Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Specjalistów szukaj u nas

 
Elbląg, Specjalistów szukaj u nas Wielu elblążan szuka pracy (lub pracownika) w bazie ogłoszeń portElu (fot. arch. MS)
Rek

Osoby poszukujące zatrudnienia, jak i te oferujące miejsca pracy najczęściej stawiają na fachowców w konkretnych dziedzinach. Na brak zajęcia nie narzekają więc pracownicy remontowi, mechanicy czy kierowcy. Czy wiesz, że... dział "Praca" jest jednym z najchętniej odwiedzanych w bazie ogłoszeń w Elbląskiej Gazecie Internetowej portEl.pl?

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba wykazanych wolnych miejsc pracy na koniec II kwartału 2017 roku wyniosła 122 tys. Wolne miejsca pracy koncentrowały się głównie w sektorze prywatnym (90,3%) oraz w jednostkach o liczbie pracujących powyżej 49 osób (42,4%). Najwięcej wolnych miejsc pracy zanotowano w jednostkach prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego (26,3%), budownictwa (15,5%) oraz handlu; napraw pojazdów samochodowych (15,1%). W II kwartale 2017 roku jednostki dysponujące wolnymi miejscami pracy najczęściej poszukiwały robotników przemysłowych i rzemieślników (28,6%), operatorów i monterów maszyn i urządzeń (18,0%) oraz specjalistów (15,0%).
     Oferty dotyczące pracy przeważają w bazie ogłoszeń Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Tu również widać, że specjaliści w swojej dziedzinie są w cenie.
     - Pracodawcy najczęściej poszukują sprzedawców, kelnerów, opiekunek do dzieci, pracowników produkcji, mechaników, brukarzy, a także kucharzy - wskazuje Anita Begej, specjalistka w Biurze Ogłoszeń Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. - Z drugiej strony jest podobnie. Osoby poszukują zatrudnienia jako opiekunki - do dzieci, ale i osób starszych, jako wykonawcy remontów, mechanicy czy kierowcy. Chętnych do pracy w handlu również nie brakuje. Widać więc, że oczekiwania zarówno pracownika, jak i pracodawcy koncentrują się na konkretnych umiejętnościach. Najwięcej ogłoszeń o pracę jest właśnie teraz, gdy zakończyły się wakacje - kontynuuje Anita Begej. - Wcześniej przeważały oferty sezonowe.
     
     
     

     Sprawdź dział ogłoszeń w portEl.pl

     
     lub odwiedź nasze
     Biuro Ogłoszeń
     Elbląg, ul. 1 Maja 1c
     w godz. 8.30-16.30
     tel. 55 235 39 76

     
     ---- autopromocja -----
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety z jachtami
Fototapety przestrzenne
Naklejki na meble