Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

SLD poparł Henryka Słoninę, ale...

Elbląg, SLD poparł Henryka Słoninę, ale...

Szef Rady Miejskiej SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski namawiał do „przyjęcia stanowiska neutralnego, bez popierania któregokolwiek z kandydatów do urzędu Prezydenta Elbląga”. Rada poparła jednak kandydaturę Henryka Słoniny.

Wczoraj (29 listopada), po konferencji prasowej w biurze Prawa i Sprawiedliwości, na której Leonard Krasulski i Jerzy Wilk ogłosili swoje poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich dla kandydatury Henryka Słoniny, o poparcie SLD dla któregoś z kandydatów zapytaliśmy Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, kandydata tej partii w pierwszej turze wyborów.
     
     – Którego z kandydatów przed drugą turą wyborów prezydenckich poprze Sojusz Lewicy Demokratycznej?
     
Witold Gintowt-Dziewałtowski: – Wieczorem [29 listopada - red.] Rada Miejska SLD spotyka się na pierwszym po wyborach posiedzeniu. Mam świadomość podziału w naszym elektoracie – z jednej strony niechęć do PO, ale z drugiej strony brak zaufania do Dobrego Samorządu i raczej wrogość do Prawa i Sprawiedliwości. Ja oczywiście pójdę na wybory, oddam głos. Jednocześnie uważam, że nasze ewentualne stanowisko nie powinno konfliktować, stąd będę dziś namawiał do przyjęcia stanowiska neutralnego, bez popierania któregokolwiek z kandydatów do urzędu Prezydenta Elbląga. Jestem przekonany, że nie musimy wskazywać, kto będzie lepszym prezydentem. Elbląscy wyborcy są w stanie samodzielnie podjąć najrozsądniejszą decyzję i to raczej my musimy się im podporządkować.
     
     – A co może być istotnym argumentem dla wyborcy SLD przy podejmowaniu tej decyzji?
     
– Na przykład stosunek do prywatyzacji EPEC-u, skłonność do konsultowania się z mieszkańcami i później podporządkowania się wynikom takich konsultacji, dobre pomysły na rozwiązanie konkretnych problemów.
     
     – Czy ewentualne stanowisko Rady Miejskiej SLD będzie dyrektywą dla członków i sympatyków lewicy?
     
– Myślę, że raczej wskazaniem z prawem do swobodnego wyboru.
     
     W nocy z poniedziałku na wtorek (o godz. 0.24) otrzymaliśmy jednak stanowisko Rady Miejskiej SLD popierające kandydaturę Henryka Słoniny.
– 29 listopada w godzinach wieczornych obradowała Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Elblągu – informował w mailu Jerzy Jedynak, sekretarz Rady Miejskiej SLD. – W posiedzeniu wzięli udział również radni wybrani z list SLD oraz przewodniczący kół SLD z terenu miasta. Posiedzeniu przewodniczył Witold Gintowt-Dziewałtowski. Podsumowano samorządową kampanię wyborczą oraz przyjęto stanowisko w sprawie drugiej tury wyborów. Ponieważ kandydat SLD na Prezydenta Miasta Elbląga nie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów, postanowiono zdecydowaną większością głosów, że Rada Miejska SLD udzieli poparcia kandydatowi Henrykowi Słoninie. Swoje stanowisko Rada zawarła w krótkiej uchwale, której tekst przesyłam w załączeniu. Jest to być może pierwszy krok ku zakończeniu rozdźwięków panujących od pewnego czasu w środowisku elbląskiej lewicy.
     Oto treść uchwały:
„Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Elblągu udziela poparcia w drugiej turze wyborów samorządowych, które odbędą się w dniu 5 grudnia 2010 r., kandydatowi Henrykowi Słoninie na funkcję Prezydenta Miasta Elbląga.”
     Nie podpisał się jednak pod nią jednak ani szef Rady Miejskiej SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski, ani żaden z jego zastępców (Henryk Horbaczewski i Gerard Przybylski), tylko sekretarz Jerzy Jedynak.
     
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • EDS-banda dupolizów trzesąca portkami ze strachu przed utratą wpływów i łatwej kasy za nic nie robienie dlb miasta i mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2010-11-30)
 • Wejdzie Nowaczyk to wejdą nowe układy na które mogą się nie załapać. Zimowy wiatr zmian trzęsie portkami elyty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • mam 20 lat i za nowaczykim będę dziadki! moi kumple też !o wy PIS zdrajcy! i Córka nie poprze was tylko Nowaczyka zdrajcy! nie chcę rządóó sałoniny bo córa też ma dosyć!bo gówno zrobił! 0 0 0 orlkików, a kłamie bo niby zrobił dziaderk ssssłonoina ! emeryt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • 20 lat. .. córka nie poprze. .co za bełkot
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • Heniek już stołki rozdaje, po prawej dam to po lewej tamto. Ile srebrników jeszcze zostało i pustych obietnic, zrobiliśmy hospicjum, halę sportowa, inkubator i ulice a za czyje? za Unijne to co bez wkładu własnego? jedyne co zrobiliście to dziurę w budżecie. Mam pytanie jedno jedyne retoryczne oczywiście, powiedz prezydencie ile miejsc pracy w Elblągu powstało dzięki twojemu staremu planowi, ilu z młodych urodzonych w Elblągu pozostało na miejscu, powiedz jak maja się mrzonki o wielkim zakładzie pracy. Wstydu oszczędź.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  moje nazwisko nic wam nie powi(2010-12-01)
 • Szanowny Panie Derlukiewicz trzeba podać fakty do końca, Rada SLD przyjęła uchwałę 9 do 4 na korzyść kandydata Pana H. Słoniny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • Bardzo sprytna manipulacja. Jak PiS poparł Henryka Słoninę to było pytanie o program i czy Pan Wilk będzie v-ce prezydentem, jak EKO - sucha informacja. Jak SLD to wywód Pana Gintowta-Dziewałtowskiego pierwszego wroga. Większość jak widać poparła kandydaturę H. Słoniny taka jest decyzja władz SLD, prywatne poglądy Pana Posła powinny być prezentowane w artykule sponsorowanym Panie Derlukiewicz. Jest Pan coraz mniej wiarygodny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z polski(2010-12-01)
 • BRAWO dobra DECYZJA ja również oddam głos na Henryka Słoninę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • Wybór między rozwolnieniem a zatwardzeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • Niestety PiS i SLD nie chca zmian w miescie, bo im jest dobrze, kolesie ustawieni, a w mieście marazm, młodzi ludzie uciekają do Gdańska i Gdyni. Wam nie chodzi o miasto, ale o zachowanie istniejących układów. Emeryt HS przyciagnie do miasta inwestorów? a kto bedzie chciał rozmawiać z dziadkiem ?????Jak on będzie reprezentował nasze miasto ????Porównajcie P. Adamowicza z Gdańska i Szczurka z Gdyni, czy widzicie rożnicę????? Zagłosuję na Nowaczyka, razem z moją rodziną, bo miasto potrzebuje zmian, nowyych rozwiazań!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ref/////////(2010-12-01)
 • nooo fajne będą te zmiany w przypadku wygranej nowaczyka. .. .ciekawe kto później przyzna się, że na niego głosował. Znając realia - nikt :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-01)
 • mesaja3 Oddanie głosu na Słoninę to skazanie tego miasta na zapomnienie i na naturalną śmierć. Ludzie otwórzcie oczy co on takiego zrobił?Przebudowa ulic tak ale w centrum, popatrzcie tylko na np. ul. Browarną, na chodniki przy ulicach położonych dalej od centrum. Most Unii wielki niewypał:gdzie chodnik dla pieszych?Tak możnaby wyliczać i wyliczać. Dostał poparcie od SLD i PiS za stołki. Dość komunistycznych rządów w Moim mieście. Nie popieram żadnej z partii; ale swój głos oddam na G. Nowaczyka. Czas na młodych_Emeryci zajmują im miejsca pracy jak widać nie tylko w zakładach pracy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mesaja3(2010-12-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe