UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z historią

Elbląg, Spotkanie z historią

Wioska rycerska, strzelanie z łuku i kuszy, średniowieczne jadło i muzyka dawna - to tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewni Żuławski Park Historyczny podczas pikniku, który odbędzie się 12 sierpnia w Nowym Dworze Gdańskim.

Zaprosiliśmy Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej, które będzie nas uczyć i bawić do późnych godzin wieczornych. Poznamy życie w obozie rycerskim - tańce, obyczaje, pokaz walk rycerzy, zobaczymy salwy artyleryjskie, możliwe będzie strzelanie z łuku i kuszy, kuglarze uraczą nas pokazem zręcznościowym z ogniem.
     Będą opowieści przy ognisku o żuławskich kościołach gotyckich, o rycerzach w delcie Wisły, o średniowiecznej ceramice. Towarzyszyć nam będzie muzyka dawna i inspirowana średniowieczem. Przygotujemy jadło na modłę średniowieczną.
     Ponadto do obejrzenia wystawa fotograficzna „Gotyk na Żuławach” oraz wypalanie ceramiki w ognisku, pokaz ciesielski, konkursy, zabawy i turnieje.
     Zapraszamy na Piknik Historyczny, który odbędzie się 12 sierpnia od godziny 16 w Żuławskim Parku Historycznym (Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17).
     
     W programie:
     
Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej prezentuje:
     - życie w obozie rycerskim - tańce, obyczaje
     - pokaz walk rycerzy
     - salwy artyleryjskie
     - strzelanie z łuku i kuszy
     - pokazy zręcznościowe z ogniem
     Jadło na modłę średniowieczną - pieczyste z ognia
„O dawnej delcie Wisły” - opowieści przy ognisku
     - żuławskie kościoły gotyckie
     - rycerze w delcie Wisły
     - średniowieczna ceramika
     Muzyka dawna i inspirowana średniowieczem
     Wystawa fotograficzna „Gotyk na Żuławach”
     Wypalanie ceramiki w ognisku
     Konkursy i turnieje
Żuławski Park Historyczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama