Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Środowiskowy rekord lewicy

 
Elbląg, Środowiskowy rekord lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska i Wincenty Przyborowski (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Pięć minut i 16 sekund - tyle trwała konferencja Zjednoczonej Lewicy na temat ochrony środowiska naturalnego. Tematyka: od Sasa do Lasa. Naturalna scenografia: brama elbląskiego schroniska dla zwierząt.

Pod elbląskim schroniskiem dla zwierząt z zimnem walczyła kandydatka do Sejmu RP z ramienia Zjednoczonej Lewicy, liderka listy Małgorzata Prokop-Paczkowska. Obok drugi kandydat z przeciwległego końca listy Wincenty Przyborowski z Braniewa. I asystent. - Spotykamy się przed schroniskiem, bo wiele jest zwierząt bezdomnych i takie miejsca są niezmiernie potrzebne – powiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska.
     Na teren schroniska nie weszliśmy. Posłużyło ono jedynie za tło dla zdjęć i migawek filmowych. O polityce dotyczącej zwierząt usłyszeliśmy tylko jedno zdanie. - Jesteśmy za obowiązkową kastracją zwierząt niehodowlanych i chipowaniem pozostałych – tymi słowami liderka elbląskiej listy lewicy zamknęła temat.
     A potem posypały się postulaty, jak zachować lub poprawić stan środowiska naturalnego: - Jesteśmy przeciw GMO, jesteśmy przeciw szczelinowaniu skał w poszukiwaniu paliw kopalnych, jesteśmy przeciw prywatyzacji Lasów Państwowych – mówiła liderka Zjednoczonej Lewicy w naszym okręgu.
     Elbląg, jak i wiele innych samorządów, ma swoje nierozwiązane problemy związane z ochroną środowiska naturalnego. Najbardziej pilną sprawą są dzikie wysypiska śmieci. Z problemem nie może uporać się Straż Miejska, władze miasta, administratorzy terenów. Tego tematu nie poruszano. Kandydatka wolała mówić o potrzebie zapewnienia gminom wpływu na granice parków narodowych. Tymczasem w całym okręgu wyborczym nr 34 nie ma hektara parku narodowego. Nas ten problem po prostu nie dotyczy.
     Kwestia środowiska naturalnego jest poważną sprawą i dobrze się sprzedaje w mediach. Ale konferencja Zjednoczonej Lewicy pokazała, jaką rolę faktycznie odgrywa ten temat w programie komitetu. - Inne kraje nam zazdroszczą, że mamy czyste powietrze i zwierzynę w lasach – te słowa kandydata z Braniewa oddają cały klimat tej krótkiej konferencji.
     Szkoda, że nie zostały poruszone sprawy ważne dla Elbląga i regionu. Nie chcę wypominać kandydatce, że miejsce na liście w okręgu elbląskim otrzymała w wyniku uzgodnień koalicyjnych. Ale proszę o to, by elblążan traktować poważnie.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Nooo kolejny temat z d... i kosmosu. Alez lewico masz liderke...tylko pozazdroscic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 1
  (2015-10-12)
 • To felieton, jak rozumiem, bo na pewno nie artykuł dziennikarza. No nic, panie piszący, powiem Panu jedno. Jako żyjący już trochę na tym świecie i w tym kraju, chociaż ekspertem w polityce nie jestem, to coś wiem. Na przykład to, ze jak ktoś się do takiego sejmu dostanie, to ma niewiele do powiedzenia - jeśli chodzi o kwestie LOKALNE. Wybieramy ludzi, którzy będą sprawować władzę nad Państwem. Swoich już wybraliśmy, od tego, proszę pana, są wybory SAMORZĄDOWE. Tylko proszę mi nie wyskakiwać z nieszczęsnym dworcem ś. p. posła bo to był absolutnie jednostkowy przypadek. Ludzie, których wybieramy teraz jadą do WARSZAWY i tam będą decydować o sprawach KRAJU a nie o wysypiskach elbląskich. Więc się Pan najpierw dowiedz, co piszesz, a potem krytykuj. Bo krytykować łatwo, ale żeby robić to mądrze, to już trudno jest, oj trudno, p-sze Pana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 6
  lekko_ironiczny(2015-10-12)
 • Przez ten sojusz a Paligłupem to wdepnęłaś Pani w niezłe g. Już do końca swoich dni wokół Twojej osoby będzie SMRÓD !!!!. Trzeba mieć nieźle pod sufitem żeby proponować zmianę płci dla dzieci raz w tygodniu, dlaczego o tym nie mówiłaś ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  hrabia_George(2015-10-12)
 • Ludzie nie mają pracy i na jedzenie a Lewica zajmuje się pierdołami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-10-12)
 • Ludzie nie mają pracy i na jedzenie a oni się zajmują bzdurami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  (2015-10-12)
 • Co Panie Wincenty Braniewo już się Panem nacieszyło ??? Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-10-12)
 • Lewica żąda parytetu dla kobiet ! 80 % bezdomnych to mężczyźni teraz trzeba wywalić na ulice feministki by statystyki się zrównały i by osiągnęły parytet jak go tak pragną !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  (2015-10-12)
 • Przyjeżdża taka pani ze Szczecina i startuje z pierwszego miejsca w Elblągu, ludzie przecież to chore kim ona jest ? Jak już wybierać to swoich znanych wrogów;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  bynio199(2015-10-12)
 • Dopóki nie będzie Kanału Przekopu Mierze dopóty nic się nie ruszy w Elblągu. Czy wy tego nie możecie pojąć? PiS chciał dobrze dla was ale daliście się omamic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  Pomorze (2015-10-12)
 • Panie autorze, czegoś się pan spodziewał po przedstawicielach lewicy? Przejawów zdroworozsądkowego myślenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  rozbawiony4(2015-10-12)
 • Bardzo tendencyjny artykuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  kropkanadu(2015-10-12)
 • Szkoda, że "Zieloni" się podłączyli do tej "lewicy". PS. a w ogóle to cały POPiSLDPSL to jedna partia. Zobaczcie to w końcu. PSS. a "Nowoczesna" - to przybudówka PO, niestety. Sprawdzić łatwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  AspartamE951(2015-10-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Londynem
Fototapety z architekturą
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapeta z ludźmi