Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces zaczyna się w przedszkolu

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu podsumowało realizację dwuletnich projektów „Punkty przedszkolne w powiecie elbląskim oraz „Punkty przedszkolne w powiecie braniewskim”.

W poniedziałek (20 grudnia) w elbląskim Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbyła się konferencja pod hasłem „Sukces zaczyna się w przedszkolu”. Podczas spotkania Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu podsumowało prawie dwuletni okres prowadzenia dziewięciu wiejskich punktów przedszkolnych. Placówki utworzone zostały dzięki funduszom unijnym, w czterech miejscowościach powiatu braniewskiego – w Lelkowie, Lipowinie, Nowicy i Piotrowcu – oraz w pięciu miejscowościach powiatu elbląskiego – w Godkowie, Jegłowniku, Markusach, Ogrodnikach i Pogrodziu. Objęły one nauczaniem przedszkolnym prawie 300 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
     - Głównym celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich – wyjaśnia Łukasz Dembiński, kierownik obu projektów. - Poprzez utworzenie i prowadzenie tychże placówek, chcieliśmy zmniejszyć nierówność w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej na wsi, który w naszym województwie jest znacznie niższy od średniej krajowej – dodaje.
     Wdrożenie alternatywnych form wychowania przedszkolnego stało się szansą na uczestnictwo dzieci, zamieszkujących tereny wiejskie, w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę. Rozwój wychowanków wspierany był przez grono specjalistów – logopedę, psychologa oraz pedagoga. Dzieciom zapewniono ponadto dożywianie oraz – w przypadku niektórych gmin – dowóz na zajęcia. W placówkach nie zabrakło także atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak wyjazdy do kina, teatru czy do elbląskiej krainy wesołej zabawy – Happyland.
     Nie lada gratką był także, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, koncert Majki Jeżowskiej, która zaśpiewała dla dzieci w październiku b.r. Z profesjonalnej pomocy w ramach projektu skorzystali także rodzice. Dla nich przygotowano cykl warsztatów rozwoju umiejętności wychowawczych, prowadzonych przez doświadczonych pedagogów i psychologów. Jednakże koniec projektów nie oznacza końca funkcjonowania wiejskich punktów przedszkolnych. Stowarzyszenie otrzymało bowiem fundusze na kolejne lata realizacji przedsięwzięcia. Dzięki temu placówki funkcjonowały będą co najmniej do czerwca 2012 roku. A wszystko to dla małych i dużych sukcesów dzieci – bo ich sukces zaczyna się w przedszkolu.
     
     Podczas realizacji projektów powstał reportaż telewizyjny „Sukces zaczyna się w przedszkolu”, obrazujący pracę punktów przedszkolnych TPD.
     

 


     

-------------------------- Ogłoszenie płatne -------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl