UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Miejska przypomina o nowych kartach parkingowych

 
Elbląg, Straż Miejska przypomina o nowych kartach parkingowych
fot. nadesłana
Reklama

Straż Miejska informuje, że od 1 lipca 2015 r. obowiązują nowe karty parkingowe, uprawniające do parkowania na tzw. kopertach, przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością.

Nowa karta parkingowa wydawana jest na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 01.07.2014 r. jedynie przez Przewodniczącego Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
       Nowe przepisy zostały skonstruowane tak, aby karty trafiły do osób ze znacznymi problemami w poruszaniu się.
       Zgodnie z taryfikatorem mandatów za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty parkingowej wysokość mandatu wynosi 500 zł. i 5 punktów karnych.
       Jeżeli kierowca zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością i posługuje się ważną kartą parkingową, która nie należy ani do tego kierowcy, ani do osoby przez niego przewożonej – wysokość mandatu wyniesie 800 zł.
       Samo posługiwanie się w nieuprawniony sposób kartą parkingową wystawioną na inną osobę będzie karane mandatem w wysokości 300 zł.
       Pamiętaj!
       Dotychczas obowiązujące karty parkingowe utraciły swoją ważność z dniem 30.06.2015 r.!!!
       Jeśli nie jesteś uprawniony do postoju na miejscu dla osób z niepełnosprawnością, nie zabieraj go osobom potrzebującym, gdyż narażasz się na wysokie konsekwencje karne.
      
      
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • To w końcu ile złotych wynosi kara dla nieuprawnionej osoby parkującej na kopercie. Tak nie jasno to zostało określone, że nie wiem jaka kara może mnie spotkać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  samarytanin(2015-07-15)
 • to po to by żyło się lepiej, nowe dowody, karty. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-15)
 • Co jest? problem z czytaniem ze zrozumieniem? wszystko wyżej napisano.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-07-15)
 • straż miejska niech się zainteresuje orzecznikami lekarzami i złodziejami którzy mają kasę z tego żeby nie przyznać przywilejów dla niepełnosprawnych. Tych bandytów opłacanych z Zusów powinno się "odstrzelić" przy samych jajach i łectaczkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  (2015-07-15)
Reklama