UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Smaczne świętowanie na koniec wakacji

 
Elbląg, Smaczne świętowanie na koniec wakacji
Chleb będzie głównym przysmakiem miejskiego świętowania (fot. AD, arch. portel)

Smaczne, bo z grochówką i żurkiem, z pajdą chleba ze smalcem, ze swojskimi wędlinami i pachnącymi sękaczami. W ostatni wakacyjny weekend (31 sierpnia – 2 września) odbędzie się XIII Elbląskie Święto Chleba.

Ta sztandarowa elbląska impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Na Starym Mieście odbywają się koncerty, wystawy, występy zespołów folklorystycznych, ale i rockowych, a na jarmarku można kupić chleb i coś do chleba. Tak będzie również i w tym roku.
     - Mamy potwierdzenie od 160 wystawców, którzy przywiozą ze sobą wypieki z różnych zakątków kraju i nie tylko, rękodzieło i wiele innych produktów – zapowiada prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Na starówce odbywać się będą prezentacje artystyczne, inscenizacje historyczne, a na rzece wyścig smoczych łodzi. Świętować z nami będą nasi przyjaciele z miast partnerskich z Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec. Po raz pierwszy kulinarnie podniebienia rozpieszczać będą członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni – kontynuuje prezydent. - Zapraszamy mieszkańców na wspólne gotowanie żurku i grochówki. Po raz pierwszy również Elbląskie Święto Chleba będzie organizowane przy udziale Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi Witold Wróblewski. - Na Starym Mieście obecny będzie mammobus.
     - Do badania się zachęcamy kobiety w wieku 50-69 lat, które od dwóch lat nie badały piersi – uzupełnia Aleksandra Kuczko z Warmińsko-Mazurskiego oddziału NFZ. - Ze statystyk wynika, że przebadać powinno się ok. 9 tys. pań.
     Na XIII Elbląskie Święto Chleba miasto wyda ok. 250 tys. zł (w ub. r. było to 280 tys. zł), z czego ponad 10 tys. zł to dofinansowanie z samorządu województwa, reszta to wkład własny i środki sponsorskie.
     I cóż za te pieniądze otrzymamy?
     - Otwarcie Święta Chleba nastąpi w piątek (31 sierpnia) o godz. 17 – zapowiada Barbara Szyłak z Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Na scenie, tradycyjnie już, zaprezentują się dzieci i młodzież elbląskich szkół i przedszkoli. Odbędzie się również prezentacja drużyny KS Start Elbląg oraz koncerty – rockowego zespołu z Kaliningradu Rel!fe Bandoraz formacji Las Melinas.
     - W sobotę (1 września) na Starym Rynku stanie mammobus, będzie też mobilny punkt oddawania krwi, a na rzece wyścig smoczych łodzi – kontynuuje Barbara Szyłak. - O godz. 11 przed Ratuszem Staromiejskim kucharze przygotują grochówkę, a o godz. 14 zaproszą mieszkańców na wspólną degustację. W programie są również występy zespołów ludowych z miast partnerskich,a w Galerii EL – potańcówka , również na ludowo. Zapraszamy także na koncerty zespołów Planogram i Vespa, a po zmroku na paradę świateł, czyli przejście z lampionami ulicami Starego Miasta.
     - Niedziela (2 września) to również gotowanie – tym razem będzie to żurek z kiełbasą – i degustacja [godz. 11 i 14 – red.] - urzędniczka idzie dalej. - Wystąpi znany i lubiany w Elblągu Zespół Pieśni i Tańca Malbork oraz „Szalone Małolaty i Szwagry. O godz. 16 na scenie zaprezentuje się drużyna Meble Wójcik. Gwiazdą wieczoru będzie Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski Artyści zabiorą słuchaczy w „Egzotyczną podróż”.
     
     Program XIII Elbląskiego Święto Chleba
     PIĄTEK – 31 sierpnia

     10:00 – 22:00 Jarmark produktów regionalnych - wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztuka ludowa - Stare Miasto
     10:00 – 22:00 Wesołe miasteczko - Wyspa Spichrzów
     15:00 Historia Muzyką Pisana - warsztaty muzyczne, nauka śpiewu, rytmiki i  muzyki ludowej - Ratusz Staromiejski
     17:00 Uroczyste otwarcie Elbląskiego Święta Chleba – plac przy katedrze
     17:00 – 20:00 Strefa programowania i robotów – plac przy katedrze
     17:15 Młode talenty - występy przedszkolaków i uczniów elbląskich szkół - scena przy katedrze
     18:30 Prezentacja Klubu Sportowego EKS Start Elbląg - scena przy katedrze
     19:15 Koncert zespołu Rel!fe Band - scena przy katedrze
     20:30 Koncert zespołu Las Melinas - scena przy katedrze
     
     SOBOTA - 1 września

     8:00 – 14:00 Krwiobus – możliwość oddania krwi – ul. Stary Rynek
     9:00 – 22:00 Jarmark produktów regionalnych - wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztuka ludowa - Stare Miasto
     9:00 – 22:00 Obóz rycerski - Bulwar Zygmunta Augusta
     9:00 – 22:00 Wesołe miasteczko - Wyspa Spichrzów
     10:00 – 14:00 Historia Muzyką Pisana - warsztaty muzyczne, nauka śpiewu, rytmiki i muzyki ludowej - Ratusz Staromiejski
     10:00 – 17:00 Mammobus – bezpłatne badania mammograficzne – ul. Stary Rynek
     
