UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Stanąłeś na zakazie? – twoje auto może zostać odholowane

 
Elbląg, Stanąłeś na zakazie? – twoje auto może zostać odholowane
fot. policja
Reklama

Parkują, gdzie popadnie, jeżdżą po chodniku, o mało mnie nie rozjechali… – z takimi problemami zgłaszali się do elbląskich policjantów mieszkańcy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu, którzy sygnalizują problem również poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki niej funkcjonariusze mogą zobrazować skalę problemu związanego między innymi z wykroczeniami drogowymi i szybko na nie reagować.

Problem, który sygnalizowali elblążanie, dotyczy nieprawidłowego parkowania, zatrzymywania się na zakazie przy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu. Właściwie związany jest z całą aleją (szczególnie od ulicy Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Lotniczą). Mieszkańcy tego rejonu, ale i przypadkowi przechodnie zgłaszali problem związany z bezpiecznym poruszaniem się po chodniku. Wskazywali, że auta parkują na chodniku i na dodatek jeszcze po nim jeżdżą. Z uwagi na to, że ciągłe interwencje drogówki i mandaty dla kierowców nie przyniosły tu efektów, policjanci wspólnie z zarządcą drogi zdecydowali, by zmienić oznakowanie. Do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się) dodać znak T-24. Jest to tablica informująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Holowanie pojazdu może wynieść nawet kilkaset złotych. W tym miejscu kierujący dopuszczają się popełniania wielu wykroczeń związanych z postojem pojazdów.
       Przypominamy, że zakaz zatrzymywania się dotyczy tej strony drogi, po której jest ustawiony znak, a więc również chodnika. Zatrzymanie lub postój na chodniku możliwy jest tylko przy krawędzi jezdni w taki sposób, żeby nie utrudniało to ruchu pieszym. Również jazda po chodniku jest zabroniona, a w tym miejscu odbywa się to nagminnie. Niedopuszczalne jest również zatrzymanie pojazdu na drodze dla rowerów.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Jest wyjście, nawet kilka rozwiązań problemu. 1.Poszerzyć jezdnię o jeszcze jeden pas 2.Zmniejszyć chodnik i wyrównać jego szerokość z drogą dla rowerów 3.Dodatkowo znajdzie się miejsce na parkowanie samochodami 4.Zakazać parkowania tam mieszkańcom a pozwolić tylko interesantom do komornika zegarmistrza przedszkola itd. 5.Straż miejska niech się wreszcie ruszy i częściej spaceruje po Al. Grunwaldzkiej a Policje mieszkańcy niech zostawią od łapania bandytów złodziei i tym podobnych ludzików
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-10-21)
 • Na pętli autobusowej na dworcu parkują bez przerwy. Mimo że obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się. Parkują w zatoczkach dla autobusów, na wyznaczonych przystankach. Mają to w dupie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  ksamol(2016-10-21)
 • A gdzie ci ludzie mają parkować? Tyle jest aut, wstrzymać należy ich rejestrację, albo kierować je z dal od tzw. centrum, np. na Modrzewinę, do Próchnika, czy w miejsca gdzie jest jeszcze w miarę pusto. Będzie jeszcze gorzej 500+ pomoże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stroskany(2016-10-21)
 • Ten problem jest w całym mieście! "Kochana" Policjo chcecie mieć więcej pieniędzy w swoim budżecie to nie trzeba łapać tylko za prędkość, a właśnie zwrócić większą uwagę na przestrzeganie znaków B-35,D-40 itp. Chodnik jest dla pieszych!! Wydaje mi się, że wśród kierowców to w większości lenie, pseudo-niepełnosprawni, albo też żyłusy. Najlepiej to wjechać do środka budynku gdzie kierowca się udaje. A w około jest tyle możliwości zaparkowania tylko trzeba przejść lub niestety zapłacić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  kierowcaipieszy(2016-10-22)
 • Zróbcie tam normalne miejsca parkingowe i problem będzie rozwiązany. Szerokości chodnika starczy dla wszystkich: pieszych, rowerzystów i samochodów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Badyl11(2016-10-22)
 • Popatrzcie chociażby na parkowanie aut przed dawnym Zamechem. Jest k. .p. .t, który stawia auto przy punkcie Reproskanu, że piesi nie mogą przejść - "chowa auto pod krzakiem bzu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  logi(2016-10-24)
 • kary napewno by pomogły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2016-10-24)
Reklama