Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SP 11 we „Wszystkich Kolorach Świata”

 
Elbląg, SP 11 we „Wszystkich Kolorach Świata” fot. nadesłane
Rek

Szkoła Podstawowa nr 11 wielokrotnie organizowała i brała udział w akcjach charytatywnych, ale ta, która odbyła się w miniony czwartek, przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Za zebrane fundusze zostanie zakupionych ok. 5 tysięcy szczepionek przeciwko gruźlicy, tężcowi i polio dla dzieci w Sierra Leone.

Przynależność Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 do Klubu Szkół UNICEF, który zrzesza szkoły chcące aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych przygotowywanych przez tę organizację oraz biorących udział w akcjach humanitarnych dedykowanych najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata, to wielki zaszczyt.
     Szkoła Podstawowa nr 11 wielokrotnie organizowała i brała udział w akcjach charytatywnych, ale ta, która odbyła się w miniony czwartek, przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Impreza miała na celu znalezienie opiekunów dla 57 lalek (reprezentantek wszystkich stron świata), uszytych przez uczniów i ich rodziny. „Rodzicem” szmacianych przytulanek mógł stać się każdy, kto zaofiarował podczas „licytacji” datek na zakup szczepionek przeciwko gruźlicy, tężcowi i polio dla dzieci w Sierra Leone. Licznie przybyli goście „zaczarowali” ten wieczór, bowiem kolorowe lalki znikały w błyskawicznym tempie w ramionach hojnych ofiarodawców, a tęczowa skarbonka wypełniła się po brzegi. Za zebrane fundusze zostanie zakupionych ok. 5 tysięcy szczepionek!
     Na taki sukces zapracowali uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy wspólnymi siłami przygotowali niezwykłą wycieczkę po wszystkich kontynentach. Zwiedzający Afrykę mogli m.in. podziwiać maski, zapisać swoje imię za pomocą egipskich hieroglifów lub obejrzeć wystawę interesujących fotografii. Odwiedzający Amerykę Północną i Południową podziwiali zbiory numizmatyczne i oryginalny strój futbolowy. Tu można było rozegrać mini mecz z Maradoną i Pele, a pod palmami skosztować egzotycznych owoców. W części azjatyckiej podziwiano indyjskie słonie, degustowano sałatki i poznawano tajniki origami. Australia zaproponowała zwiedzającym wycieczkę po kontynencie w towarzystwie pary Aborygenów oraz interesujące ciekawostki i konkursy, zaś Europa kusiła bogatą kolekcją pamiątkowych figurek oraz bajkami.
     Rzęsistymi brawami nagrodzono wokalno-taneczne występy „Świetlików” i Mażoretek a czarnoskórzy tancerze zaproponowali uczestnikom imprezy egzotyczne doznania. Uczniowie Gimnazjum nr 4 zaprezentowali „odjazdowy” koncert sobowtóra Majki Jeżowskiej i jej szalonego zespołu muzycznego. Gorące rytmy samby poruszyły wszystkich widzów. Uczestnicy akcji zorganizowanej przez SP 11 orzekli zgodnie, że przygotowana z wielkim rozmachem impreza dostarczyła im niezapomnianych wrażeń. Uśmiech na twarzach hojnych ofiarodawców był wspaniałym dowodem ogromnych pokładów dobra, jakie tkwią w każdym z nas.
     Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
Organizatorzy akcji Wszystkie Kolory Świata – SP 11
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem