Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces konsultantów z W-MODN

 
Elbląg, Sukces konsultantów z W-MODN
Rek

Marlena Derlukiewicz (język polski), Magdalena Jankun (geografia) i Krzysztof Błaszczak (chemia) – troje konsultantów z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – zwyciężyli w swoich kategoriach w ogólnopolskim konkursie na program nauczania, ogłoszonym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym, prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Powstał w wyniku połączenia Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.
     Nauczyciele w Polsce pracują w oparciu o dwa dokumenty: podstawę programową przygotowaną przez ekspertów MEN oraz programy nauczania do poszczególnych przedmiotów. Nauczyciel ma trzy możliwości: może wybrać program napisany przez inną osobę, może taki program zmodyfikować, może też napisać swój własny. W praktyce większość nauczycieli wybiera program innego autora i go modyfikuje.
     Zadaniem konkursu ORE było wyłonienie najlepszych programów nauczania do poszczególnych przedmiotów. Komisja konkursowa przy ocenie programów wzięła pod uwagę następujące kryteria: poprawność merytoryczną i dydaktyczną, zgodność z podstawą programową oraz innowacyjność w zakresie metod aktywizujących uczniów i indywidualizacji procesu nauczania.
     Wśród autorów zwycięskich programów znalazło się aż troje elblążan:
– język polski dla klas IV-VI szkoły podstawowej – program „Czytać, myśleć, uczestniczyć” Marleny Derlukiewicz,
– geografia dla gimnazjów i pierwszych klas liceów – program „Bliżej świata…” Magdaleny Jankun,
– chemia dla gimnazjów i pierwszych klas liceów – programy „Poznać i zrozumieć chemię” i „Wszechobecna chemia” Krzysztofa Błaszczaka.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne