UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Staromiejski bruk w paski

 
Elbląg, Znaki poziome strefy płatnego parkowania na ul. Rybackiej...
Znaki poziome strefy płatnego parkowania na ul. Rybackiej... (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Nie pomogą już tłumaczenia, że w strefie płatnego parkowania na elbląskiej starówce nie ma znaków poziomych. Kierowcy płacić muszą. Znaki się właśnie pojawiły i jest to efekt kompromisu między konserwatorem zabytków, władzami miasta i Zarządem Komunikacji Miejskiej, który jest administratorem strefy.

Batalia o strefę płatnego parkowania na starówce trwała od lat. Niektórzy kierowcy nie chcieli płacić za postój tłumacząc, że na staromiejskich jezdniach w miejscach postoju nie ma znaków poziomych, a taki wymóg określa rozporządzenie ministra infrastruktury do ustawy o drogach publicznych. Zarząd Komunikacji Miejskiej, który zarządza strefą, tłumaczył że na namalowanie linii nie zgadza się konserwator zabytków, bo cały teren starówki jest objęty ochroną. Impas trwał od lat, nie pomagały interwencje w ministerstwie czy u wojewody. Wreszcie znaleziono salomonowe rozwiązanie.
       - Początkowo nie zgadzaliśmy się na znaki poziome, ale po długich rozmowach z władzami miasta i ZKM zgodziliśmy się na to. Farba użyta do malowania znaków nie jest drogowa, jest też nieświecąca. Wydaliśmy zgodę na pomalowanie bruku na pewien okres, do końca 2018 roku, by zobaczyć jak się to rozwiązanie sprawdzi. Mamy też nadzieję, że do tego czasu zmienią się przepisy, które na przykład dopuszczą oznaczanie takich miejsc brukiem innego koloru, a być może na terenach objętych ochroną konserwatorską w

  Elbląg, ... i ul. Kowalskiej
... i ul. Kowalskiej (fot. MS)

ogóle nie trzeba będzie umieszczać znaków poziomych strefy parkowania – mówi Sławomir Mioduszewski, kierownik elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie.
       Zarząd Komunikacji Miejskiej wyznaczył już miejsca parkingowe na większości ulic Starego Miasta. - Na 11 parkingach konieczne jest uzupełnienie malowania. Jest to spowodowane dużym obłożeniem tych parkingów (miejsca postojowe są zajęte przez większą część dnia), co niestety uniemożliwiło malowanie oznakowania - poinformował nas Michał Górecki, rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.
       Niektóre z miejsc są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, w takich przypadkach znaczek wózka inwalidzkiego jest o wiele mniejszy niż w innych częściach miasta, gdzie obowiązuje strefa płatnego parkowania.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama