowiantu, który należy zabrać ze sobą.
Grzegorz Lewko, Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)