UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Miejska podsumowała akcję „Posesja” 2018

 
Elbląg, Straż Miejska podsumowała akcję „Posesja” 2018
fot. Straż Miejska

W minionym tygodniu, w dniach 26 – 30 marca, na terenie Elbląga przeprowadzona została akcja „Posesja” 2018, której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście. Zespoły składające się z przedstawicieli odpowiednich służb oraz instytucji kontrolowały wyznaczone rejony miasta. Było ich trzynaście. 

Przez pięć dni zespoły dokonywały kontroli terenów pod względem czystości, wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne, ujawnienia terenów zaniedbanych.
       W wyniku przeprowadzonych działań zlokalizowano 88 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia, będących w administrowaniu miasta, jak i osób fizycznych czy prawnych.  Najbardziej zaniedbane i zanieczyszczone okazały się  tereny niezagospodarowane i znajdujące się na obrzeżach miasta, a także będące własnością osób przebywających poza granicami Elbląga. Ponadto skontrolowano 63 posesje i obiekty handlowe, sporządzono 59 wniosków pokontrolnych oraz wystawiono 4 mandaty karne.
       We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 dni. Po tym czasie zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno – administracyjne.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Straż Miejska podsumowała akcję Posesja 2018.A to dobre. To jakiś żart. .A na Sadowej, pomimo artykułu i zdjęć na Portelu, sytuacja nie zmieniła się. Oprzątnięto trochę teren wokół śmietników. Cała reszta bez zmian. Wzdłuż ogródków działkowych-śmieci, przy schodach łączących Sadową z Bema-śmieci, przy szkole śmieci. Na łamach Portelu obiecywano, że śmieci znikną. Śmieci leżą dalej. Nikt tam się nie przestraszył kar administracyjnych. Właśnie wracam ze "spaceru" po Sadowej. Wstyd!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  (2018-04-04)
 • Czy, na pozbieranie śmieci trzeba mieć aż 14 dni? Straż Miejska powinna natychmiast karać właścicieli terenu za dopuszczenie do takiego zaśmiecenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2018-04-04)
 • Może TVN24 zainteresuje się tym tematem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2018-04-04)
 • I jak zwykle zamiast z grubej rury dowalić, to znowu bardzo łagodne podejście i za jakiś czas będzie ta samą śpiewka. Niestety tak nie zmienicie obrazu ( śmietniska) miasta czy też wsi, czyli wszystko po staremu!!! Naprawdę nie rozumiem, dlaczego się tak pieścicie z brudasami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-04-04)
 • Też nie rozumiem tej taryfy ulgowej wobec zarządców, którzy nie dbają o podległy im teren. Dla mnie nie ma wytłumaczenia, że te śmieci to nie my wyrzucamy, tylko ktoś inny. Ja na swojej posesji znajduję codziennie jakieś śmieci, które nawiewa mi wiatr. I co? To nie ja. Ale sprzątam. Mam czekać aż urośnie góra śmieci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-04-04)
 • Na Sadowej rok temu po akcji Posesja nie zmieniło się nic. Nawet jedna butelka, czy jeden papierek nie został sprzątnięty. Przyszła wiosna, trawa zakryła trochę ten bałagan i śmieci przetrwały sobie spokojnie do kolejnej akcji Posesja. I tak będzie tym razem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-04-04)
 • Straż Miejska nie jest od przeprowadzania akcji tylko do systematycznego kontrolowania czystości w mieście. Za to im płacimy my podatnicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-04-05)
 • Zgadzam się z tym, że Straż Miejska powinna na bieżąco kontrolować i wystawiać mandaty. Czy jak źle zaparkuję samochód, to mam 14 dni na poprawne zaparkowanie? Nie! Od razu dostaję mandat. A tu, 14 dni na posprzątanie terenu!!! Skandal! Na osławionej już ulicy Sadowej śmieci dalej się walają, jeszcze te z poprzedniej akcji Posesja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2018-04-05)
 • Słuchacie dzielni strażnicy monitorowanie porządku przez was powinno trwać cały rok anie raz roku co co robicie cały rok nic dosłownie nic weźcie się w koncu za psie gówna a nie wymyślacie smogi itp udając że coś robicie nie idzie przejść do jasnej cholery tak obsrane wszystko co myślicie że to plastelina tego tematu nie potraficie rozwiąać te psy powiny się załatwiać pod drzwi waszej siedziby to może by was w końcu ruszyło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-04-05)
 • No tylko pogratulować! 5 dni akcji, to chyba jakiś żart? Oj się napracowali dzielni strażnicy. Żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-04-05)
 • Dlaczego Akcja Posesja i jej patrole tolerują bałagan jaki notorycznie panuje przed centrum Handlowym OGRODY na przynależnym trawniku suche badyle sterczą od lata 2017 roku. Trawnik ten jest koszony jedynie raz w roku. Czy to wystarcza???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jur51(2018-04-06)
Reklama