Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Sprawy nie można rozpatrzyć, a czas płynie

 
Elbląg, Sprawy nie można rozpatrzyć, a czas płynie Teraz strona pozwana wnioskuje o wyłączenie z postępowania sędziów SO w Elblągu (fot. arch. portEl)
Rek

Elbląski sąd miał dziś (25 października) rozpatrzyć protest wyborczy Pawła Kowszyńskiego, kandydata z listy PiS do Rady Miejskiej, który domaga się sprostowania nieprawdziwych informacji  i przeprosin od wydawcy i redaktora naczelnego serwisu internetowego Elbląg24. To było trzecie podejście i nie udało się, bo strona pozwana wystąpiła z wnioskiem o wyłączenie z prowadzenia postępowania sędziów Sądu Okręgowego.

Paweł Kowszyński domaga się przeprosin i sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule opublikowanym na stronach Elbląg 24. Portal podał bowiem m.in. że jest on osobą bezrobotną zatrudnioną w szkole dla dorosłych Żak, którą prowadzi inny kandydat w wyborach z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej. Ponadto podważył wykształcenie i kompetencje kandydata na radnego. Paweł Kowszyński chce, by pozwani przelali na wskazany przez niego cel charytatywny 10 tys. zł.
     Protest wyborczy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ma zostać rozpatrzony w trybie 24-godzinnym. W tej konkretnej sytuacji czas popłynął już znacznie dalej. Na dwa wyznaczone przez sąd terminy nie stawili się pozwani. Nie można było doręczyć im zawiadomień - żona wydawcy (Sabastiana Bona-Kuchejdy) odmówiła przyjęcia korespondencji, natomiast  redaktor naczelny przebywał poza Elblągiem. Dziś (25 października) Borys Tucki stawił się w sądzie z adwokatem, który złożył wniosek o wyłączenie z postępowania sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu.
     - Z uzyskanych informacji wynika, że żona wnioskodawcy jest zatrudniona jako asystent sędziego w tutejszym sądzie - mówił mecenas Michał Kwaśny. Jego zdaniem, ten fakt może rzutować niekorzystnie na prowadzenie postępowania.
     - Postawiliście panowie skład  w trudnej sytuacji - przyznała prowadząca sprawę sędzia Dorota Zientara. - Ustawodawca przewidział tryb wyborczy, ale nie przewidział wszystkich okoliczności. Dziś jest sobota więc złożony wniosek, który może dotyczyć tylko sędziego prowadzącego postępowanie, a nie wszystkich sędziów SO, będzie mógł zostać rozpatrzony dopiero w poniedziałek. Trzeba jeszcze doliczyć czas na doręczenie stronom decyzji...Termin kolejnego posiedzenia wyznaczam więc na 29 października.
     Adwokat pozwanej gazety internetowej chciał również wyłączenia jawności postępowania. Argumentował, że jego klienci nie chcą, by posiedzenie przybrało formę kampanii wyborczej. Ten wniosek sędzia Zientara stanowczo odrzuciła.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Takich jaj jeszcze z Sądu nikt sobie nie robił, jak tak dalej pójdzie to kuchejda wejdzie na głowę sędziemu prowadzącemu i to on będzie ustalał reguły gry !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2014-10-25)
 • elblag24 najbardziej smieciarski portal, promują kazdego kto im zapłaci, nie pamietacie jak promowali wilka na prezydenta jaki cudowny kandydat, teraz płaci kto inny to innego macie króla. jestescie jak te chorągiewki, ktora strone zawieje tam lecicie. do tego zero obiektywizmu oraz duża stronniczosc, od dluzszego czasu mam wrazenie ze ich portal to bardziej lokalny informator potyczek politykow niz wiadomosci. nie pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  PosockiJan(2014-10-25)
 • "Postawiliście panowie skład w trudnej sytuacji - przyznała prowadząca sprawę sędzia Dorota Zientara" Hahahah, i tu mi się E24 podoba. Obnaża wszystkie słabości sądownictwa !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  pasywny(2014-10-25)
 • NIe jestem za 3 24 ale kto powiedział że systemu nie można obejść? Sąd to nie kat jak w 3 rzeszy czy w prl, teraz to pikuś, jakiś tam porkucoś tam i sedzina nic nie zdziała jak się gra lukami prawnymi, które są dozwolone. Kto myśli to nie da sobą manipulować przez system narzucony siłą w dodatku hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2014-10-25)
 • Elblag 24 jestesmy z wamy. Teraz juz wiemy na kogo nie głosowac !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 10
  (2014-10-25)
 • Czas zamknąć ten portal, uprawiano tam dziwny rodzaj dziennikarstwa. ....specjalność obłuda i zakłamanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  100% Elblążanin(2014-10-25)
 • Trio Szwed, Kuchejda i Tucki chce rozdawać karty w Elblągu i potrząsać ratuszem. Śmiechu warte. Co do Kuchejdy i Tuckiego to tym Panom należą się podziękowania. Przynajmniej wiadomo, że głos oddany na Szweda to głos stracony. A jak już będzie po wyborach to drodzy czytelnicy proszę się przygotować na ciąg dalszy tej historii, czyli rozliczenia pomiędzy Kuchejdą i Szwedem, też będzie ciekawie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  MiśColargol(2014-10-25)
 • Sędzia ulega wyłączeniu, jeżeli istnieje okoliczność tego rodzaju, że mogłaby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności w danej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2014-10-25)
 • możemy mieć swoje zdanie na temat rzetelności tego portalu ale przyjęli wg mnie dobrą strategię procesową, wyczerpują wszystkie możliwości przewidziane przepisami prawa i z tych praw korzystają, niech sąd teraz się pogłowi co z tym zrobić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2014-10-25)
 • E, to zwykli gowniarze i frustraci. co by nie kombinowali, wyrok zapadnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  zuraffff(2014-10-25)
 • w Elblągu panuje układ towarzyski więc się nie dziwię takiemu wnioskowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2014-10-25)
 • co z tego ze zapadnie jakiś tam wyrok a kto go będzie honorował ? chyba tylko urzednicy i poszkodowany ktory wierzy w system ktory został naurzucony ludziom siłą. Paragrafy pic na wodę. Tego co ludzie myślą nie zabronią niczym, Wyroki to tylko gadanie jednych tzw uprawnionych na drugich i kropka, a kto tego słucha? hahah
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2014-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski