Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spoglądali na przestrzeń publiczną Elbląga

 
Elbląg, Spoglądali na przestrzeń publiczną Elbląga
Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL opowiadał studentom m.in. o formach przestrzennych (fot. AD)

Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej brali udział w trzydniowych (16-18 marca) warsztatach, które odbywały się w naszym mieście.

Warsztaty zatytułowane „Historia i nowoczesność. Studium reurbanizacji centrum Elbląga” dotyczyły opracowania studium urbanistycznego dla przestrzeni publicznej centrum naszego miasta. Struktura centrum Elbląga analizowana była pod kątem potencjałów, jak i barier w procesie rewitalizacji i reurbanizacji.
     Wizyta studentów podyktowana była tym, że Elbląg, a w szczególności jego centrum łączące historię z nowoczesnością, to frapujący miejsce dla badaczy miasta. Dziś teren ten, jak nigdy dotąd potrzebuje poprawy jakości przestrzeni publicznej.
     Istotne znaczenie w warsztatach miały również odwołania do kwestii sztuki w przestrzeni publicznej. Elbląg posiada w tej dziedzinie międzynarodową sławę związaną ze stworzoną w latach 60. XX wieku otwartą galerią rzeźb popularnie nazywaną w mieście „bienalami".
     
     Zajęcia realizowane były w trzech miejscach:
     Centrum Sztuki Galeria EL (wykład, prezentacja)
     - Tradycja sztuki publicznej – kultura i sztuka – imprezy plenerowe a codzienność – działalność Galerii El i Elbląskie Biennale lat 60. – Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii EL
     - Strategia oświetlenia i iluminacji miasta – dr inż. arch. Justyna Martyniuk-Pęczek
     
     Elbląski Park Technologiczny (wykłady)
     - Dziedzictwo historyczne jako kapitał miasta – dr Paweł Nieczuja-Ostrowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
     - Dokumenty planistyczne – potencjały i bariery rozwojowe - Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury
     - Śródmieście jako sieć przestrzeni publicznych - Beata Myślińska, kierownik Referatu Planowania Przestrzennego
     - Jakość przestrzeni publicznej w procesie rewitalizacji i reurbanizacji - dr inż. arch. Gabriela Rembarza
     
     Elbląg i bursa szkolna (warsztaty)
     Wizja lokalna w terenie, podsumowanie wizji lokalnej w kontekście dotychczasowych studiów, praca w grupach
     
     Zajęcia zrealizowane zostały we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu, przy udziale Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląskiego Parku Technologicznego oraz Biura Projektów Budownictwa Komunalnego SA.
     Wyniki studium wejdą w skład opracowywanej strategii rozwoju miasta. Prezentacje wyników planowane są w maju. Dowiemy się wtedy, jaki kierunek rozwoju przestrzeni publicznej zaproponowali studenci gdańskiej architektury.
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Świetny pomysł. Coś zaczyna się ruszać w naszym studenckim świecie. Od razu widać, że odpowiednia osoba siedzi na stanowisku Dyrektora Departamentu. Oby więcej takich ludzi w urzędzie. A takich "imprez"powinno być więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  archi(2012-03-19)
 • czy wyniki zostana podane do wiadomosci publicznej, gdzie i kiedy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-19)
 • Punktem obowiazkowym takich spotkań powinna być wizyta gości na gorze Pomnik i spojrzenie stamtąd na nasze miasto, to pomogłoby w planowaniu przestrzeni i zabudowy Elbląga. To jedyne w swoim rodzaju miejsce- punkt widokowy powinno zostać przywrócone zwykłym elblązanom i turystom, uprzątnięte, a teren miedzy ul. Wyżynną, Kościołem św. Floriana, osiedlem Przy Młynie, a Pomnikiem, dziś maxymalnie zapuszczony przynosi wstyd Miastu, w najblizszej przyszłości należy zabudować zgodnie z planami na osiedle domków jednorodzinnych. Polecam wyjazd sluzbowy w to miejsce Prezydentowi i jego urzednikom, jezeli jeszcze tam nie byli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-19)
 • Fajna sprawa. Warsztaty tego typu powinny odbywać się częściej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Primo(2012-03-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Clinex M9 Strong
Płyn do mycia i dezynfekcji