Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Służby cieszą się z prezentów

 
Elbląg, Służby cieszą się z prezentów
Komendanci elbląskich służb mundurowych podkreslali, jak bardzo prezenty od samorządu będą przydatne (fot. Anna Dembińska)

Lornetki dla Straży Granicznej, defibrylator AED dla Urzędu Celnego, mierniki gazu dla Straży Pożarnej i wreszcie dron dla Policji. A to nie jedyne urządzenia zakupione z pieniędzy elbląskiego samorządu. EKO Patrol Straży Miejskiej dostał np. transporter, sieć na ptaki, chwytak na psy oraz chwytak na koty, a strażacy mogli wyposażyć salę edukacyjną "Ognik'. W 2016 r. na służby samorząd wydał ok. 200 tys. zł.

Nie po raz pierwszy elbląski samorząd podjął działania wspomagające funkcjonowanie służb. - By było bezpieczniej - przekonuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     Z budżetu na rok 2016  na sprzęt dla mundurowych wydano ok. 200 tys. zł. Samorząd dofinansował np. kwotą 55 tys. zł zakup dwóch samochodów dla komendy miejskiej policji, a kwotą 20 tys. zł służby ponadnormatywne. Strażacy dostali blisko 57 tys. zł na ubrania oraz na zakup sprzętu wysokościowego. Natomiast z programu Bezpieczny Elbląg Straż Miejska otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.630 zł. na zakup sprzętu specjalistycznego dla EKO Patrolu (transporter, sieć na ptaki, chwytak na psy, chwytak na koty, zwierzęta leśne i węże, smycz, preparat dezynfekcyjny, rękawice ochronne).
     Dziś (25 stycznia) służby dziękowały za najnowsze zakupy: lornetki dla Straży Granicznej, defibrylator AED dla Urzędu Celnego, mierniki gazu dla Straży Pożarnej i wreszcie dron dla Policji. Najdroższe prezenty otrzymali policjanci. W sumie na kamery bezprzewodowe z zestawem Obsługi oraz dyskami twardymi, laptopem, akumulatorami, nadajnikami i rejestratorem oraz drona z miejskiej kasy wydano 14 tys. zł.
     - Dron przyda się do zabezpieczania imprez masowych i zgromadzeń, a także do poszukiwania osób zaginionych oraz działań w sytuacji kryzysowej - mówił mł. insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu. - W ub. r. mieliśmy zgłoszonych 119 zaginięć. W takich sytuacjach dron pozwoli nam sprawniej i efektywniej pracować - zapewniał. Do obsługi tego sprzętu zostanie wyznaczony policjant, który - zgodnie z przepisami - przejdzie specjalistyczne szkolenie. Koszt to 3 tys. zł.
     Do poszukiwań prowadzonych na lądzie i na wodzie przydadzą się również lornetki, w których posiadanie weszli pogranicznicy.
     - Lornetki ze stabilizatorem będą szczególnie pomocne podczas pracy na łodzi - mówił ppłk SG Arkadiusz Kulik, komendant placówki Straży Granicznej w Elblągu.
     Strażacy dziękowali za dotychczasowe wsparcie i już cieszą się na kolejne.
     - W 2017 r. w budżecie samorządu zostały zabezpieczone środki w kwocie 140 tys. z, które zostaną przeznaczone m.in. na wykonanie dokumentacji projektowej nowej strażnicy - zapowiedział kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski PSP w Elblągu.

  Prezenty dla służb (fot. AD)
Prezenty dla służb (fot. AD)


     Co jeszcze samorząd podarował służbom z budżetu na rok 2016?
     Komenda Miejska PSP Elbląg

     Zakup trójnoga ratowniczego – 6.150,00 zł
     
     Z Programu Bezpieczny Elbląg Komenda Miejska Straży Pożarnej otrzymała także 5.000 zł. na materiały i wyposażenie Sali Edukacyjnej OGNIK przy ul. Browarnej, w tym: zestaw znaków bezpieczeństwa, książeczki malowanki dla dzieci pt. „Straż pożarna dzieciom”, zestaw 2 mikrofonów bezprzewodowych ze statywami i efekt świetlny inferno do symulacji płomieni.
     
     Komenda Miejska Policji
     Z Programu Bezpieczny Elbląg - wykonanie materiałów edukacyjno – informacyjnych, zakup dwóch drukarek laser; kompaktowego aparatu fotograficznego, zakup mobilnego sprzętu nagłośnieniowego; zakup zestawu multimedialnego do realizacji projektów prewencyjnych – 10.700,00 zł
     
     Placówka Straży Granicznej

     Zabezpieczenie przeprowadzenia Festynu Mundurowego dla mieszkańców Elbląga – 3.980,90 zł
     
     Ochotnicze Straże Pożarne Ratownictwo Wodne Elbląg

     Zakup sprzętu nurkowego - 6.000,00 zł
     
     ELWOPR

     Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych miasta Elbląg - 6.000,00 zł

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Clinex Dispersion Soft
Clinex M9 Strong