Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie Sympatyków 16 PDZ

 
Elbląg, Spotkanie Sympatyków 16 PDZ
fot. st. chor. Sławomir Tessar

14 marca odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. Dowódcę 16 PDZ reprezentował Zastępca Dowódcy – Szef Sztabu – gen. bryg. Marek Sokołowski.

Organizacja funkcjonuje już 6 lat, a jej członkami są zarówno byli żołnierze Dywizji, jak również wszyscy, którzy Dywizję darzą szacunkiem i sympatią. Są wśród nich m. in. byli Dowódcy 16 Dywizji, wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak, radni województwa i miasta oraz przedsiębiorcy. Udział w zebraniu wziął także rzecznik prasowy 16 Dywizji, mjr Zbigniew Tuszyński, który przedstawił wybrane problemy funkcjonowania Dywizji, szczególnie na tle sytuacji międzynarodowej ostatnich tygodni oraz zadania, realizowane przez jednostki 16 PDZ w 2015 roku.  
     Sprawozdanie Zarządu za ubiegły rok przedstawił Prezes Stowarzyszenia, płk rez. Ryszard Klim, który stwierdził, że „za nami prawie 6 lat działalności, lat które wnosiły nowe jakości w działaniu, ale i przynosiły nowe potrzeby i wyzwania. To normalne w działalności każdej instytucji społecznej”.           
     Zarząd Stowarzyszenia ocenił, że zasadnicze założenia Planu na 2014 r. zostały zrealizowane. Główną formą statutowych celów były spotkania grupowe członków Stowarzyszenia, imprezy integracyjne czy świąteczne. Zarząd i członkowie Stowarzyszenia brali także udział w innych przedsięwzięciach, w tym organizowanych przez Dowództwo i jednostki 16 Dywizji. Były to także zamierzenia wynikające ze współpracy z organizacjami kombatanckimi i mundurowymi, takimi jak Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Związek Sybiraków, Stowarzyszenie Kombatantów RP i Osób Represjonowanych, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Członkowie Stowarzyszenia zapraszani byli na organizowane przez nie uroczystości, imprezy i przedsięwzięcia.
     Zarząd w trakcie zebrania podziękował członkom Stowarzyszenia za kolejny rok wspólnej działalności. Swoje sprawozdania z rocznej działalności przedstawiła także Komisja Rewizyjna oraz Skarbnik Stowarzyszenia. Przyjęto Plan Pracy Stowarzyszenia na 2015 rok. Zebranie sprawozdawcze za 2014 rok zakończyło wspólne zdjęcie oraz żołnierski obiad.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex Stronger
Clinex Dispersion Soft
Płyn do mycia i dezynfekcji