UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

STRZELEC Usługi Księgowe i Kredyty: Nie jesteśmy tylko biurem rachunkowym…

 

- Jesteśmy chyba jedyną na rynku lokalnym firmą, która oferuje swoim klientom powszechną usługę biura rachunkowego w pakiecie z osobistym doradztwem finansowym dla firmy, ale też, co się zdarza, dla rodziny – mówi Witold Strzelec, właściciel firmy STRZELEC Usługi Księgowe i Kredyty. Dlaczego warto podjąć z nią współpracę?

- Firm świadczących usługi księgowe w Elblągu jest mnóstwo. Co wyróżnia Waszą firmę?
      
- To prawda, jest ich w Elblągu ok. 60. Wyróżnia nas fakt, że dla naszych klientów nie jesteśmy tylko kolejnym biurem rachunkowym, dokąd zanosi się faktury, a sympatyczne panie przed upływem terminów zapłaty podatków dzwonią do nas i mówią ile trzeba zapłacić, a wówczas często się zdarza, że właściciel jest zaskoczony, że aż tyle wyszło.
       Wyróżniamy się tym, że dla naszych klientów jesteśmy także doradcami, przede wszystkim w sprawach księgowo- podatkowych, ale również kwestiach zarządzania finansami firmy, a jak potrzeba również osobistymi. Z mojego doświadczenia wynika, że przedsiębiorcy coraz częściej oczekują od księgowego pomocy przy różnych formalnościach, na przykład związanych z kredytami na firmę, ale także jak przepisać firmę na dorosłe dzieci. Jesteśmy chyba jedyną na rynku lokalnym firmą, która oferuje swoim klientom powszechną usługę biura rachunkowego w pakiecie z osobistym doradztwem finansowym dla firmy, ale też, co się zdarza, dla rodziny, bo na przykład mąż chce pozyskać środki na rozwój firmy, a żona chce budować dom lub kupić mieszkanie. I tutaj trzeba znaleźć tzw. złoty środek od strony księgowej, ale także finansowej.
      
       - Wydaje się, że jest to pewna nowość na rynku lokalnym, która wychodzi poza zakres świadczony przez inne biura rachunkowe. Na rynku pojawia się dużo nowych firm zakładanych przez osoby urodzone w latach 90. Czego od biura rachunkowego oczekują młodzi przedsiębiorcy? Czy może Pan wskazać jeszcze jakieś różnice czy korzyści, na przykład dla młodych przedsiębiorców? Jak wygląda dostępność do usług biura czy też wysokość cen?
      
- Biuro rachunkowe w pakiecie z osobistym doradztwem finansowym jest nową usługą w Elblągu, ale mamy również inne wyróżniki w naszej ofercie. Wprowadziliśmy do oferty pakiety, w których klient płaci jeden miesięczny abonament dopasowany do swojej sytuacji i stanu finansów.
       Każdy pakiet zawiera w sobie usługę doradztwa finansowego oraz możliwość odbioru dokumentów w siedzibie klienta – to my przyjeżdżamy po dokumenty, klient jak nie chce nie musi jechać do biura. Oczywiście w ramach poszczególnych abonamentów można migrować. Uważam, że jest to czytelne i uczciwe rozwiązanie, na potrzebę jego wprowadzenia wskazywali nam między innymi właśnie młodzi przedsiębiorcy. Dodatkowo, wprowadziliśmy tzw. wakacje abonamentowe, co oznacza, że w jednym z wybranych przez siebie miesięcy klient nie płaci za abonament. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest opłacenie wybranego abonamentu za 3 miesiące z góry. Szczegóły opisane są na naszej stronie firmowej www.witoldstrzelec.pl Oczywiście istniej również możliwość dostarczania dokumentów księgowych elektronicznie czy kontakt z biurem poprzez Facebooka , ale to już jest chyba standardem
      
       - Nie wszystkie biura rachunkowe w Elblągu oferują obsługę firm na pełnej księgowości. Czy obsługujecie firmy, które rozliczają się w ten sposób?
      
- Tak, jak najbardziej. Pakiety oferujemy wyłącznie przedsiębiorcom rozliczającym się na tzw. KPiRce, czyli tym, którzy prowadzą podatkową księgę przychodów i kosztów oraz rozliczających się w oparciu o ryczałt ewidencjonowany. W przypadku spółek i firm na pełnej księgowości, ze względu specyfikę tych form, ceny ustalamy indywidualnie w zależności od zakresu zleconych prac.. Warto wspomnieć, że jest coraz większe zainteresowanie prowadzeniem biznesu w formie spółki z o.o., co wynika z wprowadzenia 9% podatku dochodowego dla takich podmiotów.
       Dla młodych przedsiębiorców mamy z kolei specjalną ofertę, czyli możliwość uzyskania normalnego bankowego finansowania do kwoty 30 tys. PLN, bez zaświadczenia z ZUS czy Urzędu Skarbowego oraz bez poręczycieli. Oferta skierowana jest do podmiotów, które działają nie dłużej niż 6 miesięcy. Jeżeli ktoś z czytelników portEl.pl właśnie teraz rozgląda się za biurem rachunkowym, serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego 668 838 325 lub mailowego uslugiksiegowe@witoldstrzelec.pl
      

       - Piszecie na swojej stronie internetowej i co Pan też podkreśla, że nie jesteście tylko kolejnym biurem rachunkowym. Zajmujecie się również pomocą przedsiębiorcom w pozyskaniu pieniędzy na ich rozwój. W jaki sposób?
      
- Możliwie najtańszy, możliwie najszybszy i wymagający możliwie najmniej zabezpieczeń i formalności, to tak pokrótce. Banków, które oferują w Elblągu kredyty dla firm, jest wiele, ale to wcale nie oznacza, że każda elbląska firma taki kredyt dostaje. Często okazuje się, że im dalej w las, tym więcej drzew, co w tym przypadku oznacza, że banki nie chcą udzielić kredytu, albo wymagają masy dodatkowych dokumentów, prognoz finansowych, a na koniec jeszcze wymagają spełnienia dodatkowych warunków, które są trudnych lub niemożliwe do zaakceptowania przez przedsiębiorcę. Wymaga to, i wiedzy i doświadczenia, jak poruszać się w meandrach scoringów bankowych, zabezpieczeń, dodatkowych warunków do uruchomienia kredytów itp. kwestii. Bazując na naszym doświadczeniu po prostu odnajdujemy najlepszą ścieżkę wiodąca przez ten las. Rozwijając ten wątek mogę, z doświadczenia, dodać, że na możliwość pozyskania finansowania, w tym na zdolność kredytową, ma często bezpośredni wpływ sposób zarządzania finansami firmy, w tym sprawami księgowymi. Bardzo często wystarczy wprowadzić kilka usprawnień w tym obszarze, a ten las nie jest już taki straszny.

 


      
       - W dobie Internetu i rozwoju usług mobilnych jakość usług księgowych również powinna rosnąć. Jak Wasza firma radzi sobie tym wyzwaniem?
      
- Internet i usługi mobilne to tylko kanały komunikacji, przekazywania informacji, w tym przypadku księgowej. Jakość usług księgowych weryfikowana jest w momencie kontroli skarbowej lub zusowskiej, i wówczas przedsiębiorcy potrzebują solidnego wsparcia ze strony biura rachunkowego. Tak zwane wirtualne biura rachunkowe lub hurtownie rachunkowe, gdzie za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można wykupić usługę, po prostu się nie sprawdzają. Kontroler to człowiek i z drugiej strony musi być człowiek, który wie, co się dzieje w firmie, co skąd się wzięło w księgach. My reprezentujemy przedsiębiorców przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em w bieżących rozliczeniach, ale również asystujemy w przypadku kontroli. W sprawach poważniejszych, wymagających reprezentacji w postępowaniu procesowym, również możemy taką usługę zaproponować.
      
       - Podsumowując, na jaka pomoc może liczyć przedsiębiorca, który skorzysta z Waszych usług?
      
- Jednym słowem – kompleksową. Nie tylko liczymy słupki rachunkowe, ale równocześnie doradzamy w finansach firm. Załatwiamy środki na rozwój przedsiębiorstwa, ale także na nowy dom lub mieszkanie, a jak potrzeba – szybką pożyczkę na wakacje. Dostarczamy powszechną usługę biura rachunkowego w pakiecie z osobistym doradztwem finansowym dla firmy, ale jak trzeba także dla całej rodziny. My dostarczamy rozwiązania, nasz klient podejmuje decyzje.
      


       STRZELEC Usługi Księgowe i Kredyty
       Elbląski Park Technologiczny, ul. Stanisława Sulimy 1
       82 - 300 Elbląg
       tel. 668 838 325;
                  790 279 065
      
       e-mail: uslugiksiegowe@witoldstrzelec.pl
       kredyty@witoldstrzelec.pl

       ---- artykuł promocyjny -----
      
        
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl