Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stany ostrzegawcze przekroczone w trzech miejscach

 
Elbląg, Stany ostrzegawcze przekroczone w trzech miejscach

W związku z bardzo wysokim napełnieniem Bałtyku i powolnym topnieniem śniegu poziomy wody na Żuławach mogą utrzymywać się powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych. Obecnie (stan na godz. 13.30) stany ostrzegawcze zostały przekroczone na 3 wodowskazach: Dolna Kępa (Nowotki), rzeka Nogat – 578 cm (ostrzegawczy 570), Żukowo, Jezioro Drużno – 587 cm (ostrzegawczy – 570), Elbląg, rzeka Elbląg – 595 cm (ostrzegawczy – 590).

W Gminie Elbląg utrzymano pogotowie przeciwpowodziowe, pełniony jest całodobowy dyżur oraz prowadzony jest bieżący monitoring stanów wód oraz obwałowań. Wszystkie siły funkcjonujące w systemie reagowania są w stanie gotowości do użycia. Wzrost poziomów wód nadal zależny będzie od siły i kierunku wiatru. Prognozuje się, że w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych i nocnych siła wiatru osłabnie a kierunek zmieni się na południowy i południowo-zachodni, co spowoduje obniżanie się poziomu wód na wszystkich akwenach i ciekach wodnych powiatu elbląskiego.
     Odwołano alarm przeciwpowodziowy i przeciwsztormowy dla portów: Gdańsk, Gdynia, Hel, Jastarnia, Władysławowo oraz Elbląg.
     Na Warmii i Mazurach maleje też liczba odbiorców, którzy nie mają prądu. W sumie bez prądu pozostaje już jedynie 516 odbiorców, głównie z powiatu ełckiego obsługiwanego przez Zakład Energetyczny w Białymstoku. Służby na bieżąco usuwają pozostałe awarie.
     Wszystkie drogi są przejezdne. Na drogach krajowych nie występują problemy, natomiast na drogach wojewódzkich zalega błoto pośniegowe i tworzą się koleiny, co utrudnia kierowcom jazdę. Sytuacja może się pogarszać wraz ze spadkiem temperatury.
     O stan dróg krajowych dba obecnie 19 jednostek sprzętu, zaś na drogach wojewódzkich pracuje 41 jednostek.
     Podczas występowania orkanu Ksawery na terenie województwa warmińsko-mazurskiego uszkodzonych zostało około 177 linii energetycznych. Najwyższy stan odbiorców bez prądu wystąpił w sobotę (stan na godzinę 11, 7 grudnia 2013r) – 32438 odbiorców bez zasilania energią elektryczną.
     Do tej pory nie zachodziła konieczność wypłacania zasiłków, nie zgłoszono też strat w rolnictwie.
     
Izabela Szpakowska, Biuro Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z uliczkami
Fototapety do łazienki
Fototapety czarno białe Black&White
Fototapety dziecięce