Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Start Hufca Elbląg

 
Elbląg, Start Hufca Elbląg
fot. nadesłana

24 września zuchy, harcerze i instruktorzy uroczyście rozpoczęli rok harcerski 2017/2018. Start Hufca Elbląg ZHP został podzielony na kilka części. Była gra miejska, ognisko, apel i msza harcerska.

Historyczną grę miejską zorganizowali namiestnicy zuchowi, harcerscy i starszoharcerscy. Jej uczestnicy pokonując trasę gry według mapy lub wskazówek, mieli za zadanie znaleźć i dowiedzieć się o miejscach związanych z historią Elbląga. Niektóre punkty trzeba było sfotografować, inne opisać. Trudnym zadaniem było również liczenie stopni prowadzących na Bramę Targową.
     Dodatkowym punktem było Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, gdzie zuchy wysłuchały opowieści o ich mieście z ust Piotra Adamczyka, a harcerze i harcerze starsi musieli odszukać eksponaty i wyjaśnić, do czego służyły lub porównać je do dzisiaj używanych.
     Stare Miasto zapełniło się harcerzami, którzy oglądali i poszukiwali punktów, ale również z uśmiechem pozdrawiali mijających ich mieszkańców i turystów. Nawet Piekarczyk w tym dniu odczuł obecność zuchów i harcerzy.
     Ostatnim punktem gry był Harcerski Ośrodek Wodny „Bryza”. Tam czekało już ognisko, przy którym można było upiec kiełbasę i posilić się po trudach wędrowania. W tym czasie namiestnicy podliczali punkty zdobyte przez poszczególne patrole. Był to też moment na integrację braci zuchowej i harcerskiej, która w tak dużym gronie spotyka się kilka razy w roku.
     
     O godz. 13.30 odbył się uroczysty apel rozpoczynający rok harcerski 2017/2018, który poprowadził pwd. Sławomir Sękowski. W trakcie apelu został odczytany rozkaz Komendantki Hufca Elbląg ZHP - phm. Magdaleny Kasprowicz, wręczone zostały również nagrody dla najlepszych patroli/gromad w grze miejskiej.
     Pion zuchowy: 14. Elbląska Gromada Zuchowa „Wesołe Smoki”, 96. Elbląska Gromada Zuchowa „Leśne Elfy”, 79. Elbląska Gromada Zuchowa „Czterolistne Koniczynki”.
     Pion harcerski: 107. Elbląska Żeńska Drużyna Harcerska „Hesperia”, 42. Elbląska Żeńska Drużyna Harcerska „Silva”, 117. Elbląska Drużyna Harcerska „Mato”.
     Pion Starszoharcerski: zastępy z 97. Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Chetan” i 5. Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Visele”.
     Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe (gry i cukierki). Każdy z patroli otrzymał książkę Ratusz Staromiejski, którą przekazano nam z Muzeum.
     Po apelu każdy zuch, harcerz i instruktor otrzymał kartkę z akcji BohaterON. Nasze druhny i nasi druhowie pisemnie przekazali ciepłe słowa i pozdrowienia dla Powstańców Warszawskich.
     Uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego zakończyła polowa msza harcerska, którą celebrował kapelan Hufca Elbląg ZHP ks. pwd. Jakub Altman.
     Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i udział w rozpoczęciu roku harcerskiego 2017/2018. Namiestnikom (pwd. Paulina Miszczuk, pwd. Joanna Kapczyńska – w zastępstwie pwd. Paweł Gliniecki, pwd. Natalia Gałązka) dziękujemy za przygotowanie historycznej gry miejskiej, a drużynowym za udział w niej i liczną reprezentację na Starcie Hufca.
     Dziękujemy Muzeum Archeologiczno-Historycznemu w Elblągu i Piotrowi Adamczykowi za bardzo ciepłe przyjęcie braci harcerskiej.
     Do zobaczenia na harcerskich zbiórkach, nockach i biwakach.
Hufiec Elbląg ZHP im. M. Kopernika
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III