Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światełko z Betlejem znowu w Elblągu

Wczoraj (17 grudnia) Betlejemskie Światełko Pokoju zabłysło w Elblągu. Z chorągwi w Olsztynie odebrali je elbląscy harcerze. Do mieszkańców naszego miasta światełko trafi 19 grudnia podczas nabożeństwa ekumenicznego, które rozpocznie się o godz. 10 w katedrze pw. św. Mikołaja.

W tym roku po raz kolejny uroczystość organizują harcerze we współpracy z biskupem elbląskim i Caritas Diecezji Elbląskiej. Płomień ma trafić do ludzi za pośrednictwem świec rozprowadzanych przez Caritas w ramach akcji pn. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Towarzyszy mu przesłanie „Nieśmy płomień braterstwa".
     - Wszystkich, którzy nie będą w stanie przybyć na piątkowe nabożeństwo, zapraszamy w sobotę 20 grudnia na starówkę - zachęca pwd. Adrian Greczycho, komendant hufca ZHP w Elblągu. – Światełko będziemy rozdawać podczas Świątecznych Spotkań Elblążan od godz. 15.30, kiedy to harcerze przedstawią program artystyczny o idei BŚP - dodaje. Harcerze będą czekać na elblążan przy szopce do godz. 20.00. Płomień będzie można także „pobierać” do wigilii w siedzibie hufca przy ul. Warszawskiej.
     Akcję Betlejemskiego Światełka Pokoju zapoczątkowało w 1986 austriackie Radio i Telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki temu, że skauci wzięli w niej udział, działanie obejmuje całą Europę. Co roku Światełko przywożone jest z Betlejem do Wiednia. Zostaje przekazane sąsiednim krajom i trafia do najdalszych zakątków. Polska włączana została w sztafetę w 1991 roku, prowadzi ją Związek Harcerstwa Polskiego. Światło Pokoju odbierane jest na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Trafia między innymi do prezydenta RP, prezesa Rady Ministrów, prymasa Polski, a przede wszystkim do chorągwi, hufców, drużyn harcerskich.
     
     Mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacyjnej:

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini