Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Proszę zapoznać się z informacją na temat cookies stosowanych na naszej stronie.
Niedziela 21-01-2018, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Noworoczna kąpiel morsów Noworoczna kąpiel morsów

Sprawdź, kto ile dostał głosów

 
Elbląg, Sprawdź, kto ile dostał głosów (il. AK)
Rek

Są już oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w okręgu elbląskim. Po raz pierwszy od wielu lat Elbląg będzie reprezentowało aż pięciu parlamentarzystów: Elżbieta Gelert, Andrzej Kobylarz, Leonard Krasulski, Jerzy Wilk i Jerzy Wcisła.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu w okręgu wyborczym.
     
     Wybory do Senatu
(okręg elbląsko-braniewski)
     Jan Bobek (niezależny) - 23481 głosów
     Sławomir Sadowski (PiS) - 37977 głosów
     Jerzy Wcisła (PO) - 43368 głosów - został senatorem
     
(okręg ostródzko-iławski)
     Stanisław Gorczyca (PO) – 31267 głosów
     Wojciech Maksymowicz (niezależny) – 14589 głosów
     Bogusława Orzechowska (PiS) – 33857 głosów – została senatorem
     Marcin Woźniak (Zjednoczona Lewica) – 15080 głosów
     
     Wyniki wyborów do Sejmu
     
     Prawo i Sprawiedliwość (w sumie 6236 głosów, czyli 31,56 proc.)
     1. Leonard Krasulski 10194 głosów – został posłem
     2. Zbigniew Babalski 11695 – został posłem
     3. Jerzy Wilk 14904 – został posłem
     4. Karolina Motyka-Kozioł 3797
     5. Jacek Pawlik 3013
     6. Robert Gontarz 2877
     7. Renta Rochnowska 2403
     8. Adam Ołdakowski 4983 – został posłem
     9. Elżbieta Węglewska 1793
     10. Anna Ziembla 818
     11. Marian Licznerski 1720
     12. Jerzy Ewertowski 1192
     13. Zbigniew Boćko 570
     14. Czesława Kolasińska 464
     15. Leon Limanowski 260
     16. Joanna Kulczyk 2553
     
     Platforma Obywatelska (60359 głosów; 30,12 proc.)
     1. Jacek Protas 18099 – został posłem
     2. Elżbieta Gelert 13540 – została posłanką
     3. Piotr Cieśliński 7774 – został posłem
     4. Miron Sycz 6569
     5. Ewa Dembek 3242
     6. Michał Młotek 1744
     7. Sławomir Willenberg 1328
     8. Dorota Szczurowska 1689
     9. Urszula Zakrzewska 716
     10. Rafał Marszelewski 586
     11. Magdalena Czarnocka-Kaptur 407
     12. Ryszard Bogucki 602
     13. Regina Szpindler 704
     14. Małgorzata Zawodnik 796
     15. Paweł Giza 313
     16. Paweł Szakiewicz 2250
     
     Partia Razem (7608 głosów; 3,80 proc.)
     1. Barbara Brzezicka 3240
     2. Dariusz Raszyński 908
     3. Małgorzata Sandecka 959
     4. Jakub Gierej 478
     5. Zuzann Jakowicka 320
     6. Adam Wachnik 241
     7. Natalia Woźniak 517
     8. Piotr Jelonkiewicz 89
     9. Sylwia Rykaczewska 324
     10. Maciej Jabłoński 532
     
     KORWiN (9480 głosów; 4,73 proc.)
     1. Artur Kalbarczyk 3394
     2. Tomasz Zawacki 2039
     3. Rafał Bojaczuk 488
     4. Michał Szydlarski 594
     5. Barbara Kaczmarczyk 321
     6. Viktoria Kalbarczyk 202
     7. Cezary Ludwiński 179
     8. Danuta Szydlarska 171
     9. Tomasz Kaczkowski 143
     10. Łukasz Nosarzewski 266
     11. Kaja Szynkielewska 216
     12. Norbert Wojewoda 353
     13. Katarzyna Ludwińska 90
     14. Sławomir Kowalski 282
     15. Marta Mazurewicz 230
     16. Mateusz Asztemborski 512
     
     Polskie Stronnictwo Ludowe (13411 głosów; 6,69 proc.)
     1. Piotr Żuchowski 4478
     2. Jolanta Szulc 1065
     3. Marek Zamojcin 806
     4. Teresa Nowakowska 530
     5. Małgorzata Kozioł 367
     6. Wojciech Zabłocki 535
     7. Tomasz Sielicki 862
     8. Andrzej Wiczkowski 497
     9. Zbigniew Ziejewski 1262
     10. Elżbieta Woycicka 170
     11. Iza Staniewicz 144
     12. Katarzyna Granacka 179
     13. Marlena Perzyńska 187
     14. Ewa Marszał 136
     15. Tomasz Świniarski 235
     16. Stanisław Żelichowski 1958
     
     Zjednoczona Lewica (15407 głosów; 7,69 proc.)
     1. Małgorzata Prokop-Paczkowska 4210
     2. Władysław Mańkut 3488
     3. Bronisław Mazurkiewicz 1877
     4. Leszek Klonowski 1014
     5. Grażyna Kłodnicka 634
     6. Grzegorz Zawadzki 474
     7. Magdalena Tuńska 611
     8. Gabriela Nowak 387
     9. Michał Kamiński 509
     10. Artur Poddubiuk 375
     11. Artur Kwaśniewski 277
     12. Jolanta Jaszczyk 198
     13. Grażyna Jóźwiak 306
     14. Grzegorz Kastrau 499
     15. Wincenty Przyborowski 548
     
     Kukiz'15 (16514 głosy; 8,24 proc.)
     1. Andrzej Kobylarz 5168 – został posłem
     2. Monika Patra-Więckowska 1911
     3. Piotr Opaczewski 935
     4. Rafał Ślozowski 353
     5. Anna Ławicka 1596
     6. Sebastian Kuźniewski 1305
     7. Ireneusz Dzida 940
     8. Zygmunt Wójcik 540
     9. Karolina Szawara 329
     10. Mateusz Rogowski 517
     11. Sylwia Sobczak 556
     12. Wanda Chmielińska 188
     13. Paweł Kuszner 373
     14. Roman Kazimierczak 601
     15. Ewa Dąbrowska 559
     16. Łukasz Tulwiński 643
     
     Nowoczesna Ryszarda Petru (11668 głosów; 5,82 proc.)
     1. Róża Krześniak 5183
     2. Łukasz Grużewski 1984
     3. Ludwik Warciński 290
     4. Krzysztof Szczepanik 358
     5. Maciej Makuła 419
     6. Dorota Krupka 653
     7. Dorota Jakubowska-Szupiluk 204
     8. Arkadiusz Chrościński 196
     9. Elżbieta Czerniawska 185
     10. Paweł Sowa 400
     11. Łukasz Szymborski 257
     12. Agnieszka Banaś 279
     13. Anna Lewicka 378
     14. Tatiana Piątek 175
     15. Mariusz Dudzik 262
     16. Maciej Fiedorowicz 445
     
     JOW Bezpartyjni (1426 głosów, 0,71 proc.)
     1. Barbara Kalbarczyk 264
     2. Stanisław Jasina 182
     3. Sylwester Jackowski 97
     4. Volodymyr Gorshkov 39
     5. Bartosz Kluba 142
     6. Jolanta Kwaśniewska 483
     7. Beata Życzkowska 51
     8. Monika Burzyńska 168
     
     KWW Zbigniewa Stonogi (1253 głosy; 0,63 proc.)
     1. Paweł Czerwiński 536
     2. Krystian Bartołd 50
     3. Klaudia Proc 95
     4. Monika Borowska 66
     5. Karol Szczęsny 101
     6. Aleksandra Matusiak 39
     7. Anna Myk 48
     8. Łukasz Brzozowski 47
     9. Bartosz Gębala 31
     10. Emila Popławska 45
     11. Bartosz Ostrowski 48
     12. Katarzyna Duziak 31
     13. Barbara Łaptos 14
     14. Bartosz Wesołowski 102
     
     Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama