Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świadomość jest jak mięsień

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2018-03-06
Aktualizowany 2018-03-13 07:00
 
Elbląg, Świadomość jest jak mięsień
Dorota Pawlik prowadzi warsztaty w Elblągu

Trzeba nieustannie ją ćwiczyć, aby mogła służyć nam jak najlepiej. Jak? Najlepiej przez zadawanie pytań, które pomagają zachować otwarty umysł. Z takim nastawieniem możemy znacznie więcej niż nam się wydaje. W całym tym procesie pomóc mogą narzędzia, które opracowano w Stanach Zjednoczonych ponad 20 lat temu.

- Przede wszystkim zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest Access Consciousness oraz wchodzące w skład tej metody warsztaty Bars?
     - Agata Ludwiczak, Certyfikowany terapeuta Bars: Access Consciousness to zestaw narzędzi do zmiany naszego życia. Chodzi tu o nieustanne zadawanie pytań, wyzbycie się punktu widzenia, oceny na jakikolwiek temat. Również i o to, żeby oczyścić swój umysł i być wolnym. To, czego można nauczyć się na kursie to nieustanne bycie w pytaniu, a nie we wniosku. Dzięki temu otwierają się nowe możliwości, przestrzeń, zaczynamy dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy. Można to odnieść do różnych dziedzin życia: zdrowia, pieniędzy, związków. Ważny jest jednak sposób zadawania pytań, tego trzeba się nauczyć. Czasami wiemy, co mamy zrobić, a jednak boimy się. Czego w tym momencie uczy Access Consciousness? Wybieraj siebie. I nie ma to nic wspólnego z egoizmem, bo im więcej jest ludzi spełniających się, realizujących siebie, tym mniej negatywnych emocji. Ponadto narzędzia, które proponuje Access Consciousness uwalniają od schematów przeszkadzających w celebrowaniu życia (więcej na ten temat pod tym linkiem). Natomiast Bars to rodzaj masażu, w trakcie którego dotyka się punktów na głowie, odpowiedzialnych za napięcie. Pomaga on również "uwolnić" nas od punktów widzenia, przekonań, które mogą nas blokować w pewnych sferach, przeszkadzają w osiągnięciu naszych celów. W Stanach Zjednoczonych zrobiono badania, które wykazały, że po zabiegach Bars pacjenci odczuwali spokój, byli zrelaksowani, dawało im to spokój. Jest bardzo wiele publikacji na ten temat, część jest już przetłumaczona na język polski, więc tę wiedzę można zgłębiać. Na przykład w Kanadzie jest uznawany za sposób rehabilitacji, tamtejsza służba zdrowia finansuje go.
     - Dorota Pawlik, certyfikowany Facylitator Access Consciousness oraz Facylitator Bars, prowadząca swoje autorskie Warsztaty nt. wybierania siebie w różnych obszarach życia: W Access nauczyłam się zadawania pytań samej sobie, klarowności swoich wyborów. To nie tak, że zawsze jest różowo. Nie. Ale z pytaniami prościej jest dojść do siebie, do swoich najskrytszych pragnień, do tego co się wie. Tych pytań jest cała masa. Właściwie to całe moje życie stało się jednym wielkim znakiem zapytania. Rozpoczęła się fascynująca przygoda, podróż zwana moim życiem. Access pokazało mi, że to my jesteśmy kreatorami swojego życia i z każdym wyborem idziemy dalej i tworzymy swoją ścieżkę. Cóż, czyżby wszystko, naprawdę wszystko, zależało tylko ode mnie? Tak. Nawet choroby? Dziś wiem, że tak. Czyli to, co wiedziałam w dzieciństwie, teraz znalazło potwierdzenie, każdy może wybrać szczęście, dobrobyt, zdrowie itd. To dlaczego tego nie robią? Nie wiedzą, że można, nikt im tego nie powiedział, nikt tego nie nauczył. Co trzyma ludzi w tzw. nie-wybieraniu. To zazwyczaj są określone punkty widzenia, których nawet nie są świadomi. Na przykład taki, że aby być bogatym, trzeba dużo pracować. Interesujące. Te bardzo czasem pogmatwane punkty widzenia utrzymują nas w stanie uśpienia, niby jest dobrze, a jednak nie. I tu, pojawił się Bars. Delikatny masaż, a właściwie dotyk określonych punktów na głowie, które resetują nasz mózg, nasze punkty widzenia zaczynają się rozpraszać. Pojawia się inna przestrzeń, pojawia się relaks, spokój, znika gonitwa myśli, poprawia się sen, nastawienie do świata, do samych siebie i ludzi. Klarowność wyboru, coraz mniej wątpliwości. Pięknie. Jest łatwiej wybierać, wybierać dla siebie. A wybierając dla siebie, jesteśmy zaproszeniem dla innych ludzi, że też mogą, że jest taka możliwość.
     
     - Czy oba te, jak to się określa, procesy można wykonywać samodzielnie, w domu?
     - Agata Ludwiczak: Tak, można je wykonywać w domu, gdy tylko już się tego nauczymy. Chociażby po to, żeby zredukować napięcie. Ponadto świadomość jest jak mięsień, bez ćwiczenia wracają te punkty widzenia, które nas blokują. Nieustanne zadawanie pytań, wymienianie się tymi procesami z innymi, pozwala utrzymać lekkość i otwarty umysł.
     
     - Komu polecane są oba te procesy? Kto szczególnie powinien się nimi zainteresować?

     - Agata Ludwiczak: Generalnie są one dla każdego. Pomogą uporać się ze stresem, lękiem, nadwagą, bezsennością, problemami w związku czy tymi związanymi z pieniędzmi. Techniki stosowane w trakcie masażu Bars stymulują układ odpornościowy, zmniejszają poczucie bólu i dyskomfortu (więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ, a także TUTAJ).

 


     - A jak wy trafiłyście na Access Consciousness oraz warsztaty Bars? Jak zmieniły one wasze życie?
     - Agata Ludwiczak: Pierwszy raz zetknęłam się z nimi cztery lata temu. Miałam wtedy problemy finansowe, a te metody pomogły mi wszystko poukładać. Uznałam zatem, że więcej nie muszę się nimi zajmować. Tymczasem istotą Access Consciousness jest to, że świadomość jest jak mięsień, bez ćwiczenia wracają te punkty widzenia, które nas blokują. Nieustanne zadawanie pytań, wymienianie się tymi procesami z innymi, pozwala utrzymać tę lekkość, otwarty umysł. Moją motywacją do tego, żeby się nimi zająć ponownie były problemy ze zdrowiem. Zagłębiłam się w proces Bars, później lepiej poznałam Access Consciousness, które zmieniło moje myślenie dotyczące witalności, siły. Obie te rzeczy pomagają redukować stres, który jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Od października, czyli od momentu, gdy się tym zajęłam ponownie, mam coraz więcej energii, siły do życia. Dla mnie skuteczność jest miarą prawdy, mi to po prostu pomogło. Na swojej facebookowej stronie – Access Heaven – napisałam dwie relacje na ten temat, tuż po warsztatach. Zainspirowało mnie to również tego, żeby zrobić uprawnienia do tego, aby wykonywać masaż Bars. Serdecznie zapraszam, można się ze mną kontaktować nie tylko przez moją facebookową stronę, ale i telefonicznie, pod numerem 791 885 070. 
     - Dorota Pawlik: Od zawsze fascynował mnie temat bycia sobą i wybierania siebie w życiu, wybierania szczęścia, radości, miłości, obfitości. Od dziecka zastanawiało mnie jak to jest, że niektórzy to wszystko mają, a inni nie. Jak to jest, że ktoś choruje, cierpi, jest nieszczęśliwy, a inny, przecież taki sam, ma coś zupełnie innego. Zawsze wiedziałam, że nie chodzi tutaj o warunki zewnętrzne, np. że ktoś ma takie geny, że ktoś pochodzi z takiej rodziny itd., wiedziałam, że chodzi o coś innego. Jako dziecko, jako bardzo młoda osoba, nie znajdowałam odpowiedzi. Jednak wybierałam radość, eksperymentując i obserwując, co inni na to wszystko. Ludzie reagowali różnie, niektórzy podążali za radością, wchodzili w nią całym sobą, inni oceniali ją, uznając, że nie można być mieć wszystkiego. Ciekawe? W trakcie ciężkiej choroby mojej mamy, zaczęłam interesować się energią, pracą z energią, zmianą energii. Wiedziałam, że choroby są gdzieś w naszych głowach, że wystarczy coś zmienić, aby wyzdrowieć, tylko co? I tak weszłam na ścieżkę poszukiwań. Numerologia, techniki pracy z energią, astrologia, rozwój duchowy itd. Trwało to wiele lat, jednak mój upór nie pozwalał mi na odpuszczenie. O co tu chodzi? Jak to jest z tym życiem? Gdzie jest prawda? Pięć lat temu, dzięki przyjaciółce, zetknęłam się z Access Consciousness, czyli tłumacząc na język polski Dostęp do Świadomości. Do jakiej świadomości? Do naszej własnej! I to był wielki przełom, to znaczy, że mam swoją świadomość, wiem to, co ja wiem, że jest dla mnie dobre. Nikt mi niczego nie narzuci! Wow...uff...ulga. Zadawanie pytań i Bars pomógł mi w wyborach. Jest większa przejrzystość i łatwość. Łatwość wszędzie. Widzę innych, jasne, jednak wybieram dla siebie. Sztuka czasem niekoniecznie łatwa. Ale możliwa. Z ogromną dumą patrzę, jak na moich warsztatach ludzie się przemieniają. Są łzy, jest śmiech, jest prawda, jest zmiana. To jest cudowne. Zaczyna się inne życie. Z miłością do siebie, z miłością do własnego ciała i życia. Nie tylko uczę masażu Bars innych, pokazuję, jak poprawnie go wykonywać, ale i prowadzę autorskie warsztaty o wybieraniu, wybieraniu siebie, wybieraniu zdrowia, pieniędzy, miłości, radości. To moje ukochane zajęcia. Raz w miesiącu przyjeżdżam z nimi do Elbląga.
     
     - Kiedy odbędą się najbliższe warsztaty i gdzie?

     - Agata Ludwiczak: Spotkania odbywają się na Babskiej Wyspie przy ul. Płk. Dąbka 140/2-3, raz w miesiącu. Mogę dodać, że osoby, które zebrały się wokół tych warsztatów już widzą pozytywne zmiany, wiele rzeczy udaje im się zrealizować. To dla mnie duża radość, cieszę się, że mogłam się tym podzielić z innymi. 
     - Dorota Pawlik: Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 i 25 marca. Pierwszego dnia odbędzie się nauka procesu Bars, drugiego będzie można uczestniczyć w warsztatach pt. "Zmień swoją częstotliwość na zdrowie - wybór zdrowia". To warsztaty, które stworzyłam i prowadzę. Natomiast kolejne spotkanie zaplanowano na 14 i 15 kwietnia. Warsztaty pt."Wybór siebie w związku", które również są mojego autorstwa, odbędą się 14 kwietnia, natomiast 15 kwietnia będzie można nauczyć się procesu Bars. Zapraszamy wszystkich. Jeśli ktoś chciałby się ze mną umówić na prywatną sesję - również nie ma problemu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer 606 111 794.
     
     

--------mat. promocyjny--------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl