Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

 
Elbląg, Spokojnie, to tylko ćwiczenia fot. st. kpt. Mariusz Dzieciątek
Rek

W jednym z budynków produkcyjnych przy ul. Niskiej doszło do rozszczelnienia instalacji acetylenowej, co z spowodowało wyciek niebezpiecznej substancji. W wyniku awarii ucierpiało dwóch pracowników. Na pomoc przybyli elbląscy strażacy. Zobacz więcej zdjęć.

Dowódca zarządził natychmiastową ewakuację poszkodowanych oraz użycie różnego rodzaju prądów wodnych w celu zminimalizowania ryzyka wybuchu acetylenu. Następnie strażacy zabezpieczając się wodą, usunęli nieszczelność i przewietrzyli budynek. Po zlikwidowaniu niebezpieczeństwa, naprawą instalacji zajęła się wyspecjalizowana firma.
     W czwartek, 5 kwietnia, zakończył się trzydniowy cykl ćwiczeń strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Wzięło w nich udział około 50 strażaków z JRG2 i JRG 1. Ratownicy przy okazji poznali topografię zurbanizowanego terenu, proces wytwarzania acetylenu i ewentualne związane z tym zagrożenia.
     Tego typu ćwiczenia są organizowane regularnie, staramy się by przynajmniej raz w miesiącu strażacy mieli możliwość poznawania różnych obiektów w mieście i powiecie. Daje to także możliwość współdziałania pomiędzy jednostkami PSP oraz różnego rodzaju specjalistów z wielu dziedzin.
     Szkolenie strażaków jest tak naprawdę procesem stałym, szkolenia teoretyczne i praktyczne są wpisane w harmonogramy zajęć codziennych od poniedziałku do soboty. Comiesięczne duże ćwiczenia są planowane na początku każdego roku i starają się uwzględniać zagrożenia mogące wystąpić na naszym terenie.

 


     Zawsze przy tego typu wydarzeniach strażacy żegnają się słowami „abyśmy się tu nie spotkali przy rzeczywistych działaniach”.

kpt. inż. Przemysław Siagło
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED