Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ślubowanie klasy wojskowej

 
Elbląg, Ślubowanie klasy wojskowej Ślubowanie pierwszaków w mundurach (fot. st. chor. Sławomir Tessar)
Rek

Wczoraj (9 listopada) w auli Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a, kształcących się w zawodzie technik – informatyk z innowacją wojskową (klasa o profilu wojskowym).

Jest to już kolejny rocznik uczniów tej szkoły, który oprócz nauki przedmiotów zawodowych, kształci się według rozwiniętego programu, opartego o przedmioty z zakresu wojskowości.
     Ślubowanie „Pierwszaków” przyjęła dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych, Ewa Korzeniowska. W uroczystości wzięli udział m. in. Dowódca 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia, ppłk Andrzej Duda, przedstawiciele Dowództwa 16 PDZ, grono pedagogiczne, rodzice oraz starsi koledzy. Bezpośrednio po złożonym ślubowaniu dyrektor szkoły wraz z ppłk Andrzejem Dudą wręczyli uczniom pamiątkowe akty ślubowania.
     Uroczystość została przeprowadzona z elementami „Ceremoniału Wojskowego”, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w wydawanych przez prowadzącego pana mjr rez. Józefa Tarando – aktualnie nauczyciela szkoły, komendach, jak i ich wykonywaniu przez uczniów składających ślubowanie. Wielkie zainteresowanie zebranej publiczności wzbudził niepowtarzalny, specjalnie przygotowany na tę uroczystość występ uczniów ZST-I.
     Pragnę dodać, iż bezpośrednią opiekę nad klasami wojskowymi ZST-I sprawuje 16 Elbląski Batalion Dowodzenia z jego Dowódcą, ppłk Andrzejem Dudą.
     W grudniu, 8 tegorocznych absolwentów szkoły, którzy ukończyli edukację w ZST – I w klasie o profilu wojskowym i zgłosili się do służby w NSR, rozpocznie służbę w 16 Batalionie Dowodzenia jako żołnierze zawodowi.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Na wojne do Afganistanu MARZ !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • Tak jest, na wojnę! Maciek, słyszał? :)i
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  izi(2011-11-10)
 • Idźcie wciskać demokrację na siłę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • W głowach młodym mieszają, do wojaczki w imieniu Polski namawiają a tylko czekać jak zamienią orzełka na berecie na logo korporacji o charakterze militarnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • trololo:>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • czekamy kiedy zaczna zabijac ludzi w imie pokoju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • Narodowe Siły Rezerwy -pozdrawiam tych znających temat. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • oby wam mina pod pojazdem w afganistanie lekką była. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  trevor(2011-11-10)
 • trevor ty parówo oby twoj zabojca, ktory cie p, i, e, r, d, o, l, n, i, e na pasach golfem 3 mial tylko 2 promile.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-10)
 • Byłem absolwentem tejże szkoły, wiele osób wkładało dużo pracy w rozwijanie zainteresowań kolejnego pokolenia. Niektórym się udało, zainteresowali się profilem w którym zdobywali wykształcenie. Szkoła z tradycją, kultywowaną. Kadra. .. wykształcona, lecz nie koniecznie przekładała zdobyte doświadczenie w ukierunkowanie tamtego pokolenia. Do tej pory nie widać efektów na boisku. .. Parokrotnie byłem na zebraniach, wystawach kwiatów, czy też zajęciach pozalekcyjnych. Nic się nie zmieniło w postrzeganiu potencjału uczniów. W niektórych fachowych czasopismach, " ktoś" z doświadczeniem, pisał o tym, iż rolą nauczyciela jest wyłożenie przedmiotu. .rolą ucznia dostosowanie go do własnych potrzeb i umiejętnie z niego korzystać. Zapominano o tym wspominać rolę państwa, praworządności i koneksjach. Nie wszystko co uczeń nabędzie będzie mógł wykorzystać indywidualnie, potrzeba jest grupa. Taką grupę z całą pewnością zapewnia resort obrony narodowej - gdzie pozycje i dowodzenie jest sprawą priorytetową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  swieze wiadomosci(2011-11-11)
 • Część druga ( 2 ) Być może takie są założenia polityki Tej placówki edukacyjno-wychowawczej, by każdy z adeptów mógł posmakować życia cywilnego , połączonego ze służbą mundurową. Mógłbym przytoczyć art. z kodeksu wykroczeń , odnośnie , podrzegacza, prowodyra, by uzmysłowić komentującym artykuły o ich niecnych zamiarach, względem osób czytających. Mógłbym. Oznacza , iż zachęcam tych z państwa , którzy dotychczas nie doczytali tej " pozytywistycznej " lektury , do doczytania. Pozdrawiam przy okazji nauczyciele Ochrony środowiska - który prawdopodobnie za wdzięk, stosunek do służby nauczycielskiej , a także za posiadaną i zdobywaną wiedzę, dostał awans społęczno-zawodowy. ;-) Przy okazji zostawię link do strony w której opisywane jest zagadnienie ochrony środowiska w prasowym skrócie... www.ekogroup.info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Plecaki i tornistry
Powrót Do Szkoły
Pieczątki Firmowe