Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Stypendia z odsetek

Fundacja Elbląg tworzy Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych pod nazwą "Mimo wszystko". Pomysł zbierania pieniędzy na stypendia dla niepełnosprawnych uczniów i studentów wysunęły organizacje pozarządowe zajmujące się niepełnosprawnymi.

- W tym roku chcemy zebrać 50 tysięcy zł na tak zwany kapitał żelazny, który znajdzie się na koncie w banku. Stypendia będą fundowane tylko z odsetek - powiedział Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg - chcemy też w ten sposób trwale upamiętnić Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych.
     Jachimowicz dodał, że Fundacja będzie niejako tylko "operatorem funduszu", natomiast o przyznaniu stypendiów decydować będą organizacje, zajmujące się dziećmi niepełnosprawnymi.
     - Z pewnością będą to stypendia naukowe lub socjalne. Ale będziemy się też zastanawiać, czy będzie możliwość np. dofinansowania zakupu wózka inwalidzkiego, jeżeli to będzie warunkowało dalszą naukę tego człowieka. To wszystko będziemy musieli przeanalizować - powiedział Jachimowicz.
     Fundacja Elbląg ma już dwa swoje fundusze. Jeden z nich to tak zwany fundusz nieograniczony, a drugi to fundusz stypendialny. Od kilku lat z tego drugiego korzysta kilkunastu uczniów i studentów. Co miesiąc otrzymują oni stypendia naukowe.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat