Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawdź, czy kupiłeś trujące kubki

Elbląg, Sprawdź, czy kupiłeś trujące kubki

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie apeluje o zwrot i zaniechanie używania kubków z Chin, które zawierają kadm i ołów. Można je było zakupić m.in. w elbląskich marketach. Sprawdź, czy masz w domu kubki z tej serii.

Jak informuje Sanepid w Olsztynie w ramach funkcjonowania systemu RASFF zostało przekazane powiadomienie alarmowe dotyczące wysokiej migracji ołowiu i kadmu z powierzchni obrzeża kilkudziesięciu tysięcy kubków szklanych.
     Zakwestionowane kubki z uchem wykonane są ze szkła bezbarwnego o pojemności 220 ml, na zewnątrz znajduje się zdobienie kalkomanią. Na dnie kubka znajduje się naklejona etykieta o treści: kubek szklany ZB24D, produkt przeznaczony do kontaktu z żywnością. Wyprodukowano w Chinach. Nr partii: 2009L-054 oraz 2009L-012 Importer: Florentyna ul. K.Wielkiego 6, 63-300 Pleszew.
     Wyniki badań WSSE w Poznaniu wykazały uwalniane z obszaru obrzeża w/w kubków do płynu modelowego odpowiednio 38-krotne i 23-krotne przekroczenia  limitów migracji ołowiu i kadmu. Eksperci z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, którzy dokonali oceny ryzyka, stwierdzili, że pobranie ołowiu i kadmu podczas picia z kubka jest prawdopodobnie mniejsze niż migracja z całego obszaru obrzeża do stosowania płynu modelowego i zależy od właściwości podawanych w nim środków spożywczych, a także wymywalność ołowiu i kadmu maleje w miarę ich wielokrotnego stosowania.
     W związku z tym eksperci informują, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo przekroczenia tygodniowych dawek ołowiu i kadmu tolerowanych przez organizm w wyniku uwalniania tych pierwiastków z przedmiotowych naczyń. Dlatego przedmiotowe kubki nie mogą znajdować się w obrocie handlowym, niezbędne jest ich natychmiastowe wycofanie.
     Importer firma  „Florentyna”, ul. K. Wielkiego 6, 63-300 Pleszew, podjął decyzję o wycofaniu zakwestionowanego produktu z obrotu handlowego bez względu na rodzaj kalkomanii oznakowanego symbolem ZB24D i nr partii 2009L-054 oraz 2009L-012.
     Prowadzący postępowanie wyjaśniające w tej sprawie Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazał listy dystrybucyjne w/w kubków, na których znajdują się następujące obiekty z Elbląga: Market sieci Carrefour, ul. Dąbka 152  w Elblągu oraz Kaufland – Market w Elblągu, ul. Teatralna 5. W związku z powyższym zobowiązano przedsiębiorców (importer, hurtownicy, dystrybutorzy, sprzedawcy), którzy wprowadzili do obrotu kwestionowany produkt, o przyjmowanie również od klientów kubków z zakwestionowanej partii.
     
     Źródło: Sanepid
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze zwierzętami
Fototapety do sypialni
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety Trójmiasto