Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawa byłego naczelnika umorzona

Elbląg, Sprawa byłego naczelnika umorzona Elbląski sąd umorzył sprawę Janusza P., byłego naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej UM (fot. AD)
Rek

Elbląski sąd umorzył wczoraj (30 listopada) postępowanie przeciwko Januszowi P., byłemu naczelnikowi Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu. - W ocenie sądu nie stwierdzono popełnienia czynu zabronionego - wyjaśnia rzecznik Sądu Okręgowego Dorota Zientara. Zarzut dotyczył wyłudzenia pieniędzy.

- Postanowienie nie jest prawomocne - dodaje sędzia Dorota Zientara. - Prokurator może złożyć zażalenie w ciągu siedmiu dni.
     Akt oskarżenia przeciwko byłemu naczelnikowi trafił do sądu we wrześniu. Prokuratura zarzucała w nim Januszowi P. wyłudzenie pieniędzy na szkodę Urzędu Miejskiego. Chodziło o wynagrodzenie, które były naczelnik pobrał za 10 dni pracy, ale wcześniej wprowadził w błąd swojego pracodawcę. Złożył dymisję, ale pobrał 3 198,15 zł brutto. Otrzymał również ekwiwalent urlopowy, co w sumie daje kwotę 4 213,35 zł.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Złożył bowiem oświadczenie o niekaralności niezgodne z prawdą i objął stanowisko naczelnika wydziału Urzędu Miejskiego - przecież to już ewidentne złamanie prawa. Składa fałszywe oświadczenie pod którymi się podpisuje i nic mu za to nie grozi!? sąd umarza sprawę!? Śmierdzi mi tu znajomościami. A obywatele naszego miasta mają juz zdanie o elbląskim sądzie. Zwykły cyrk. Nawet cyrk Zalewski chowa się przy naszym sądzie!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fhgk(2011-12-01)
 • wynajmij prawnika za swoje pieniądze i dowiedź przed sądem że doszło do popełnienia przestępstwa a jak dostaniesz orzeczenie sądu napisz w komentarzu czy się tobie udało pisząc teraz swój komentarz narażasz się na powództwo cywilne o zniesławienie osoby prywatnej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
 • Gratulacje dla sędziego orzekającego. .. .. ha, ha, ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Śmieszek(2011-12-01)
 • to znaczy ze nic nam nie grozi jak bedzziemy skladac falszywe oswiadczenia starajac sie o urzednicze stolki? tyko po co w takim razie jest obowiazek ich skladania? a co do umorzenia - to bylo pewne ze sad to umorzy, jeszcze nigdy nie zdarzylo sie zeby w Tuskolandii sad rozstrzygnal cos na niekorzysc PO (wszyscy pamietamy tez skandaliczna decyzje PKW ws. niezarejestrowania list Nowej Prawicy)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
 • pamiętam, że ZIentara wypuściła też tych młokosów co pobili kolesia na Wspólnej argumentując, że biedne dzięci się stresowały. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  brawo sędzino korupcjo(2011-12-01)
 • Do brawo sędzina korupcyjna. naucz się czytać matole zanim zaczniesz kogoś obrażać. Zientara to rzecznik prasowy sądu i ona nikogo nie wypuszczała, ani nie umarzała sprawy. wracaj do szkoły tam uczą czytać za zrozumieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
 • k o r u p c j a !!!!! ktoś powinien zająć się tym sądem w elblągu i skorumpowanymi niedouczonymi sędziami !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dura lex(2011-12-01)
 • do ten u góry, sam się naucz czytać niemoto. gdzie napisane jest "śedzina korupcyjna"? wracaj do szkoly zanim zaczniesz poprawiac innych :D wygrana jest po mojej stronie, FATALITY Flowless Victory !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jedynko czy polasty(2011-12-01)
 • Czy Wy umiecie czytac ze zrozumieniem ? Nie chodziło o składanie fałszywych oświadczeń, tylko o wyłudzenie wynagrodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zaxon(2011-12-01)
 • decyzja prokuratury i orzeczenie sądu wyjaśniają sprawę nie doszło do złamania prawa i nie popełniono żadnego przestępstwa nie stwierdzono wyłudzenia ani oszustwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
 • No to jak było poświadczył nieprawdę, czy nie?; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
 • Podstawą wystąpienia o wyłudzenie, mogło być jedynie stwierdzenie fałszerstwa, jeżeli taki zarzut nie został postawiony to UM wykazał się niekompetencją. Jeżeli poświadczenie nieprawdy nie miało miejsca, to zupełnie nie pojmuje postawionych zarzutów o wyłudzenie wynagrodzenia co ponownie świadczy o braku kompetencji UM. Istnieje jeszcze kwestia domniemania że UM wiedział o złożeniu nieprawdziwego oświadczenia i pomimo tej wiedzy umowę o pracę zawarł. Niestety stan faktyczny nie jest mi znany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-12-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 2
!!!PROMOCJA!!!
AMK Meble łazienkowe 4