UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Strażacy-chemicy będą się szkolić w EPT

 
Elbląg, Z laboratorium EPT korzystać będą teraz elbląscy strażacy-chemicy
Z laboratorium EPT korzystać będą teraz elbląscy strażacy-chemicy (fot. nadesłana)

Elbląska straż pożarna podpisała porozumienie z Elbląskim Parkiem Technologicznym w sprawie współpracy w zakresie badań laboratoryjnych. Ze sprzętu na Modrzewinie korzystać będą teraz strażacy z grupy chemicznej.

Jak informują obie strony: nawiązanie współpracy daje ogromne możliwości podniesienia wiedzy i doświadczenia specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego. Przygotowania strażaków do działań podczas zdarzeń z substancjami niebezpiecznymi, które w formie warsztatów i szkoleń realizowane będą w laboratorium zaawansowanych analiz środowiskowych oraz wykorzystanie sprzętu i specjalistycznej wiedzy na miejscu prowadzonych działań. Laboratorium dysponuje specjalistycznym sprzętem jak chromatograf gazowy, dzięki któremu możliwe jest dokonanie szybkiej analizy złożonych mieszanin związków chemicznych przy nawet bardzo niewielkiej próbce. Nieocenionym również podczas rozpoznania, czy analizy substancji niebezpiecznych są spektrometr masowy, czy spektrometr w podczerwieni, które również posiada na swoim wyposażeniu laboratorium. Wiedza jaką dysponują pracownicy laboratorium w dużym stopniu pozwoli szybsze i bezpieczniejsze działania grupy specjalistycznej podczas zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych. W pełni wyposażonym laboratorium strażacy będą wykonywać doświadczenia, wpływ substancji niebezpiecznych na środowisko, odporność

  Elbląg, Porozumienie podpisane
Porozumienie podpisane (fot. nadesłana)

materiałów, których używają do zabezpieczeń, czy sprzętu wykorzystywanego podczas działań ratowniczych. Zagrożenia wynikające z mieszania się różnych substancji, Identyfikację zagrożeń, pomiary stężeń i natężeń materiałów niebezpiecznych. Sposoby zabezpieczenia i zapobiegania rozprzestrzeniania się substancji niebezpiecznych oraz sposoby ich likwidacji Warsztaty, szkolenia, czy wspólne ćwiczenia odbywały się będą cyklicznie, aby w jak największy sposób przygotować strażaków do działań do trudnych i niebezpiecznych działań związanych z rozpoznaniem, analizą i usuwaniem zagrożeń od substancji niebezpiecznych.
      

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Dlaczego w Elblągu nie ma- centrum nauki experyment- podobnego do tego co jest w Gdyni. Są w Elblągu ku temu dobre warunki i są szkoły techniczne i jest Elbląski park technologiczny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 1
    (2016-10-22)
Reklama