Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z seniorami

 
Elbląg, Spotkanie z seniorami fot. nadesłana
Rek

Policjantka z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń oraz pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Seniora w Żurawcu. Wzięło w nim udział 20 mieszkańców wsi i okolic.

Rozmawiano o tym, jak nie stać się ofiarą osób działających metodą „na wnuczka”, „policjanta” i „urzędnika”. Omówiono sposoby działania sprawców, zapelowano też do uczestników spotkania, by byli bardziej asertywni, potrafili odmówić „udzielenia pomocy” osobie podającej się za członka rodziny czy urzędnika.
     - Wskazywaliśmy adresy i numery telefonów funkcjonariuszy, z którymi należy się kontaktować w przypadku jakichkolwiek podejrzeń , że ktoś próbuje ich oszukać – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. - Podczas spotkania rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe


     Na spotkanie większość uczestników (a raczej uczestniczek) przyjechało na rowerach. Omawiano temat prawidłowego poruszania się po drogach, oświetlenia roweru a także obowiązku posiadania przez użytkowników drogi elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe oraz ulotkę informacyjną przygotowana przez policjantów na temat jak nie dać się oszukać.

podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny