UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprzątanie ulic do końca kwietnia

 
Elbląg, Sprzątanie ulic do końca kwietnia
fot. Michał Skroboszewski

Jak informuje Urząd Miejski w poniedziałek, 13 marca, rozpoczęła się akcja pozimowego sprzątania ulic w mieście. W pierwszej kolejności uprzątnięte zostanie centrum miasta, następnie prace porządkowe będą prowadzone w pozostałych rejonach Elbląga. 

- Zgodnie z umową prace związane z pozimowym oczyszczaniem ulic powinny zakończyć się do końca kwietnia 2017r. Realizuje je Konsorcjum firm, lider: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Elblągu, partnerzy: Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Elblągu, Sita Północ Sp. z o.o. w Gdańsku (w ramach umowy 3-letniej zawartej w 2014 roku na Zimowe i letnie utrzymanie dróg w mieście Elblągu) - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta. 
       O tym, żeby posprzątać po zimie na chodnikach przy posesjach prywatnych przypomina również Straż Miejska. 
       - Przypominamy: Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości, niezależnie, czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek odpowiadają właściciele tych nieruchomości, (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością) - informują służby. - Obowiązek taki na w/w właścicieli nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 j.t.).  Nawet w przypadku gdy Konsorcjum udrażnia i częściowo odśnieża chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to w/w właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości.
       Więcej na ten temat na stronie Urzędu Miejskiego. 
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • MPO ma maszynę do sprzątania piachu przy krawężnikach i gdzie ona jest, tak samo gdzie jest samochód z e szczotkami był i co???A chodniki to się sprząta szczotkami mechanicznymi są takie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2017-03-13)
 • Nie ma to jak Operator Sprzętu Polerującego Płaskie Powierzchnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-03-13)
Reklama