Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lazarus”

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2009-02-20
Aktualizowany 2009-03-22 08:51
Elbląg, Środowiskowy Dom Samopomocy „Lazarus”

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus” stworzyło Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Placówka rozpoczęła działalność już 15 grudnia zeszłego roku.

Dom Samopomocy prowadzi terapie zajęciowe dla osób chorych i niepełnosprawnych. Celem spotkań jest nauczenie samodzielności w wykonywaniu codziennych czynności, aby odciążyć w ten sposób ich rodziny i bliskich.
     
     W naszej placówce znajdują się atrakcyjnie wyposażone pracownie : plastyczna, krawiecka, komputerowa, gospodarcza, doświadczania świata i rehabilitacyjna. W każdej z nich uczestnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i umiejętności. Ponadto terapeuci zajęciowi pomagają uczestnikom zajęć w rozwijaniu poczucia własnej wartości, integrowaniu się oraz odnalezieniu siebie. W sali rehabilitacyjnej dbamy o podniesienie sprawności fizycznej. Natomiast psycholog dba o zdrowie psychiczne naszych podopiecznych.
     
     Terapeuci prowadzą zajęcia w pracowniach, do których zakupiliśmy potrzebny do prowadzenia zajęć sprzęt. Pracownia gospodarcza została wyposażona w następujące sprzęty: zmywarkę, pralkę, kuchnię elektryczną, lodówkę, drobny sprzęt AGD (mikser, maszynka do mielenia mięsa, czajnik elektryczny, krajalnica, tostery, sokowirówka, zestawy garnków, patelnie), krzesła, stoły i inne.
     
     Do pracowni komputerowej zakupiono 6 zestawów komputerowych, oprogramowanie, drukarki, urządzenie wielofunkcyjne, listwy zasilające, etc.
     
     Pracownia rehabilitacyjna została zaopatrzona w rowery, steppery, bieżnię, drabinki, materace, atlasy do ćwiczeń, wioślarz rehabilitacyjny, UGUL, piłki rehabilitacyjne i inne.
     
     Sala doświadczania świata została wyposażona w łóżko wodne, rozgwieżdżone niebo, tablicę „kolorowa drabina” z głośnikami, kabinę lustrzaną z pełnym wyposażeniem, zestaw do aromaterapii, aqualight (lampa z odgłosami natury), magiczne akwarium, projektor solar z tarczami, imitator deszczu.
     
     Do pracowni krawieckiej zakupiono dwie maszyny do szycia, stoliki do haftowania, stół do krojenia, manekin krawiecki, overlock, drobny sprzęt krawiecki, etc.
     
     Pracownia Plastyczna została zaopatrzona w narzędzia do obróbki, piec do wypalania ceramiki, stół do drewna, stół do walcowania, wyrzynarki, tarniki, szlifierka, wypalanka do drewna, dłuto, sztalugi, farby ( akrylowe, akwarelowe, olejne, witrażowe), szlifierka do szkła, lutownica, łamacz do szkła, koło garncarskie etc.
     
     Doposażyliśmy w/w pomieszczenia w meble, materiały dydaktyczne i szkoleniowe, sprzęt muzyczny. Przygotowaliśmy salę do spotkań z rodzinami. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w małych grupach zgodne z rozpoznanymi indywidualnymi potrzebami poszczególnych uczestników. Każdy uczestnik jest objęty zajęciami z zakresu terapii zajęciowej oraz wsparciem pracownika socjalnego.
     
     Założone zajęcia wspierająco- rehabilitacyjne, w jakich biorą udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Lazarus”:
     - treningi kształtowania umiejętności z zakresu samoobsługi i zaradności życiowej
     - treningi kształtujące umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej i umiejętności społecznych
     - treningi nabywania umiejętności racjonalnego spędzania wolnego czasu
     - terapia zajęciowa dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników.
     
     Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30. Zapewniamy naszym podopiecznym bezpłatny dowóz na zajęcia , ciepłe posiłki w trakcie pobytu i specjalistyczną pomoc. Posiadamy jeszcze wolne miejsca dla chętnych uczestników. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do naszego Domu!
     
     
-------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl