Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawy i sprawki

 
Elbląg, Sprawy i sprawki fot. Anna Dembińska
Rek

Jak już napisaliśmy, dzisiejsza (14 lutego) sesja została wznowiona o godz. 12.25. Najpierw radni odrzucili wszystkie poprawki w porządku obrad, proponowane przez radnych PiS, potem rozpoczęło się składanie interpelacji, oświadczeń i wniosków. Spójrzmy na niektóre ze spraw zgłaszanych dzisiaj Prezydentowi Miasta.

Henryk Horbaczewski (SLD)
– zaproponował zniesienie obowiązku wyrabiania kart EKM przez seniorów uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską
– przekazał prośbę mieszkańców Elbląga o interwencje Prezydenta w sprawie godzin otwarcia dworca PKS (około północy z Elbląga do Gdańska wyjeżdża autobus przelotowy, o tej porze dworzec PKS jest już zamknięty i oczekujący na niego pasażerowie marzną)
     
     Dawid Pater (SLD)
– wniósł o zmianę organizacji ruchu, m.in. budowę ronda, na skrzyżowaniu ulic: Łęczycka, Rawska, Grottgera, co poprawi bezpieczeństwo
     
     Antoni Czyżyk (PO)
– zaproponował stworzenie długofalowego programu zapobiegania nadwadze u dzieci (już co szóste dziecko ma nadwagę)
– wnioskował o zwolnienie z opłat cmentarnych zasłużonych elblążan, którzy nie zostawili potomków (w związku ze sprawą grobu Józefa Lassoty, zasłużonego bibliotekarza i kronikarza Elbląga, którego imieniem nazwano jedną z naszych ulic; jego grób był zagrożony likwidacją)
– zaproponował nadanie dwóm elbląskim ulicom imion Stefana Muli (filmowiec, kronikarz Elbląga, zrealizował ponad 40 filmów, zmarł w 2007 r.) i Czesława Kujawskiego (założyciel i wieloletni kierownik zespołu Ziemia Elbląska, w czerwcu mija 10 lat od jego śmierci)
     
     Robert Turlej (PO)
– zasugerował zamontowanie wyświetlaczy, które przy skrzyżowaniach odmierzałyby czas do zmiany świateł
     
     Maria Kosecka (PO)
– przypomniała, że nadal nie ma w Elblągu pogotowia stomatologicznego
– wniosła, aby władze miasta w kwietniu przedstawiły raport dotyczący stanu bezpieczeństwa, dróg dojazdowych i wyjazdowych z miasta, znajomości języków obcych przez nasze służby i bezpieczeństwa w strefie kibica (w związku z Euro 2012 i możliwym przyjazdem do Elbląga kibiców)
     
     Wojciech Paczkowski (PO)
– zaapelował, by służby miejskie, wykorzystując dni odwilży, energiczniej uprzątały śnieg z chodników
     
     Ryszard Zgirski (PO)
– wnioskował o nadanie honorowego obywatelstwa Elbląga Elżbiecie Duńskiej-Krzesińskiej (lekkoatletka, trzykrotna olimpijka, zdobywczyni m.in. złotego medalu w skoku w dal w 1956 r., swoją karierę sportową zaczynała w Elblągu)
     
     Jerzy Wilk (PiS)
– zapytał, według jakiego klucza Departament Kultury UM dofinansował niekomercyjne publikacje wydawnictw z Elbląga (odrzucono wniosek wydawcy „Tygla”, Ryszard Tomczyk, założyciel czasopisma, jest honorowym obywatelem Elbląga; z drugiej strony przekazuje się pieniądze na „Elbląski Serwis Miejski”, który staje się gazetą propagandową)
– wnioskował o szybką nowelizację uchwały w sprawie Strefy Płatnego Parkowania w części dotyczącej osób niepełnosprawnych (zawężenie wydawania karty N+ tylko do osób, które wymagają całkowitej opieki, rodzi pole do nadużyć; taka osoba jest niesamodzielna, więc kartę N+ wydaje się na samochód – młody, wysportowany wnuczek parkuje z kartą N+ za szybą i nikt nie pyta, gdzie jest niepełnosprawna babcia)
     
     Andrzej Tomczyński (SLD)
– przekazał prośbę mieszkańców ulic Druskiej, Akacjowej, Dębowej i Lotniczej – aby w nowym planie zagospodarowania tego terenu zakazać prowadzenia skupu złomu.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Panie A. Czyżyk (PO) mówi pan o nadwadze u dzieci a likwiduje i wyrzuca Młody Elbląg z Promyka. Tak dba Pan o zdrowie dzieci i tradycję. Dziękujemy bardzo za taką troskę i za takie Centrum Spotkań Europejskich Światowid i za Pana w nim dyrektorowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  troskliwy(2012-02-14)
 • Tak, śnieg trzeba czym prędzej usuwać z chodników !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2012-02-14)
 • do p. posła Turleja-sugeruje wyświetlacze na ratuszu ile dni zostaje do nowych wyborów, ile kasy roztrwonili na bzdety, ilu ludzi pozostaje bez środków do życia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • troskliwy, radny Czyżyk ma od tego Gabinet Dyrektora i nie zajmuje się takimi duperelami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • Panie Turlej, a turlej się Pan wkoło UM po chodniku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • i dalej ręka rękę myje. .. .My wyborcy wam (w) tego nie zapomnimy. Penkalskiemu wypominają wyrok - a w PO - czy dobrze pamiętam, że radna Kostecka także miała wyrok czy tez jakąs sprawę? czy ktoś może to potwierdzić bo nie jestem pewien a nie chciałbym się pomylić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tedii(2012-02-14)
 • P. Czyżyka propozycje są powalające ile dobrego można by uczynić w naszym mieście a On to wszystko zauważył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • Złodzieje własnie podniesli czynsz o 100% prawie jednogłośnie to jest demokracja oto jest wolność w wykonaniu Nowaczyka jak łukaszenko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2012-02-14)
 • ". .. długofalowy program zapobiegania nadwadze u dzieci. .. " Czy dobrze rozumiem, że mieszkańcy Elbląga będą "długofalowo" napychać forsą portfele tych, którzy postanowią zadbać o naszych tęgawych milusińskich ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • Wprowadzić zakaz sprzedawania dzieciom chipsów i batonów, a od razu schudną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2012-02-14)
 • Pod wyświetlaczami, odmierzającymi czas do zmiany świateł, proponuję zamontować kolejne, wyświetlające złote myśli elbląskich radnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • EPEC z nowym prezesem niech zapozna mieszkańców ze strategią na kolejne lata i kiedy ciepło w mieście będzie tanieć. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ref(2012-02-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Domena .pl