Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spór o słowa

Sąd Rejonowy umorzył sprawy z powództwa Mirosława Kozłowskiego oraz Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” przeciwko prezydentowi Henrykowi Słoninie. Wpłynęło jednak odwołanie i teraz zajmie się nimi Sąd Okręgowy. – Sprawiedliwości musi stać się zadość – grzmi Kozłowski. – Osoby publiczne muszą brać odpowiedzialność za swoje słowa.

Mirosław Kozłowski poczuł się urażony słowami prezydenta Henryka Słoniny, który krytycznie wypowiadał się na temat działalności przewodniczącego „Solidarności”.
     - Czara goryczy się przepełniła po publikacji w „Gazecie Wyborczej” tekstu o Logstorze – mówi Kozłowski. - Czytamy o mnie, że „rozdmuchałem sprawę”, „odstraszałem inwestorów”, „gdzie nie włożę ręki tam zaczynają się kłopoty”. Za te i wiele innych słów prezydent Słonina musi odpowiedzieć przed sądem.
     Do Sądu Rejonowego w Elblągu wpłynęły dwa pozwy prywatne Mirosława Kozłowskiego, przewodniczącego „S” oraz Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” przeciwko prezydentowi Elbląga. Dotyczą one pomówień. Sąd zdecydował o umorzeniu postępowania.
     - Sprawy odbyły się niemal w tym samym czasie i nie mogłem być na obu, nie ze swojej winy przecież – mówi Mirosław Kozłowski. – Zapadła decyzja o umorzeniu, od której odwołaliśmy się. Kolejny termin został wyznaczony na 28 kwietnia, tym razem w Sądzie Okręgowym.
     Kolejne dwa pozwy o podważenie autorytetu i naruszenie dóbr osobistych przewodniczący Kozłowski oraz związek „Solidarność” złożyli w Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego. Przesłuchani zostali w charakterze świadków: Marek Gulda, dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych w Elblągu oraz były dyrektor elbląskiej fabryki Logstor Marek Malinowski.
     - Wypowiedzi dyrektora Malinowskiego jasno pokazały, że to nie ja doprowadziłem do zamknięcia fabryki Logstor w Elblągu – cieszy się Mirosław Kozłowski. – Malinowski wskazał, że sprawiła to sytuacja ekonomiczna. Tylko szkoda, że zarząd spółki nie miał odwagi powiedzieć o tym pracownikom zanim jeszcze rozpoczęli akcję strajkową.
     - My zapłaciliśmy strajkującym ponad 100 tys. zł, a zarząd nie wykazał chęci pomocy tym ludziom – kontynuuje przewodniczący. – Pieniądze na podwyżki były, ale czemu nie zostały one przekazane pracownikom?
     Sąd zdecydował o przesłuchaniu w charakterze świadka Ludmiły Kulawik, dyrektora ds. personalnych spółki Logstor Polska.
     - Skierowaliśmy do tej pani kilka pytań – mówi Mirosław Kozłowski. – Chcemy, by powiedziała, kiedy i z jakich przyczyn doszło do zamknięcia zakładu w Elblągu, kiedy o tej decyzji zostali powiadomieni związkowcy; czy spółka posiadała środki na podwyżki w roku 2008 i dlaczego nie zostały one przekazane pracownikom. Chcemy również, by pani Kulawik powiedziała czy kontaktowała się ze mną i jakie informacje mi przekazywała, a także na jakie ustępstwa zgadzała się strona związkowa.
     Kozłowski przyznaje, że z dotychczasowego przebiegu sprawy jest zadowolony.
     - Oczekujemy terminu kolejnej rozprawy – mówi. – Sprawiedliwości musi stać się zadość. Osoba publiczna, jaką jest pan prezydent, musi brać odpowiedzialność za swoje słowa.
     - Jeżeli wygramy w sądzie to skończy się w Elblągu era komuny – dodaje przewodniczący Kozłowski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A kto to jest ten caly Kozlowski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zza miedzy(2009-04-21)
 • to było do przewidzenia, małe miasto duże układy, miasto o dużym bezrobociu, wzajemne kliki itd. trudno tutaj o sprawiedliwość. Przypomnę jak ukręcano łeb i kryje się do tej pory sędziego S. S. , co nie mieści się w głowie, aby taki nigodny człowiek piastował takie stanowisko i Taki Człowiek wydawał wyroki!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sprawiedliwy(2009-04-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!