     10:30 – 16:00 V Wyścigi Smoczych Łodzi - rzeka Elbląg
     11:00 Wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni –
     ul. Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
     12:00 – 20:00 Strefa programowania i robotów – plac przy katedrze
     12:00 – 20:00 Animacje dla dzieci – plac przy Katedrze
     12:00 – 15:00 Kulturowóz – warsztaty twórcze - „Dom Sąsiedzki” ul. Warszawska 55
     13:00 - 18:00 Występy zespołów z miast partnerskich Elbląga - scena przy katedrze
     13:00 – 17:00 Tańcograjka, warsztaty muzyczno-tanecznych dla dzieci – plac przy katedrze
     15:00 Ślimaka Kulinarna Podróż – prezentacja gotowania tradycyjnych potraw ze ślimaków wraz z degustacją – ul. Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim
     15:00 – 19:00 Warsztaty muzyczne – Ratusz Staromiejski
     18:00 – 21:00 Potańcówka z Wodzirejem - CS Galeria EL
     19:00 Koncert zespołu Planogram - scena przy katedrze
     20:15 Koncert zespołu VESPA - scena przy katedrze
     21:15 Kulturowóz cz. II – parada świateł – Stare Miasto
     
     NIEDZIELA – 2 września

     9:00 – 20:00 Jarmark produktów regionalnych - wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztuka ludowa - Stare Miasto
     9:00 – 20:00 Obóz rycerski - Bulwar Zygmunta Augusta
     9:00 – 20:00 Wesołe miasteczko - Wyspa spichrzów
     10:00 – 17:00 Mammobus – bezpłatne badania mammograficzne – ul. Stary Rynek
     11:00 Wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni – ul. Stary Rynek
     12:00 – 20:00 Strefa programowania i robotów – plac przy katedrze
     12:00 – 20:00 Animacje dla dzieci – plac przy Katedrze
     12:30 Występy zespołów: Pieśni i Tańca Malbork, Szalone Małolaty, Szwagry – scena przy katedrze
     15:40 Prezentacja Klubu Sportowego Meble Wójcik Elbląg- scena przy katedrze
     16:30 Koncert zespołu Beltaine & Glendalough - scena przy katedrze
     20:00 Egzotyczna podróż – koncert Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski Band z egzotyczną grupą taneczną - scena przy katedrze
     
     
     Program Elbląskiego Święta Chleba

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Brawo prezydenci i urzędnicy. Brawo, że organizuje taka imprezę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 27
  Rumcajs(2018-08-09)
 • Chleb leżący kilka dni, kiełbasy w słońcu spędzające zapewne noc w nagrzanym samochodzie. A to co nie sprzeda się na jednym jarmarku pojedzie na drugi, a który w Elblągu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  32 22
  (2018-08-09)
 • Porównanie stosunku jakości sprzedawanego jedzenia na tych jarmarkach do cen powoduje, że omijam cwaniaków którzy wyspecjalizowali się w robieniu łatwej kasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 7
  (2018-08-09)
 • Ceny na tym jarmarku to jest kryminał. Przesada straszna, tak samo jak 'rybka' na Mierzei. Ktoś powinien się tym zająć, bo nigdzie na świecie tak nie zdzierają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 5
  lubię_zjeść(2018-08-09)
 • Ci z ratusza to myślą że my mieszkańcy to ciemny lud i będziemy klaskać uszami z radości na widok straganów i tandety, ale jak sie jest odizolowany od problemów elblążan , żyjąc w swoim bizancjum układów , to my wam na jesień też podziękujemy za doprowadzenie miasta na skraj degradacji ekonomicznej , społecznej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 16
  Wikary.(2018-08-09)
 • @Wikary. - Święto chleba było za słoniny, było za Nowaczyka, było za Wolfa jest i za Wróblewskiego. Rozumiem, że każdemu z poprzedników dziękowałeś w ten sposób? Co ma piernik do wiatraka? Co ma cykliczna impreza, która jest świetną atrakcją turystyczną - bo przyjeżdżają już nie tylko elblążanie, do sytuacji i problemów elblążan? Piszesz żeby pisać i próbujesz zabłysnąć takimi bzdurami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 8
  Ploterek(2018-08-09)
 • Znowu nic ciekawego????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 6
  Elbl(2018-08-09)
 • urzędasy chwała za święto chleba ale szkoda że DNI NASZEGO MIAST ELBLĄGA SĄ SMUTNE tylko muzyka a brakuje straganów z przysmakami może w 2019 roku będą proszę to przemyśleć byłam w MALBORKU na oblężeniu tego wspanialego miasteczka tam jest wspaniale do zobaczenia na DNIACH ELBLĄGA NA WESOŁO MIESZKANKA ELBLĄGA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 7
  (2018-08-09)
 • No nie same marudy. Czy naprawdę nic was już nie zadowoli. ? Wciąż te same teksty, że za drogo, że nie tak, że nie ci itd. No nie przepraszam jest jeden nowy, chyba inspektor sanitarny bo bardzo się przejął sposobem przechowywania i eksponowania produktów. Normalni elblążanie do zobaczenia na imprezie, aby pogoda i zdrowie dopisały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 14
  (2018-08-09)
 • Zozumcie wreszcie w tym UM takie imprezy organizuje się w wakacje latem. Turyści przyjadą i powrócą co roku. A po wakacjach to wypchajcie się. To prawda ceny bajońskie za zlezałe artykuły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 7
  (2018-08-09)
 • a olsztyn czego tu szuka krew to niech oddają w olsztynie dla olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 3
  (2018-08-09)
 • Czy jak zawsze aspekty techniczne oraz rozrywkowe bądź także organizacyjne zostały oddane grupie czarodziej ?przeciez e egu mamy sporo urzędników w departamentach czemu oni nie mogą tego zorganizować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 4
  Inc(2018-08-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna