Środa 20-02-2019, imieniny Leona, Ludomira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Straż Miejska przypomina o zimowych obowiązkach

 
Elbląg, Straż Miejska przypomina o zimowych obowiązkach
zdjęcie z konkursu FotoreportEl, fot. Zima w całej odsłonie.. (Luty 2013), M.Ligocki
Rek

Zarządcy dróg, właściciele posesji lub lokali, wspólnoty mieszkaniowe – to na nich spoczywa obowiązek sprzątania dróg i chodników z zalegającego błota, śniegu, lodu a także usuwania z dachów i balkonów zwisających sopli i nawisów śnieżnych.

Właściciel nieruchomości musi usuwać śnieg, lód i błoto z chodnika, który jest położony wzdłuż nieruchomości. Usunięty śnieg i lód właściciel powinien złożyć w takim miejscu, gdzie nie spowodowałby zakłóceń w ruchu pieszych i samochodów. Śnieg można zgarnąć na krawędź chodnika, tak żeby nie przeszkadzał chodzącym po nim ludziom. Nie wolno zgarniać śniegu na jezdnię.
     Obowiązek uprzątnięcia śniegu i innych zanieczyszczeń reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu nr XXVIII/814/2014 z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     Niedopełnienie obowiązku ciążącego na właścicielach nieruchomości zagrożone jest karą grzywny. Ponadto osoba, która poślizgnie się i dozna uszczerbku na zdrowiu może żądać rekompensaty na drodze cywilnej.
     W mieście Elblągu usługa zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2014/2015 wykonywana jest przez konsorcjum składającego się z: Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Spółki z o.o. w Elblągu (lider), Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów Spółki z o.o. w Elblągu (partner) oraz Sity Północ Sp. z o.o. w Gdańsku (partner).
     Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów uprzątnięcie śniegu realizuje w zakresie chodników oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Natomiast Sita Północ świadczy usługi usuwając skutki zimy na jezdniach, parkingach i pętlach autobusowych.
     Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z o.o. w okresie akcji zimowej utrzymuje całodobowy dyżur zimowy, w dni powszednie i świąteczne. W zakresie zimowego utrzymania jezdni, parkingów i chodników w MPO Sp. z o.o. w Elblągu znajduje się punkt informacyjno-dyspozycyjny. Numery telefonu dyżurnego MPO: - 55 232 42 57 w. 47/ w.39 oraz 882-128-656.
     W przypadkach skrajnych, gdzie interweniować może Straż Miejska należy dzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 986.
     
     
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Hmm żeby tak straż miejska pamietała o swoich obowiązkach, bo na razie miasto obsrane wyglada jak pole z roztrzęsionym obornikiem przygotowanym do orki Straz to brzmi dumnie brawo dzielni strażnicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2014-12-29)
 • Wiercińska nie mów głośno, bo jak Witek Wróblewski usłyszy, ze ma odśnieżać przy budynkach komunalnych to skończysz karierę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2014-12-29)
 • niech sami się wezmą za odśnieżanie wreszcie zrobili by coś pożytecznego tępe dzidy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  mix20(2014-12-29)
 • Bzdura utrzymanie drogi należy do obowiązków jej właściciela, a nie innych osób lub podmiotów mających swoje siedziby przy tej drodze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2014-12-29)
 • zmnienić te chore prawo i niech właściciel drogi odśnieża, no chyba że może jeszcze remont dróg mają wykonywać właściciele poaesji a nie zarządcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  (2014-12-29)
 • a gdzie są zastępy dyżurnych z mpo, "znudziło się" przeciwdziałanie bezrobociu strukturalnemu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2014-12-31)
 • Widzę, ze Straż odetchnęła, skoro już niema tematu likwidacji. Tylko zastanawia mnie to czy Oni naprawdę wiedzą co maja robić, czy kieruje Nimi ktoś kto może zdecydować o Nich. Przyjechali na nasz osiedle, zaparkowali na chodniku, jeden pan jadł w samochodzie śniadanie, a pan kierowca wychodził 2 razy z samochodu, co oni mieli w zakresie swojej pracy, ciekawa jestem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-01-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety do biura