Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie ekumeniczne

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz przewodniczący Sejmiku Julian Osiecki dzisiaj (13 stycznia) zaprosili na doroczne spotkanie duchownych Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i innych wyznań, działających na terenie naszego regionu.

- Warmia, Mazury i Powiśle to tygiel narodowości i nie sposób tego nie zauważać - mówi marszałek Jacek Protas. – Przeciwnie, tę różnorodność, wielokulturowość, wielowyznaniowość traktujemy na Warmii i Mazurach jako wartość. Możemy mieć różne korzenie, ale łączy nas poczucie przynależności do jednego miejsca. To miejsce jest nam wszystkim równie bliskie, tym łatwiej nam otworzyć się ogólnoeuropejski dialog regionów.
     Doroczne spotkanie ekumeniczne samorządu województwa i reprezentantów kościołów odbywa się w nawiązaniu do Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jest ono okazją do zapoznania się z życiem Kościołów na Warmii, Mazurach i Powiślu, przedstawienia sytuacji społecznej i szans rozwoju województwa w najbliższych latach, ale przede wszystkich - okazją do rozmów i chwili refleksji nad wielokulturowym i wielowyznaniowym charakterem naszego regionu.
     - Jak ważna jest dla nas ta kwestia, niech zaświadczy fakt, że Warmia i Mazury są jednym województwem w Polsce, gdzie w Sejmiku pracuje komisja do spraw mniejszości narodowych i etnicznych - przypomina Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku. - Nie zdarzają się też u nas konflikty na tym tle. Nauczyliśmy się dobrego sąsiedztwa i dobrej współpracy.
     Na spotkanie zaproszeni zostali:
     ks. Tomasz Żelazko - Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
     ks. Mitrat Andrzej Sroka - Kościół Bizantyjsko-Ukraiński
     prezbiter Okręgu Mazurskiego Andrzej Seweryn i ks. Jan Mroczek - Kościół Chrześcijan Baptystów
     biskup Diecezji Mazurskiej ks. Rudolf Bażanowski, ks. proboszcz Piotr Mendroch i ks. kapelan Marcin Pysz - Kościół Ewangelicko-Augsburski
     superintendent Okręgu Warmii, Mazur i Powiśla pastor Waldemar Eggert - Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
     ks. Zygmunt Fedorczyk - Kościół Polsko-Katolicki
     prezbiter Okręgu Północnego ks. Wojciech Trybek i dyrektor Duszpasterstwa Seniorów w Polsce ks. Zygmunt Majewski - Kościół Zielonoświątkowy
     ks. dziekan Witalis Czyżewski - Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Powrót Do Szkoły
Pieczątki Trodat
Plecaki i tornistry
Clinex Grill