UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śladami Napoleona: Szorstka przyjaźń z Rosją - posłuchaj!

 
Elbląg, Śladami Napoleona: Szorstka przyjaźń z Rosją - posłuchaj!
Na Mazowszu, Warmii i Mazurach Napoleon spędził łącznie ponad pół roku. W tym czasie podjął ważne działania wojskowe, dyplomatyczne i ustawodawcze... (fot. nadesłana - Wiesław Zieliński, starostwo powiatowe w Braniewie)

12 czerwca 1812 roku cesarz Francuzów Napoleon wraz ze swymi wojskami przejechał przez Frombork i Braniewo... Oto pierwszy odcinek radiowego mini-cyklu na temat pobytu Napoleona na terenach dzisiejszych: Warmii i Mazur oraz Pomorza. Opowiada dr Krzysztof Ostrowski.

Okazją do rozmowy była Napoleoniada - impreza przygotowana przez Towarzystwo Miłośników Braniewa, przy wsparciu finansowym powiatu braniewskiego i samorządów: Braniewa, Fromborka oraz wiejskiej gminy Braniewo.
     
     W 1812 r. wojska cesarza Francuzów przejechały przez nasz region aby dokonać inwazji na Rosję. Jak do tego doszło? Materiał Agnieszki Jarzębskiej:
     
     dr Krzysztof Ostrowski jest dyrektorem Ośrodka Studiów Epoki Napoleońskiej Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Jest także prorektorem tej uczelni.
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama