Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stefan Rembelski: Aquapark i stadion to sztuczki wyborcze

Elbląg, Stefan Rembelski: Aquapark i stadion to sztuczki wyborcze
Stefan Rembelski, kandydat na prezydenta miasta popierany przez Demokratyczny Elbląg (fot. WS)

Inwestycje rozpoczęte lub zapisane w strategii powinny być realizowane. Aby tchnąć życie w Park Technologiczny trzeba intensywnie i bezpośrednio poszukiwać firm chętnych do współpracy. W rozwoju turystyki powinna pomóc zrekonstruowana osada Truso. Warto też podkreślić budowę tanich mieszkań, stanowcze Nie dla prywatyzacji EPEC, a także duży znak zapytania dla budowy aquaparku. To program wyborczy Stefana Rembelskiego, kandydata na prezydenta miasta z ramienia komitetu Demokratyczny Elbląg.

Stronnictwo Demokratyczne, łącząc siły z osobami zrzeszonymi w Związku Sybiraków i Akcji Katolickiej, a także bezpartyjnymi przedsiębiorcami, studentami zawiązało Komitet Wyborczy Wyborców Demokratyczny Elbląg. Komitet przedstawi swoich kandydatów do foteli radnych miejskich w Elblągu oraz w gminie Markusy. Rekomenduje też Stefana Rembelskiego na urząd prezydenta Elbląga.
     Podczas dzisiejszej (14 października) konferencji prasowej, Rembelski przedstawił swój program wyborczy, który jest tożsamy z programem popierającego go komitetu.
     - Do Elbląga przyjechałem 32 lata temu, na chwilę, ale ta chwila trwa do dziś – mówił kandydat na prezydenta miasta. – Tu spędziłem najlepsze lata swojego życia, znam też radości i problemy mieszkańców. Swój udział w wyborach postrzegam jako zaszczytną służbę.
     I tak Stefan Rembelski zapowiada bezpłatne podręczniki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (pomysł podchwyciły także inne komitety wyborcze i to Rembelskiego bardzo cieszy), kontynuację inwestycji, które są w toku lub zostały zapisane w projektach.
     - Każdy kandydat na prezydenta wskazuje na inwestycje typu przebudowa drogi 503, budowa europarku, obwodnicy wschodniej, rozbudowa Portu Morskiego, a to wszystko jest zawarte w budżecie miasta – wskazuje Rembelski. – Nic nowego więc nie zapowiadają. Te inwestycje trzeba po prostu kontynuować.
     Kandydat na prezydenta Demokratycznego Elbląga zapowiada natomiast budowę tanich mieszkań (rocznie ok. 100), co przyniesie radość lokatorom, ale i da pracę firmom wykonawczym. Mówi stanowczo „nie” prywatyzacji EPEC: - Zobowiązujemy się do tego, że będziemy dążyć do utrzymania stabilnych cen ciepła. Sieć powinna być własnością komunalną. Nie wyrazimy więc zgody na pełną prywatyzację EPEC, bo taki monopol nie służy elblążanom.
     Stefan Rembelski wskazuje również na niewykorzystany dotąd Elbląski Park Technologiczny.
     - Ta inwestycja kosztowała dużo pieniędzy, trzeba więc robić wszystko, by tu lokowały się firmy – mówi. – Zadanie dla przyszłego prezydenta to powołanie zespołu, który zajmie się profesjonalnym wyszukiwaniem inwestorów. Chodzi o to, by na przestrzeni 4 lat można było powiedzieć, że powstanie tysiąc miejsc pracy. Trzeba działać nowocześnie, nie tylko wysyłać oferty, ale i kontaktować się osobiście. Wiem, bo od lat jestem dyrektorem handlowym w pasłęckiej firmie i też zasypują nas oferty niczym spam. Wybieramy te, które są ciekawie przedstawione, spotykamy się z drugą stroną, rozmawiamy.
     Stefan Rembelski proponuje również: staż w formie wolontariatu dla studentów ostatniego roku, który miałby odbywać się w Urzędzie Miejskim i w większych firmach; powołanie rady konsultacyjnej przy prezydencie, która zajmie się rozdzieleniem środków unijnych przyznanych na lata 2013-2020; rekonstrukcję osady Truso, która ma pomóc w ożywieniu turystyki.
     Nie proponuje natomiast budowy aquaparku i stadionu na 15 tysięcy miejsc.
     - To są sztuczki, które stosują inni kandydaci, by zwrócić na siebie uwagę – wyjaśnia Stefan Rembelski. – Wybory kończą się 4 grudnia i wówczas sztukmistrze też zakończą swoje działania. Zafundowanie sobie dziś na koszt miasta takich obiektów jest dość ryzykowne – twierdzi. – Ja bym takich obietnic nie składał. Może lepiej najpierw zainwestować w mniejsze obiektyw, w szkolenie kadry i zawodników, by po kilku latach zacząć starania o budowę stadionu. Co do aquaparku – przecież wiadomo, że w planach miasta rozpisana jest budowa pełnowymiarowego basenu. I proszę nie rzucać haseł „Modrzewina”, bo ta lokalizacja wydaje mi się pomysłem chybionym.
     Stefan Rembelski zapewnia, że jego program jest realny i możliwy do wykonania, a także otwarty na pomysły innych.

 


     W najbliższy weekend Komitet Demokratyczny Elbląg zamknie listy kandydatów na radnych. Zostaną one opublikowane w Internecie.
     
     Zobacz materiał filmowy TV Elbląskiej
     

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pan Stefan Rembelski i jego pasłęcka firma powinni znacznie szybciej spłacać swoich podwykonawców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kapitan x(2010-10-14)
 • Za dwa dni będzie artykuł że pan Stefana Rembelski kłamie. Potem ktoś inny napisze że ten co powiedział że Stefana Rembelski kłamie też kłamię. I tak do wyborów parlamentarnych. Co by ktoś nie napisał to na żadne wybory nie pójdę. Dlaczego przy mojej pomocy ci goście mają dostawać grubą kasę za nic?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gritus(2010-10-14)
 • Zaznaczam, ze miasto ma w planie budowe pseudo aquaparku z duzym basenem, a nam elblazanom chodzi o aqupark z prawdziwego zdarzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • Hym. .. .wyjątkowo brak stylisty. .. kto Pana tak ubiera:):)??To ma być prezydent miasta??Tylko kaloszy na nogach brak. .. chociaż kto wie może i tam są:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • chyba zagłosuje na p. Słonine bo on dał nam kolejny kawałek torowiska, będę sobie teraz jeździł po nowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • 'bezpartyjny' 8 lat temu www.portel.pl ..poparcie 2% wybory2002.pkw.gov.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-10-14)
 • ciekawe jak to będzie, nikt nie wie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • Pan R odkrywa rzeczy oczywiste, proponując nam ofertę bliżej niesprecyzowanych przedsięwzięć, rzucając hasła, bo nie konkrety poparte scenariuszem działań - zgodnie zresztą z procedurą stosowaną przez pozostałych pretendentów, oferujących nam lokalny eden. Ale na pewno mutacja socjalna o kolorycie czerwono-czarnym nie da naszemu miastu perspektyw rozwiązania totalnego zjazdu z populacji osób pracujących o liczbie 50 tys. osób na skromne 15 tys. Samorząd panowie to nie koncert życzeń ino wojna z wszystkimi o wszystko w imię lokalnej społeczności a nie swoich interesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2010-10-14)
 • Jak wystartuje ktoś kto powie że nie zależy mu na kasie i na swoim biznesie ani na biznesie swoich kolesi to go poprę. czyli pewnie nigdy nie pójdę na wybory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • A ja pojdę na wybory i wybiorę za tych wszystkich co nie pójdą :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • W naszej rzeczywistości najczęściej polityka to właśnie najlepszy biznes, biorą kasę, a nie odpowiadają za to co obiecują !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
 • Deklaracje szczytne. Szkoda, że polskie realia są takie smutne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex W3 Multi
Clinex Dispersion Soft
Clinex Stronger
Clinex M9 Strong